Meghan Markle nie będzie miała praw rodzicielskich do własnego dziecka. Jedna królewska zasada wszystko komplikuje

Meghan Markle w przyszłym roku urodzi swoje pierwsze dziecko. Ale ani ona, ani książę Harry nie będą mieli praw rodzicielskich do własnego dziecka. Wszystkiemu winna jest jedna zasada, obowiązująca na dworze królewskim.

Meghan Markle i książę Harry spodziewają się dziecka. Ta informacja w poniedziałek rozgrzała fanów rodziny królewskiej na całym świecie. Okazuje się jednak, że ani Meghan, ani Harry nie będą mieli praw rodzicielskich do własnego dziecka.

Dziecko Meghan i Harry'ego będzie członkiem rodziny królewskiej

Zasady i przepisy obowiązują rodzinę królewską właściwie w każdej sferze życia. I nie da się od nich uciec, nawet jeśli ktoś się tylko "wżenia" do rodziny. Meghan Markle, decydując się na związek z księciem Harrym, musiała zaakceptować i nauczyć się sztywnych zasad, których musi teraz przestrzegać. Jedną z nich jest prawna opieka nad jej własnym dzieckiem.

Meghan Markle i książę Harry nie będą mieli praw rodzicielskich do własnego dziecka. Formalnie to królowa Elżbieta ma wyłączne prawa rodzicielskie do dzieci, które przychodzą na świat w rodzinie królewskiej. Zasada ta obowiązuje oczywiście tylko do pewnego stopnia pokrewieństwa, ale na nieszczęście dla Meghan i Harry'ego, ich dziecko jeszcze pod nią "podpada".

Meghan Markle i książę HarryMeghan Markle i książę Harry Chris Jackson/AP

Prawa rodzicielskie w rodzinie królewskiej - zapis sprzed 300 lat

Wszystkiemu winny jest zapis, obowiązujący członków rodziny królewskiej od 301 lat. Król Jerzy I w 1717 roku ogłosił prawo, które nadawało mu władzę nad wnukami oraz dziećmi wnuków - tylko dlatego, że sam nie dogadywał się z własnym synem i dla swojego wnuka wymarzył sobie zupełnie innego ojca chrzestnego, niż tata malucha. Prawo do dzisiaj nie zostało zmienione i, co gorsza, naprawdę nie jest wyłącznie martwym przepisem.

Księżna Diana bez praw do Williama i Harry'ego

Przez prawie 300 lat nie było większych sporów z powodu obowiązywania prawa króla Jerzego I. Do czasu, aż doszło do rozwodu między księżną Dianą i księciem Karolem. Diana chciała zabrać księcia Williama i księcia Harry'ego ze sobą do Australii. Niestety, nie miała praw do własnych dzieci, a królowa Elżbieta nie zrezygnowała ze swoich prerogatyw.

Królowa Elżbieta z prawami rodzicielskimi do dziecka Meghan i Harry'ego

I tak królowa Elżbieta może zablokować ewentualne decyzje swoich wnucząt i ich żon w stosunku do małych książąt George'a i Louisa, oraz księżniczki Charlotte - jak również do nienarodzonego jeszcze dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego. Eksperci wątpią co prawda, czy królowa w ogóle skorzysta z takiego prawa kiedykolwiek, ale nie zmienia to faktu, że prawo takie obowiązuje i Meghan oraz Harry sprawują swoją władzę rodzicielską nad dzieckiem tylko w ograniczonym stopniu.

MAW

Więcej o:
Komentarze (42)
Meghan Markle i książę Harry bez praw rodzicielskich do własnego dziecka. Dlaczego?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: tfur

  Oceniono 19 razy 13

  Niby dlaczego znawcy sądzą, że królowa nie skorzysta z praw wobec prawnuków, skoro całkiem niedawno uniemożliwiła wyjazd wnuków za granicę z Dianą, ich własną matką? Jak jej to będzie na rękę, to skorzysta z praw i tyle. Meghan wiedziała, na co się godzi. I już choćby to byłoby dla mnie nieprzekraczalną przeszkodą w poślubieniu jednego z tych maminsynków.

 • dante_waw

  Oceniono 10 razy 8

  a to nowosc.. chyba tylko w plotku nie wiedzieliscie ze dzieci najpierw naleza do Royal Family a dopiero potem do wlasnych matek...

 • lolik52

  Oceniono 10 razy 4

  weźcie skończcie już z tym skansenem!grupka klownów brytyjskich trzepie kasę za wzmiankę o nich w mediach,choćby tylko kupę zrobili!mamy XXI w i jak ktoś chce niech się bawi w monarchię itp duperele,ale po co robić z tego takie sensacje?Spadkobiercy ciemiężycieli innych narodów okradających i wyzyskujących ich wiekami,nie zasługują na większą uwagę niż faszyści i komuniści!

 • matylda1001

  Oceniono 7 razy 3

  A cóż takiego złego Megan i Harry mieliby chcieć dla swojego dziecka żeby aż królowa miała interweniować?

 • Kandara yun

  Oceniono 2 razy 2

  Megan, Harry i ich dziecko mnie nie obchodzą... ale o tej zasadzie nie wiedziałam. Widać nawet z Plotka można się czegoś dowiedzieć.

 • yuraathor

  Oceniono 1 raz 1

  obornik kupiłem na działkę , będę roztrząsał ten problem zakopując g...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX