Rubik zajrzała do podręczników od wychowania seksualnego a tam: "Jeśli cię zaczepiają, sama jesteś sobie winna". Dalej jest jeszcze gorzej

Od jakiegoś czasu Anja Rubik kojarzona jest nie tylko z wybiegami i sesjami zdjęciowymi, ale również z seksem. Konkretnie z edukacją seksualną. Modelka postanowiła zadbać o wiedzę Polaków w tym zakresie.

Anja Rubik to nie tylko topowa modelka, ale także aktywistka. Gwiazda zajmuje się między innymi działaniami na rzecz przestrzegania praw kobiet. Jedna z ostatnich inicjatyw Rubik przysporzyła jej wyjątkowo wielu sympatyków. Mowa o akcji #sexedpl.

Modelkę zbulwersował brak właściwej edukacji seksualnej w polskich szkołach, dlatego postanowiła wydać rzetelny poradnik dotyczący tematów takich jak współżycie czy dojrzewanie.

Anja Rubik uczy Polaków o seksie

Czy taka książka jest Polakom potrzebna? Wszystko wskazuje na to, że tak. Anja Rubik wrzuciła na swojego Instagrama fragmenty poradników, z których obecnie korzystają nauczyciele. Chyba zgodzicie się z nami, że zamieszczone w nich informacje są co najmniej niepokojące.

Przykładowo, autorzy książki "Życie na maksa. Poradnik uczuciowo seksualny" uważają, że ofiary molestowania w pracy powinny odnosić się do swoich oprawców z szacunkiem bo... mogą ich urazić. W komentarzach pod zdjęciem zawrzało.

Tragedia! Ogromna! I żenada! Cofanie się w rozwoju z prędkością dźwięku... - piszą fani Rubik.
Debilizm ludzki nie zna granic. Do czego ten świat dąży?
Może jeszcze należy przeprosić szefa, że się mu odmówiło...

W tym samym poradniku przeczytamy też, że kobiety noszące "wyzywające" stroje same są winne tego, że zaczepiają je mężczyźni na ulicy.

Uchodzisz za frywolną, dyspozycyjną dziewczynę. Jeśli cię zaczepiają, sama jesteś sobie winna - piszą autorzy.

To jednak nie wszystko. W podręczniku zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej uczniowie trafią na fragment, który sugeruje, że kobiety nie wiedzą czym jest intelekt.

W komentarzach po raz kolejny nie brakowało emocjonalnych wpisów.

To się w głowie nie mieści. Chcą zrobić ponownie średniowiecze...
W XXI wieku pisać takie idiotyzmy i jeszcze dzieciom wkładać do głów!
To jest jakiś żart, prawda?

Niestety to nie żarty, a realia polskiego szkolnictwa. Anja Rubik wielokrotnie podkreslała już, że wydanie poradnika #sexedpl to dopiero początek edukowania Polaków w sprawach dotyczących seksualności. 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Komentarze (38)
Rubik zajrzała do podręczników od wychowania seksualnego. "Sama jesteś sobie winna".
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kamila

  Oceniono 21 razy 17

  Pani Aniu : uwielbiam podziwiam szacunek! !!! Jest pani dla mnie wzorem, mam dwoje dzieci i mam nadzieje, ze nigdy nie trafia na taki podręcznik.

 • miromaz

  Oceniono 15 razy 15

  "...poniżysz i zranisz go"
  No, i może mu się zrypać psyche do końca życia.

 • Gość: Ania

  Oceniono 14 razy 14

  Go, Anja, go! Autorzy tych podręczników to dno dna po kursach pisarstwa w kurii.

 • miromaz

  Oceniono 13 razy 9

  Witamy w państwie PiS.

 • Gość: Raratui

  Oceniono 6 razy 4

  Tu rządzi kościół.

  Dalej chodźcie na religię i utrzymujcie armię nieuków z pogladami z 13 wieku.

 • Gość: Ado

  0

  Czytam te komentarze i niedobrze mi się robi. Nie myślałem że taki ciemny i zacofany naród mamy.

 • Gość: Grzegorz

  0

  Edukacja bardzo dobra, ktoś w końcu próbuje wrócić do korzeni. Bóg stworzył taką kolej rzeczy, a to że my się buntujemy jest naszym największym przewinieniem. Kobieta powinna wiedzieć, i nie zachowywać się na pewne sposoby. Dziwne jest ze dużo bardziej zacofane społeczeństwa, zdają sobie sprawę że to jedyna droga na to żeby było normalnie, a my biali wszystko robimy na odwrót i unicestwiamy siebie sami. Dla tego mamy niż demograficzny, problemy wewnętrzne i rozregulowane społeczeństwo, które dąży do samego zła, ale dalej niech Anja Rubik i inni tacy, niszczą nasz dobytek, kulturę i zasady. Ludzie ze wschodu którzy są bardziej uduchowieni zniszczą nas bo jesteśmy sprzecznościa względem normalnego życia, chęci przetrwania i prokreacji, a przede wszystkim odwracamy się od Boga...

 • Gość: Ratatui

  Oceniono 4 razy 0

  Od uświadamiania seksualnego dziecka jest KSIĄDZ!

  Zapamiętajcie to raz na zawsze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX