Skandal na Festiwalu w Wenecji. Włoski producent w koszulce "Weinstein jest niewinny". Na czerwonym dywanie była jedna z jego ofiar

Wraca głośna sprawa Harveya Weinsteina. Na Festiwalu Filmowym w Wenecji doszło do skandalu. Jeden z producentów filmowych przyszedł na czerwony dywan w koszulce z napisem: Weinstein jest niewinny.

Od kilku dni trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Dotychczas festiwal przebiegał spokojnie, aż do wczoraj. Przez czerwony dywan przeszedł włoski producent filmowy Luciano Silighini Garagnani i wywołał skandal swoim strojem.

Skandal na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Luciano Silighini Garagnani przyszedł w czarnym t-shircie z nadrukowanym zdjęciem Harveya Weinsteina, oskarżonego pod koniec ubiegłego roku o molestowanie seksualne. Fotografia została opatrzona napisem: Weinstein jest niewinny. Luciano Silighini Garagnani przechodząc przed fotoreporterami rozchylał marynarkę i z dumą pozował. 

SKANDAL NA FESTIWALU FILMOWYM W WENECJI 2018. ZDJĘCIA>>>

Zadziwiające jest to, że nikt z organizatorów nie próbował go powstrzymać przed jego wyczynem. Niektórych nawet rozbawiło zachowanie producenta i z uśmiechem pozowali z nim do zdjęć. 

Na czerwonym dywanie pojawiła się również Cate Blanchett, która otwarcie przyznała, że ona także była ofiarą Weinsteina. Aktorka mówiła wtedy, że liczy na sprawiedliwość, i że producent skończy w więzieniu.

Harvey Weinstein vs kobiety

Weinstein to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity, jak np. "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem". Pod koniec 2017 roku wyszło na jaw, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety, z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.

Przypomnijmy, że oskarżenia na tle seksualnym w kierunku Harveya Weinsteina wysunęło już ponad 100 kobiet związanych ze światem filmu. Wśród ofiar były m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, które jako pierwsze wysłały do redakcji "New York Times" specjalne oświadczenia.

Akcja #Metoo i #TimesUp

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez Weinsteina w Hollywood wybuchł skandal. Narodziła się wtedy akcja społeczna #Metoo, którą rozpoczęła aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęciła wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Akcja TimesUp to kolejna próba walki z molestowaniem.

MT

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Komentarze (35)
Festiwal Filmowy w Wenecji. Skandal na czerwonym dywanie. "Weinstein jest niewinny"
Zaloguj się
 • drdr2

  Oceniono 23 razy 19

  I o to chodziło Włochowi. Żeby sfotografowali i napisali. O nim, nie ma znaczenia Weinstein

 • trzybar

  Oceniono 31 razy 17

  Ponieważ nie został skazany prawomocnym wyrokiem to jest niewinny, zgodnie z prawem każdego demokratycznego kraju.

 • mgz

  Oceniono 35 razy 11

  te, ktore dupami handlowaly, zeby zaistniec i sie dorobic
  teraz tez dupami handluja - zeby forse wycisnac

 • Gość: Autor

  Oceniono 16 razy 10

  Mógł sobie nałożyć koszulkę z jakim tylko chce napisem. Na tym polega Wolność Słowa.

 • g.m.jackie

  Oceniono 16 razy 8

  Dlaczego skandal? To już tylko ci z Metoo mają prawo głosu? Oni mogą oskarżać publicznie i niszczyć ludzi bez żadnych dowodów i wszystko jet OK

 • mazen17

  Oceniono 18 razy 8

  Z tego co wiem żaden sąd nie uznał go za winnego, a dopóki tak się stanie to facet z koszulka ma rację. Zresztą na razie to tylko ujadanie wściekłych bab, niektórych zresztą dużo bardziej winnych od Weinsteina - jego przynajmniej nikt nie oskarżył za seks z nieletnimi, i nikt nie pokazał zdjęć in flagranti. Więc gdzie tu "skandal"?

 • Gość: Ika

  Oceniono 18 razy 8

  A może to ma związek z pewną panią o imieniu Asia, która, sama będąc złodziejem, najgłośniej krzyczała: złodziej?

 • drdr2

  Oceniono 14 razy 8

  Nic to Weinsteinowi nie pomoże. Bankructwo i upadek już się stały

 • ubytek

  Oceniono 5 razy 5

  Dopóki komuś nie udowodnią winy jest niewinny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX