Młynarska mówi nam o swoim zdrowiu. Zabrakło jej leku. "Pod moim postem rozpaczliwe wpisy ludzi"

Agata Młynarska cierpi na poważną chorobę jelit, w związku z czym musi brać leki sterydowe. Niestety, są one trudno dostępne w polskich aptekach. W rozmowie z Plotek.pl skomentowała tę sytuację.

Agata Młynarska w lipcu trafiła do szpitala z powodu silnych boleści. Dziennikarka od lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, a ostatnio jej stan uległ pogorszeniu. Po serii badań lekarze zdecydowali, że może wrócić do domu, jednak sytuacja nabrała dramaturgii, gdy okazało się, że w polskich aptekach zabrakło potrzebnego jej leku. 

Niestety w Polsce na wiele chorób nie ma dostępnych leków w leczeniu przewlekłym. Jest to wielki problem. Sama nie zdawałam sobie sprawy ze skali problemu - wyznała Młynarska w rozmowie z Plotek.pl. 

Dziennikarka nie jest w stanie funkcjonować bez leku Entocort, którego nie mogła nigdzie dostać. W związku z tym zaapelowała do fanów o pomoc, gdyż potrzebuje go już w przyszłym tygodniu. Dowiedziała się wówczas, że to nie tylko jej problem.

Nagle pod moim postem okazało się, że są rozpaczliwe wpisy ludzi, którzy mówią, że to proceder w Polsce. Hurtownie wysyłają leki za granicę i nie zostawiają ich dla polskich pacjentów - mówiła. 

Młynarskiej ostatecznie udało się go zdobyć. 

Zadziałała samopomoc "Facebookowa". Spotkałam się z niesamowitym odzewem za co bardzo dziękuję - dodała w rozmowie z Plotkiem. 

W rozmowie z Plotek.pl skomentowała też, jak się czuje.

Bardzo dobrze się czuję. Mam nadzieję, że najgorsze już jest za mną i ufam, że długo nie będzie znowu źle - mówiła Młynarska w rozmowie z Plotkiem.
Teraz miałam po prostu taki regres. Tak się zdarza w tych chorobach - dodała. 

Agata Młynarska - choroba jelit

Prezenterka od kilku lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Objawia się ona silnymi stanami zapalnymi jelit i całego przewodu pokarmowego. Gdy dopada ją ból, oszczędza się i pracuje z domu.

To jest choroba, z którą jestem za pan brat. Tylko nigdy się nie zna dnia ani godziny. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy... - powiedziała kiedyś dziennikarzom.

MM

Czy rozpoznasz, jakie tablice rejestracyjne są przypisane do danego miasta?
1/20Do miasta dopasuj tablice rejestracyjne. Na początek: Lublin

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (49)
Agata Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrotowi jej choroby
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lupus.y

  Oceniono 16 razy 16

  Tylko ten lek JEST dostępny. Na którymś portalu widziałem lawinę wpisów - jest dostępny w wielu aptekach warszawskich (podano adresy), jest dostępny wysyłkowo (zamawiasz w internecie, odbierasz w swojej aptece, pokazując receptę) itd... Oszem, z innymi lekami bywają ogromne problemy. Owszem, starsze osoby często nie potrafią posługiwać się Internetem. Wtedy jest problem, fakt. Ale pani Młynarska? Nie ma w otoczeniu nikogo kto nie boi się komputera? Eeeee.....

 • Gość: 62-latek

  Oceniono 14 razy 12

  Brak leków rzeczywiście bywa ogromnym problemem, ale... W tym przypadku problemu nie ma, lek jest dostępny. Oczywiscie, nie każdy lek bedzie w każdej aptece czy hurtowni, ale przecież mamy Internet! Na innym portalu pod artykułem natychmiast znalazło się mnóstwo wpisów, w jaki sposób łatwo sprawdzić przez Internet, gdzie lek jest dostępny. Ba, łatwo go sprowadzić do swojej apteki poprzez apteki wysyłkowe w ciągu 1-2 dni! Sam korzystałem z tej opcji - jest b. łatwa i działa! Nie bardzo rozumiem o co w tym przypadku chodzi - czy tylko o nieumiejętność poruszania się w świecie informacji, czy...

 • Gość: idek

  Oceniono 22 razy 6

  Wspólczuję,mam chorego w rodzinie. Wiem jak straszna jest ta choroba ,odbiera radość życia,pewność siebie ,wpycha w depresję. To ,że brakuje leków w aptekach jest po prostu Żenujące.

 • Gość: RT

  Oceniono 21 razy 5

  czym wiekszy pustak, tym wieksze parcie na szkło...

  ps. sam biore entocort - poszechnie dotepeny warszawskich aptekach

 • Gość: !!!

  Oceniono 5 razy 3

  O co tyle szumu wokół siebie? Przecież brylowanie w mediach wychodzi jej świetnie, teraz potrzebuje współczucia . Udawanie bezradności aby wzbudzić zainteresowanie jest zwyczajnie wstrętne. Pogoń za sławą nie powstrzyma jej przed niczym. OCHYDA!!!

 • Gość: Baba

  Oceniono 3 razy 3

  Coraz więcej leków brak..od paru miesięcy nie ma szczepionki na WZW typu A dla dzieci. Powinny dostać drugą dawkeva nigdzie szczepionki nie ma. Brak też np.w hurtowniach leku na zaburzenia pamięci...był ale się zmył

 • Anna Kamińska

  Oceniono 2 razy 2

  W Warszawie dużo aptek to tzw. Apteki sieciowe. Jeżeli w jednej z takich aptek brak jest leku, to najczęściej sprzedawca sprawdza czy dostępne są w innych aptekach tej sieci i już.

 • pumpernik

  Oceniono 28 razy 2

  Informacja o braku leku + jedno zdjęcie opakowania tego leku + 10 zdjęć promujących Młynarską.

 • Gość: Edek

  Oceniono 1 raz 1

  Żałować jom czy ni , bo unej nie podobały sie dzieci na Polskich plażach za pincet plus . Czyż nie podła Una była ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX