Górniak uczciła pamięć Arethy Franklin w wyjątkowy sposób. Nie tylko zaśpiewała jej piosenkę. Nawiązała też strojem

Aretha Franklin zmarła 16 sierpnia. Edyta Górniak uczciła jej pamięć na Top of The Top Festival w Sopocie. Znalazła na to więcej sposobów niż sama muzyka.

Edyta Górniak 3. dnia Top Of The Top Festival zaśpiewała na scenie piosenkę w hołdzie dla Arethy Franklin.

Edyta Górniak uczciła pamięć Arethy Franklin w wyjątkowy sposób

Edyta Górniak postanowiła uczcić pamięć zmarłej piosenkarki Arethy Franklin śpiewając jej kultową piosenkę "(You Make Me Feel) Like A Natural Woman". Franklin zmarła w wyniku choroby nowotworowej w wieku 76 lat.

Edyta zaśpiewała na scenie w Operze Leśnej i poniosły ją emocje - w pewnym momencie nawet zalała się łzami. 

Ale ta piosenka nie była jedynym sposobem, w jaki Edyta Górniak podkreśliła, że przeżywa odejście legendarnej królowej soulu.

Edyta zjawiła się na ściance w turbanie - stroju oddającym cześć dziedzictwu kulturowemu Arethy Franklin, która była czarnoskórą piosenkarką soulową oraz córką pastora i aktywisty działającego na rzecz równouprawnienia. Co więcej, Aretha Franklin śpiewała w 1968 roku na pogrzebie samego Martina Luther Kinga.

Dlatego też wnioskujemy, że Edyta Górniak wdziewając turban na głowę i powłóczystą suknię w białym kolorze, chciała w ten dodatkowy sposób podkreślić, że przeżywa odejście wyjątkowej piosenkarki. Myślicie, że to trafiony pomysł?

JAB

Więcej o:
Komentarze (37)
Edyta Górniak uczciła pamięć Arethy Franklin. Podkreśliła to swoim strojem
Zaloguj się
 • Gość: Edyta

  Oceniono 12 razy 10

  To smutne że ludzie ewidentnie wyladowuja swoje frustracje i pokazują zawieść wpisując te pełne goryczy komentarze. Róbcie swoje i pokażcie że też was stać na sukces a nie czepiacie się kobiety która zwyczajnie pracuje. Jej strój służbowy to cekiny i cera 20 latki, jej CV to lista nagród i sprzedanych płyt, jej umiejętności to 20 lat na rynku i garść follower - sów. Każdy zawód ma swoje wymagania. Wyluzujcie i zajmijcie się swoim ogródkiem!

 • Gość: gość

  Oceniono 16 razy 6

  alanik wygląda jak jej alfons, ten łancuch na tłustej szyi, te gacie wiszące w kroku, masakra !!!

 • Gość: gość

  Oceniono 16 razy 4

  niestety wyszło jak z naszym hymnem w Korei, przeinterpretowała tak fajną piosenkę - szkoda.

 • yyyama

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedyś nawet nieźle się zapowiadała.Teraz nie potrafi nic strawnego zaśpiewać jeno jakiś bełkot pomieszany z wokalizą.

 • Gość: 111111

  Oceniono 8 razy 2

  Ona ma jakieś problemy emocjonalne. Do niedawna udawała Whitney Houston, teraz chce uderza w wizerunek Arety. Niech zacznie w końcu śpiewać swoje piosenki, bo na To nie ja "jedzie" już od 1994. Niedobrze się robi. Ile można?

 • Gość: aejtnpvcdmn

  Oceniono 6 razy 2

  Widzę tutaj w zasadzie samych żałosnych, zawistnych polaczków, wylewających swoje frustracje! Brawo, takich właśnie mamy wyznawców pislandu!

 • Gość: no go

  Oceniono 3 razy 1

  a jednak słabe to było, ona ma talent i głos, ale co z tego? nie dba o niego, nie rozwija się, tylko psuje każdą piosenkę jakimiś ozdobnikami i wokalizami,
  kiedyś robiła wrażenie, piosenki do filmu Pocahontas zaśpiewała najlepiej ze wszystkich wersji językowych, jakie mam na płycie, ale ile to lat temu było?
  gdyby ktoś ją wziął w ryzy, jakiś dobry menadżer, ogarnął ten jej chaos życiowy, zakazał lansowania się na życiu prywatnym, zadbał o spójny styl, zatrudnił dobrych kompozytorów, zapisał na lekcje śpiewu (każdy głos trzeba ćwiczyć), to może coś z tego by było, jeszcze by mogło,
  a tak? smętne odcinanie kuponów i śpiewanie w kółko jednej piosenki, przecież wszyscy już od lat wiemy, że to nie ona była Ewą,
  i co z tego?

 • Gość: WaldekF

  0

  Cudowna kobieta !!!

 • Gość: MD

  0

  Pani Edyta-to nasza Gwiazda.
  Piękny gest z jej strony. Dziękuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX