Gienek Loska walczy o życie. Zwycięzca "X Factor" jest w śpiączce od kilku miesięcy. Nie wybudził się po operacji

Gienek Loska, zwycięzca pierwszej polskiej edycji "X Factor", jest w śpiączce. Muzyk nie wybudził się po operacji, którą przeszedł na Białorusi.

Gienek Loska, przebywając na Białorusi, w maju tego roku doznał wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany, ale do tej pory się nie wybudził - poinformowała Polska Fundacja Muzyczna.

5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić - czytamy na fanpage'u Polskiej Fundacji Muzycznej.

Niestety stan, w którym znajduje się Gienek Loska, nie pozwala na to, by można było przetransportować go do domu, do Polski. 

Gienek Loska potrzebuje pomocy 

Polska Fundacja Muzyczna organizuje pomoc dla artysty. Póki co na Białoruś wysłano  wolontariuszkę, która ma pomóc w opiece nad nim. Planowany jest też transport specjalistycznego łóżka medycznego dla Loski.

Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są…

Gienek Loska w tej chwili potrzebuje również leków, jedzenia, środków higienicznych, całodobowej opieki, a w przyszłości rehabilitacji. Na to wszystko brakuje środków - apeluje Polska Fundacja Medyczna. 

Każdy, kto chce wesprzeć leczenie muzyka, może to zrobić, przelewając pieniądze na konto Fundacji, na numer: 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019.

Gienek Loska - kim jest? 

Gienek Loska wygrał pierwszą edycję "X Factor", pokonując tym samym w finale Michała Szpaka i Adę Szulc. Muzyk bluesowy wystąpił wcześniej również w innych programach muzycznych - "Szansie na sukces", a później "Mam Talent". Ma 43 lata. 

 

AG

Więcej o:
Komentarze (73)
Gienek Loska walczy o życie. Zwycięzca "X Factor" jest w śpiączce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Justyna

  Oceniono 44 razy 40

  Pamiętam jak grał na rynku w Krakowie jeszcze przed wygraniem X Factor. Nie gwiazdorzył nawet po wygranej, w porządku Gość.

 • Gość: Ruda

  Oceniono 34 razy 30

  Biedny ciężko pracujący człowiek którego jedyna zaletą i miłością jest muzyka gdzie kolwiek grał muzyka pozwala mu zagluszyc podły los i trudne wspomnienia. Życzę mu wytrwałości a w sercu gdy śpi niech mu muzyka gra to dobra terapia i napewno się wybudzi pomóżmy mu wrócić do zdrowia, domu i rodziny

 • stach_79

  Oceniono 16 razy 14

  Gienek cholera ty nigdzie nie idziesz! Zostajesz tu! Zagrasz Nam jeszcze na stacji metra.

 • antybandzior

  Oceniono 20 razy 12

  Po 11 godzinach operowany??? To już niestety mizerne szanse, właściwe żadne...

 • Gość: Ja

  Oceniono 10 razy 10

  Takich ludzi trzeba doceniać i pomagać im a to jakie wybrał życie to pewnie do końca nie jego decyzja tylko splot różnych zdarzeń a talent to talent i przy tym wielki oryginał a nie plastikowy lalus i po co wynikać w jego życie... pozdrawiam wszystkie talenty tego świata mniej lub bardziej sobie rządzące w tym podłym świecie.

 • g122

  Oceniono 11 razy 9

  Przykra sprawa. To dorosłe dzieci powinny się opiekować rodzicami w podeszłym wieku, a nie na odwrót... Życzę mu jak najlepiej.

 • Gość: BBQ

  Oceniono 12 razy 8

  Nie odzyskał przytomności po rozległym udarze... i to nie jest to samo, że nie wybudził się po operacji. Operacja w przypadku udaru stara się ocalić to co pozostało, mózg nie odrasta a udar mózgu potrafi być niestety bardzo skutecznym zabójcą. Nie zwalajcie winy na lekarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX