Miller o skandalicznej okładce "Faktu". "Żerowanie na ludzkiej tragedii". Swoje zdanie wyraziły także inne osoby publiczne

Leszek Miller podziękował na Twitterze osobom, które skrytykowały weekendową okładkę "Faktu". Określił ją jako "praktykę żerującą na ludzkiej tragedii".

"Ojciec wybrał politykę, a syn sznur" - taki tytuł widniał w weekendowym wydaniu "Faktu". Tabloid w ten sposób opisał okoliczności śmierci syna byłego premiera, Leszka Millera Juniora. Stowarzyszenie Press Club Polska uznało ją za "gwałt na żałobie". Za ich reakcję podziękował Leszek Miller

Zobacz też: Partnerka syna Leszka Millera opowiedziała o okolicznościach śmierci. "To ja go znalazłam". Wcześniej się pokłócili

Leszek Miller dziękuje za reakcję na skandaliczną okładkę

Serdecznie dziękuję za wyrazy współczucia i sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii - napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że organizacja szybko zareagowała na skandaliczną okładkę. Na swoim profilu na Twitterze dodali oświadczenie, w którym uznali, że "to nie jest dziennikarstwo", a okładka pogwałciła żałobę rodziny zmarłego.

To nie jest dziennikarstwo! Są w życiu wydarzenia, wartości i uczucia, które wymagają szczególnej rozwagi. Z trudnym do opisania oburzeniem przyjęliśmy okładkę jednego z tabloidów, która pogwałciła żałobę Pana Premiera Leszka Millera i jego Rodziny - napisali.

Robert Feluś, redaktor naczelny tabloidu, przeprosił. Zwrócił się do Leszka Millera, żeby przyjął jego przeprosiny. Przyznał, że "wykazali się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza". Dodał też, że "to nie powinno się było wydarzyć". 

Borys Szyc krytykuje "Fakt"

W jego skruchę nie wierzy m.in. Borys Szyc. Aktor uważa, że naczelny tabloidu w żaden sposób nie żałuje niczego. Na Instagramie dodał mocny wpis, który zakończył słowami: "A tymczasem pier..l się panie feluś!" (pisownia oryginalna).

Reakcja internautów

Także internauci nie pozostawili tej okładki bez komentarza. Na Twitterze pojawiło się wiele wpisów, w których wyrażali swoje oburzenie. Oto kilka z nich.

Leszek Miller Junior - śmierć

Leszek Miller Junior popełnił samobójstwo 26 sierpnia. O jego śmierci poinformowała jako pierwsza jego córka, Monika Miller. Umieściła wpis na Instagramie. Okazało się, że mężczyzna cierpiał na depresję. Jego pogrzeb odbył się 1 września. Miał 48 lat.

AW

Więcej o:
Komentarze (34)
Leszek Miller podziękował za reakcję na skandaliczną okładkę "Faktu"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: dziadekzpragi

  Oceniono 37 razy 33

  Pnie Premierze wyrazy współczucia . Niestety są wśród nas kanalie .

 • ilenka50

  Oceniono 29 razy 29

  Teraz wszyscy znani, od lewa do prawa, aktorzy i inni artyści, powinni bojkotować ten tytuł. Tylko to miałoby sens.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 24 razy 24

  FAKT=DNO

 • al48

  Oceniono 17 razy 17

  To co fakt zrobił, to dno .

 • pavn

  Oceniono 14 razy 14

  Panie Robercie Feluś !... Nie ma w języku ludzi cywilizowanych słów dostatecznie obraźliwych aby nazwać to co pan zrobił . Świadczy to o pańskim barbarzyństwie . Niektóre gatunki zwierząt potrafią zachować się lepiej w tak tragicznej sytuacji . Panu sporo do niech brakuje . W kontekście tego co pan zrobił , o człowieczeństwie nawet nie warto wspominać . Właściciele gazety , której pan szefuje mogą wyrzucić pana na zbitą twarz , odcinając się od tak chamskich zachowań lub przemilczeć temat . To jednak zrówna ich poziom z pańskim . Gdyby czasem poczuł się pan urażony tym wpisem to słusznie . Taki był jego cel .

 • Gość: są pewne granice

  Oceniono 13 razy 13

  Nie zgadzam się z poglądami Millera, jest mi do nich jak najdalej, ale do jasnej ch... są jakieś granice, jeśli nie przyzwoitości (tej nie każdego nauczono) to chociaż okazji milczenia.

 • forfiter_jr

  Oceniono 12 razy 12

  Fakt i wszystko jasne. Czego się spodziewać po redakcji szmatławco - brukowca.

 • Gość: rosół

  Oceniono 9 razy 9

  Sprawa dziewczynki z siekierą w głowie przyschła , ludzie zapomnieli co panie feluś. ? Trzeba znowu odpie...ć coś ekstra, żeby nudno nie było?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX