Wzruszający moment na Festiwalu w Gdyni. Grażyna Błęcka-Kolska zadedykowała nagrodę zmarłej córce. Nie kryła łez

Grażyna Błęcka-Kolska na Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrodzona została za rolę w filmie "Ułaskawienie". Jej przemowa była najbardziej wzruszającym momentem gali.

Grażyna Błęcka-Kolska w 2014 roku przeżyła ogromną tragedię - w wypadku samochodowym we Wrocławiu zginęła jej córka, 23-letnia wtedy Zuzanna. Wstrząśnięta aktorka wycofała się wtedy z życia zawodowego.

Po latach rozpaczy wróciła jednak do pracy. Teraz w filmie "Ułaskawienie" zagrała pierwszoplanową rolę. Jak się okazuje, jej gra aktorska zachwyciła krytyków. W minioną sobotę na gali zamknięcia Festiwalu Filmowego w Gdyni zdobyła za nią nagrodę.

Grażyna Błęcka-Kolska na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Aktorka odbierając statuetkę, nie kryła wzruszenia. Nagrodę zadedykowała zmarłej córce. 

Dedykuję tę nagrodę mojej córce Zuzi - powiedziała łamiącym się głosem Błęcka-Kolska, co poruszyło wszystkich zgromadzonych.

Grażyna Błęcka-Kolska w filmie "Ułaskawienie"

Rola w filmie "Ułaskawienie" z pewnością była dla niej najtrudniejszą z dotychczasowych. Film wyreżyserował jej były mąż, Jan Kolski, który przed laty zostawił ją dla młodszej partnerki. Aktorka gra tam matkę, która straciła dziecko. Nie dziwiło więc nikogo, że emocje wzięły górę.

Grażyna Błęcka-Kolska po śmierci córki 

W grudniu 2014 r. sąd uznał Grażynę Błęcką-Kolską za winną spowodowania wypadku i skazał na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Aktorka na kilka lat wycofała się z życia publicznego. Nie ukrywała, że po tragicznych wydarzeniach korzystała z pomocy psychologa. 

Spokoju nie ma i nie będzie. Jest poczucie winy, straszna tęsknota... - mówiła w "Zwierciadle".

Błęcka-Kolska założyła Fabrykę Sensu - fundację, której celem jest zbieranie funduszy na stypendia dla młodych ludzi, które mają im pomóc w rozwijaniu talentów. Dla aktorki jest to sposób upamiętnienia zmarłej córki.

Trudno mówić o dziecku, którego nie ma. Ale najważniejsza jest pamięć. Dla mnie to stypendium jest o tyle ważne, że patrząc na moją córkę, która miała 23 lata, wiem jak trudno jest zdobyć fundusze, kupić aparat, kamerę, rozpocząć studia tam, gdzie się wymarzy - powiedziała w "Dzień dobry TVN" w 2016 r. 

MM

Więcej o:
Komentarze (37)
Grażyna Błęcka-Kolska na Festiwalu w Gdyni zadedykowała nagrodę zmarłej córce. Nie kryła łez
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • izarider

  Oceniono 66 razy 56

  Współczuję kobiecie, chyba nie ma nic gorszego niż życie w poczuciu winy...

 • Gość: ja

  Oceniono 55 razy 53

  Strasznie biedna kobieta. Chwila moment i życie wywraca się do góry nogami w sposób koszmarny. Współczuję jej przeogromnie, spotkało ją coś najgorszego.

 • Gość: Lusia

  Oceniono 51 razy 49

  Oglądamy ciągle sukcesy i blichtr, ale życie bywa i takie. I trzeba je udźwignąć. Trzymam kciuki za panią Grażynę.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 36 razy 34

  Pani Grażyno ..dobrze że Pani wróciła do uprawiania sztuki , bo to co Pani robi to jest SZTUKA ! Dziękuję

 • eurotram

  Oceniono 27 razy 27

  Mam sentyment do "Kogla-mogla",lubiełem tę aktorkę, więc cieszę się że zdołała po tej wielkiej tragedii wrócić i to w takim stylu. Jeśli nawet była winna, to zapłaciła najwyższą karę jaką może zapłacić rodzic. Oby wróciła na dobre! Powodzenia i szczere gratulacje!

 • smiki48

  Oceniono 34 razy 26

  za swój błąd zapłaciła najwyższą cenę.

 • Gość: Edyta Gajda

  Oceniono 23 razy 21

  Przeżyła Pani ogromną tragedię. Podobnie jak ja. Żal i rozpacz będzie nam towarzyszyć do końca naszych dni. Musi być Pani silna i żyć nadzieją,że Tam wszyscy się spokamy. Gratuluję nagrody. Jest Pani dla mnie wzorem
  Najlepszą aktorką. Trzymam kciuki
  Na film Ulaskawienie na pewno się wybiorę, kręcony był w moim rodzinnym mieście.
  Pozdrawiam i życzę dzrowie idobruch ludzi wokó siebie

 • Gość: Gdynianka

  Oceniono 16 razy 14

  Dobrze,ze były przynajmniej w tak trudnej sytuacji nie zawiódł Ogromnie trudne przeżycie Ważne żeby była otoczona przyjaźnią Świetna aktorka a to jest najtrudniejsza rola

 • Gość: Dorota

  Oceniono 4 razy 2

  nAJGORSZE co moze spotkac kobiete to smierc wlasnego dziecka,jesli jeszcze uwaza sie za winnego tragedii to wymaga naprawde wielkiej walki zeby dac rade zyc dalej ... trzymam kciuki za pania Grazyne i bardzo sie ciesze ze wrocila do zawodu. To silna,madra kobieta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX