Dlaczego książę Harry nosi obrączkę, a William nigdy? Wyjaśniamy

Książę Harry nie rozstaje się ze ślubną obrączką. W ten sposób zerwał z tradycją rodzinną.

Nie tylko Meghan Markle lubi łamać królewskie zasady. Okazuje się, że z królewską tradycją nie zgadza się również jej mąż - książę Harry

Dlaczego William nie nosi obrączki? 

Obrączka ślubna jest wyrazem miłości, jednak książę William nigdy jej nie nosi. Dlaczego? Jest kilka wytłumaczeń tego stanu rzeczy. 

Jak podkreśla w rozmowie z "People" specjalistka królewskiej etykiety, Penny Junor, to, że książę William nie nosi obrączki, jest kwestią jego osobistych preferencji. Książę mógłby ją nosić, ale nie lubi biżuterii. 

Oprócz tego za księciem Williamem stoi wielowiekowa tradycja - obrączki ślubnej nie pokazywali również jego przodkowie. Przed drugą wojną światową mężczyźni z rodziny książęcej mogli zakładać jedynie zegarki lub sygnety z herbem rodowym. 

Mimo że ta zasada królewskiej etykiety została wycofana, to nadal niewielu książąt nie afiszowało się z obrączką. Nie pokazywał się w niej także książę Karol po ślubie z Dianą.

Książę Harry zrywa z tradycją

Książę Harry jako pierwszy zerwał z rodzinną tradycją i nie rozstaje się z obrączką. W ten sposób chce okazać Meghan uczucie. Jak podaje "People", Harry ma zdecydowanie inne zdanie na temat biżuterii niż jego straszy brat. 

Harry był znany z noszenia biżuterii już wcześniej. On i Meghan mają dopasowane bransoletki z koralików, które nosili od kiedy zaczęli się spotykać - donosi portal. 

Co ciekawe obrączka księcia Harry'ego i Meghan są wykonane z platyny, choć tradycja nakazuje, że powinno to być walijskie złoto - czytamy w "The Telegraph". 

AG

Więcej o:
Komentarze (8)
Dlaczego książę Harry nosi obrączkę, a William nigdy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 10 razy 10

  ale brednie piszecie ! ksiaze Karol nosil obraczke na malym palcu pod sygnetem ! ksiaze Andrzej rowniez

 • elenem

  Oceniono 9 razy 9

  Może to i dobrze, ze młodzi wyłamują się ze sztywnych zasad. Akurat obrączki uważam za pozytywny aspekt.

 • Aleksandra

  Oceniono 7 razy 5

  Ten Harry to prawdziwy rebeliant, wywrotowiec. Taki odważny, mężny...nosi publicznie obrączkę! WOW!

 • Oceniono 7 razy 5

  Wielkie mi ale nasz prezes wszystkich prezesów też nie nosi obrączki a Daily Herald o tym nie pisze

 • Gość: Ja

  Oceniono 1 raz 1

  William nigdy nie nosił, bo jej nie miał

 • Gość: Hejterka Markle

  0

  Drodzy Dziennikarze Plotka. Piszecie brednie. W Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej nie ma zakazu noszenia obrączek. Charles i Andrew nosili obrączki pod sygnetami. Ponadto książę William nosił obrączkę na początku małżeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX