Rozenek kłóci się z Krupą na Insta! Poszło o kontrakt z Avon. "Jak możesz spać w nocy?". Perfekcyjna odpowiada: Pokaż swoją kosmetyczkę

Joanna Krupa od lat broni praw zwierząt i walczy z firmami kosmetycznymi, które testują swoje produkty na żywych stworzeniach. Wymieniła ich całą listę, w tym Avon, z którym współpracuje Małgorzata Rozenek. Perfekcyjna zarzuciła jej hipokryzję.

Joanna Krupa i Małgorzata Rozenek ostro pokłóciły się na Instagramie. Każda z nich twierdzi, że ta druga podaje publicznie nieprawdziwe informacje.

Krupa wbija szpilę Rozenek, Rozenek odpowiada

Joanna Krupa walczy o prawa zwierząt od lat. Wrzuciła na swoje Instastory film, w którym podała listę marek, które według PETA testują produkty na zwierzętach. Pojawił się też tam Avon, z którym współpracę zaczęła właśnie Rozenek. Krupa powiedziała, że nikt nie powinien od nich brać pieniędzy, przy czym nie wymieniła Małgorzaty Rozenek z nazwiska:

I przykre jest to, że gwiazdy dalej biorą projekty z firmami, które testują na zwierzętach. I dokąd to będzie się działo, dokąd pieniądze będą najważniejsze, a nie życia tych małych zwierzaków.

Marki, które prowadzą testy na zwierzętach wg PETAMarki, które prowadzą testy na zwierzętach wg PETA Instagram Joanny Krupy

Potem podkreśliła, że ona chce mieć czyste sumienie:

Chcę kochani, żebyście wiedzieli, że ja często odmawiam firmom, które testują na zwierzętach, bo to jest dla mnie najważniejsze, żebym mogła spać w nocy i żebym wiedziała, że nikomu nie robię krzywdy.

W tym czasie Małgosia Rozenek pokazała swoje pierwsze zdjęcie kampanii Avonu.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek Instagram.com/m_rozenek

Jedna z fanek zapytała ją, co sądzi o filmie Joanny Krupy. 

Perfekcyjna dodała w swoim Instastory oficjalne oświadczenie firmy w tej sprawie (LINK TUTAJ) i odpisała, że Joanna raczej nie powinna nikogo krytykować, bo sama używa  kosmetyków testowanych na zwierzętach:

Zapytaj @joannakrupa skąd ma takie informacje i czy nie boi się oskarżać bezpodstawnie? A później poproś Joannę o zdjęcia jej kosmetyków

Fanka zapytała:

Rozumiem, że Ty do jej kosmetyczki zaglądałaś, ze oskarżasz ja o używanie kosmetyków testowanych na zwierzętach? Ciekawe...

Rozenek zapewniła, że widziała te kosmetyki wielokrotnie:

Nie raz.

Rozenek zapewniła, że dokładnie sprawdziła, czy Avon testuje kosmetyki na zwierzętach, i jest pewna, że tak nie jest.

Podkreśliła to w kilku komentarzach:

Ja bardzo szanuje moich odbiorców i właśnie dlatego ważne jest dla mnie, żeby mówić prawdę. Avon nie testuje kosmetyków na zwierzętach. Proszę przeczytaj oświadczenie na moim instastory
Nie popieram testowania kosmetyków na zwierzętach. Dlatego tak miło mi, że mogę współpracować z Avon
Pogłębiłam swoją wiedzę, dlatego nie rozpowszechniam plotek

A co na to Joanna Krupa? Nagrała następne Instastory, w którym stwierdziła, że ma listę firm testujących na zwierzętach od głównych przedstawicieli PETY i jest ich pewna, bo dostała specjalne maila. Rzuciła:

Mój post zabolał niektóre osoby. Niestety taka jest prawda

Dodała jednak, że nie wszyscy mają taką wiedzę, jak ona i być może są zbyt naiwni:

Na obronę niektórych gwiazd. Gwiazdy często nie wiedzą, że te firmy kłamią, że nie testują na zwierzętach

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem formy Avon i zapytaliśmy, czy firma prowadzi testy na zwierzętach. Dostaliśmy informację, że pełne stanowisko firmy znajduje się w oficjalnym oświadczeniu Avon. Jeden z fragmentów brzmi tak:

AVON nie prowadzi, ani nie wymaga testów na zwierzętach w celu potwierdzenia bezpieczeństwa lub skuteczności jakichkolwiek swoich produktów gotowych lub surowców.

Krupa pokazała w odpowiedzi korespondencję mailową przeprowadzoną z wysoko postawionymi przedstawicielami PETA. Zarzucają oni firmie naginanie prawdy. 

Chodzi o chiński rynek. W 2012 roku Avon został przyłapany na łamaniu własnych zasad poszanowania dla zwierząt. Ingrid Newkirk z PETA pisze do Krupy, że firma płaciła pod stołem za testy na zwierzętach po to, by mogły trafić na chiński rynek.

PETA ponoć robi, co może, żeby Avon wycofał się z tamtego rynku, ale oni ciągle tam sprzedają. Ingrid podkreśla jednak, że Avon nie dopuszcza do testów na zwierzętach przy produktach sprzedawanych na całej reszcie świata.

Wiadomość od przedstawicielki PETAWiadomość od przedstawicielki PETA joannakrupa/ instagram

Potem dodaje:

W 2017 roku Avon oznajmił, że rozdziela swój biznes w USA, Puerto Rico i Kanadzie. Powstała wtedy nowa firma o nazwie New Avon. Ta spółka jest odpowiedzialna za produkcję i sprzedaż wszystkich produktów Avon w regionie i na całej reszcie świata, w tym w Chinach. Niestety New Avon sprzedaje w Chinach produkty, które wytwarza Avon. Stąd też istnieje obawa, że te produkty były testowane na zwierzętach, by spełnić wymagania chińskiego rządu.

Stąd wniosek Joanny Krupy o tym, że "niektóre firmy kłamią, że nie testują na zwierzętach,a testują".

JAB

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Komentarze (74)
Małgorzata Rozenek kłóci się z Joanną Krupą na Instagramie. Poszło o kontrakt z Avon i rzekome testy na zwierzętach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: xxxx

  Oceniono 88 razy 76

  Przestaję kupować kosmetyki w firmie Avon. Boję się, że będę wyglądać jak Rozenek.

 • kemotkemot

  Oceniono 61 razy 51

  Uwaga: Kosmetyki testowane na Rozenek. Uzywacie na wlasne ryzyko

 • Gość: Eullo

  Oceniono 31 razy 29

  Od dawna nie kupuję Avon ponieważ zwolnili kilka kobiet tylko dlatego że zachorowały na raka.

 • Gość: wujowypandomu

  Oceniono 29 razy 27

  Radka na grzybach w białych gumiakach trudno będzie pobić.

 • Gość: GdzieWesele.pl

  Oceniono 25 razy 23

  Z tym testowaniem na zwierzętach na rynku chińskim to akurat może być prawda. Wymogi CHRL są takie, że jeżeli marka ma wejść na ich rynek to kosmetyki na zwierzętach testowane być muszą. Bestialskie? Owszem! Zerknijcie na mapę i dowiecie się dlaczego jednak marki decydują się na takie kroki...

 • dodosdontquack

  Oceniono 53 razy 23

  Rozenek klamie. Oczywiscie, ze Avon testuje. Krupa ideowo dziala na rzecz zwierzat, wiec czepiajcie sie jej o co chcecie, ale nie o hipokryzje w tym temacie. Moja zona uzywa tylko weganskich kosmetykow z logo Leaping Bunny i mowi, ze jest ich pelen wybor. Nigdy nie dotknelaby takiego syfu jak Avon. Rozenek to rzeczywiscie pasuje. Pusta paskudna i wredna raszpla.

 • Gość: kk

  Oceniono 25 razy 19

  Rozenek już gada jak w reklamie.
  "Nie popieram testowania kosmetyków na zwierzętach. Dlatego tak miło mi, że mogę współpracować z Avon" - brzmi jak nagranie reklamowe.
  Poza tym bardzo nie ładnie, ze jedzie personalnie po Krupie, która nie rzuca imiennych oskarżeń, tylko pisze ogólnie. Jak widać Rozenek poczuła się wywołana do tablicy.

 • Gość: Kaga

  Oceniono 22 razy 18

  Lewandowskim też powinno się dostać za szampon....cóż pieniądz rządzi światem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX