Michał Szpak w emocjonalnym wywiadzie opowiedział o swojej walce z krytyką. Poruszył też temat śmierci swojej mamy

Michał Szpak udzielił bardzo osobistego wywiadu. Opowiedział o walce z krytyką, relacjach z rodziną i o największym ciosie, jakim była dla niego śmierć matki.

Michał Szpak jest jedną z najbardziej oryginalnych gwiazd w polskim show-biznesie. O swojej barwności i jej konsekwencjach opowiedział w emocjonalnym wywiadzie dla Party.pl Magdalenie Jabłońskiej-Borowik.

Wywiad z Michałem Szpakiem

Artysta wyznał z jakimi problemami zmagał się już od dzieciństwa z powodu swojego wyglądu i odmiennych poglądów. Tłumaczył, jak walczył z krytyką, z którą nie każdemu udaje się wygrać. Zdradził też, jak wyglądały jego relacje z rodziną. Zapytany o to, czy brat stawał w jego obronie, odpowiedział:

Myślę, że częściej sam chciał mi przyłożyć (śmiech). Damian zawsze stał w kontrze do mnie. Ja byłem kolorowym ptakiem, on dresem, który jeździł na mecze.

Michał Szpak o relacji z matką

Michał Szpak wspomniał również o swojej relacji z matką:

Gdyby nie ona, nie byłbym tym, kim jestem dzisiaj. Mama zawsze powtarzała mi, że dusze ludzkie różnią się od siebie bardziej niż ludzkie twarze, że najważniejsze to zawsze być sobą, szanować innych i podążać za głosem serca. Dzięki takiemu podejściu i akceptacji nic nie było mnie w stanie złamać.

Śmierć matki go zmieniła

Z powodu relacji łączącej Szpaka z matką, to właśnie jej odejście w 2015 roku było największym cisem, jaki artysta otrzymał od życia. Kobieta zmarła z powodu choroby.

Po jej śmierci stałem się inną osobą. Narodził się nowy Michał – człowiek, który ma w sobie troszkę smutku i żalu, który musiał zbudować siebie na nowo. Wciąż jestem wrażliwy, ale przy tym skąpy emocjonalnie. Nigdy nie pokazuję, co naprawdę przeżywam. Stałem się poniekąd samotnym wilkiem, który chodzi własnymi ścieżkami i spotyka się tylko ze swoją watahą.

Piosenkarz podsumował wywiad słowami:

Wierzę, że potrafimy być ludźmi, którzy nie przejdą obojętnie, gdy drugiemu dzieje się krzywda. Nauczymy się na tyle tolerancji, by zatrzymać machinę cyber nienawiści, która zatacza coraz szersze kręgi.

W czasach wszechobecnego hejtu, trudno nie zgodzić się ze słowami artysty. Też tak uważacie?

KJ

Więcej o:
Komentarze (35)
Michał Szpak w emocjonalnym wywiadzie opowiedział o swojej walce z krytyką
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Obserwator

  Oceniono 33 razy 25

  Zdolny, mądry, inteligentny. Życzę mu wielu pięknych piosenek, powodzenia!

 • Gość: ewa

  Oceniono 31 razy 21

  Lubię Michała,za jego orginalnośc, za to,ze jest soba, Delikatny,wrazliwy. Swietnie spiewa,potrafi sie zachowac,

 • Gość: asia

  Oceniono 27 razy 21

  Michal jestes fajnym , madrym i utalentowanym mężczyzna , lubie Cię ogladac , sluchac jak spiewasz , jestes sobą i tak trzymaj chłopaku BRAWO

 • dodosdontquack

  Oceniono 21 razy 13

  Ten facet jest niesamowity. Powinien wystepowac na swiatowych scenach. Charyzme ma Freddiego Mercurego. Jak mowi o swoim stosunku do muzyki i ludzi to jakbym czytal wywiad z Freddim. Szacun za te piekne piora.

 • Gość: Ewa

  Oceniono 19 razy 13

  Michał jesteś wspaniałym człowiekiem! Masz piękną duszę! Powodzenia!

 • Gość: Stefcia

  Oceniono 16 razy 10

  Mam 62 lata jestem fanką Pana Michała, wspaniały wokalista,człowiek.Cenie Michała za jego osobowość i cały czas mam nadzieje ,że zostanie taki jakim jest .Życie szlifuje go jak kamień szlachetny miejmy nadzieję ,że nie zostanie zniszczony podczas obróbki.Moim cichym marzeniem jest by wykreował się na kogoś bardzo sławnego, jak Freddie Mercury lecz tu należ postawić pytanie-Czy w Polsce jest to możliwe???.Pozdrawiam

 • somtam

  Oceniono 13 razy 9

  Michal jestes Rajskim Ptakiem polskiej sceny. Genialne polaczenie inteligencji, pieknego glosu i aparycji Gwiazdy. Zycze duzo szczescia.

 • Gość: Magda

  Oceniono 14 razy 8

  Cudowny koncert dał w Toruniu, byłam , ze swoim mężem jest zachwycony Michałem, powiedział, że to wielki talent, a uczy w szkole muzycznej.

 • Gość: Tortura

  Oceniono 7 razy 5

  On mnie niczym nie wkurza. Wzbudza we mnie tylko pozytywne emocje. I mam za co go podziwiać. Jest świetnym człowiekiem i artystą. Wyrazista postać przy wrażliwości... fajne połączenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX