Dlaczego księżne Kate i Meghan mogą nosić tiarę, a księżniczki Beatrice i Eugenia nie? Powód jest prosty

Księżna Kate i księżna Meghan mogą nosić tiarę - w przeciwieństwie do księżniczek Beatrice i Eugenii. Dlaczego? Wynika to z protokołu królewskiego.

Tiara to jeden z tych elementów, który jest przypisany kobietom z rodziny królewskiej. Jej właścicielka zawsze nosi ją z dumą. Dlaczego księżna Kate oraz księżna Meghan mogą ją zakładać, a kuzynki księcia Williama i księcia Harry'ego nie?

Księżna Kate i księżna Meghan - przywileje

Powód jest bardzo prosty. Otóż, jak się okazuje, w rodzinie królewskiej tylko zamężne kobiety mogą nosić tiary. Przypomnimy, że Meghan Markle także przed ślubem z synem księcia Karola nie mogła jej zakładać.

Ekstrawaganckie klejnoty i tiary nie są noszone w ciągu dnia, a tylko zamężne kobiety mogą nosić diademy - tłumaczył kiedyś w BBC Grant Harold, ekspert ds. etykiety.

Poza tym, są one znakiem, że kobieta nie szuka już małżonka i nie jest zainteresowana zalotami. Dlatego też córki Andrzeja (syna królowej Elżbiety II i księcia Filipa), księcia Yorku, i Sarah Ferguson nie mogły zakładać do tej pory tiary.

Od zawsze dla zamężnych kobiet tiary były sposobem na pokazanie swojego statusu i poinformowanie innych, że nie szukają małżonka - dodał Grant Harold.

12 października księżniczka Eugenia weźmie ślub z ukochanym, Jackiem Brooksbankiem  od tego momentu z duma będzie nosiła diadem.  Na ceremonii oprócz zaproszonych bliskich, pojawią się także osoby ze świata show-biznesu. Mówi się, że wśród gości zobaczymy m.in. Eda Sheerana, Ellie Goulding i Jamesa Blunta.

AW

Więcej o:
Komentarze (12)
Księżne Kate i Meghan mogą nosić tiarę, a księżniczki Beatrice i Eugenia nie? Powód jest prosty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • maria_curia

  Oceniono 18 razy 18

  Boże, mimo że jestem zakopana w robocie, musiałam się dowiedzieć dlaczego ☺️

 • Gość: kadfael

  Oceniono 10 razy 6

  Tiarę? PWN podaje, że tiara to:

  1. «pontyfikalne nakrycie głowy papieża»
  2. «godność, urząd papieża»
  3. «nakrycie głowy w formie stożka, noszone w starożytności jako symbol władzy»

 • Gość: Attirka

  Oceniono 4 razy 4

  codzienne nękanie czytelników brytyjskimi księżnymi, a kogo to obchodzi, czy naprawde niema lepszych tematów?

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy 2

  jeśli:
  "co mnie to wszystko gooovno obchodzi!"
  to wiedz że coś się dzieje!!!

 • peteroski

  0

  A SMOKI? Gdzie sa SMOKI?

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  Od zawsze "tiara" (potrojna korona składajaca z 3 diademów) była symbolem i przywilejem władzy papieża, bodajże do 1965 r. pontyfikat Pawła VI, ale moge sie mylic skoro w Polsce mamy "naczelnika" wszystko na tym bozym swiecie jest mozliwe ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX