Kożuchowska jest wściekła, że nazywa się się ją "katolką". "To znaczy sekciara!"

Małgorzata Kożuchowska w ostatnim wywiadzie wyznała, że jest w przemyśle filmowym piętnowana przez to, że jest osobą wierzącą. Aktorka uważa, że to absurdalne.

Małgorzata Kożuchowska nie kryje się z tym, że jest osobą wierzącą. Niedawno dowiedziała się, że ma to wpływ na jej karierę, którą stara się kierować świadomie. W wywiadzie dla magazynu ''Zwierciadło'' opowiedziała też, że to ona starała się o rolę u Patryka Vegi, a nie na odwrót.

Małgorzata Kożuchowska piętnowana za wiarę

Kożuchowska była bardzo zdziwiona, kiedy dowiedziała się od jednego z reżyserów, jak ją nazywa się w środowisku filmowym: ''katolka''. Aktorka zaczęła więc dopytywać, co to ma w ogóle znaczyć:

Ale co to znaczy ''katolka''? To znaczy sekciara. Sekciara?! Brzmi groźnie... - mówiła.


Małgorzata Kożuchowska nie kryje, że nie mieści się jej to w głowie. Coś tak osobistego, jak wiara, nie ma w jej przekonaniu nic wspólnego z pracą i nie ma wpływu na to, jak pracuje:

Czyli że co? Wiara w Boga czyni cię sekciarzem? Co to w ogóle oznacza w odniesieniu do aktora? Traktuje się mnie inaczej, bo chodzę w niedzielę do kościoła? To ma mnie dyskwalifikować? - pytała retorycznie.
Co to ma w ogóle wspólnego z zawodem, jaki wykonuję? Nie wiem, może ktoś się obawia, że zacznę na planie nauczać albo nawracać? - dodała.

Aktorka podkreśla, że nigdy sama nie zaczyna rozmawiać na tak drażliwe tematy jako pierwsza.

Kwestie religii, polityki i światopoglądu są ostatnimi tematami, jakie sama inicjuję. Jeśli ktoś mnie zapyta, odpowiadam bez problemu, ale sama jestem ostatnią, którą zobaczysz na wiecu politycznym, w komitecie poparcia, honorowym itp. - wyznała.

Kożuchowska chciała zagrać u Vegi

Małgorzata Kożuchowska zagrała w ostatnim filmie Patryka Vegi ''Plagi Breslau'', czym zdziwiła wiele osób. Zagrała postać znacząco odmienną od tych, w których ją do tej pory widzieliśmy. Przeszła nawet na potrzeby filmu znaczącą metamorfozę, farbując włosy na ciemno i pozbywając się makijażu.

Jak podkreśla w wywiadzie, to ona chciała zagrać u Vegi, a nie Vega ją namawiał. na samym początku nie było mowy o tym, że to będzie główną bohaterką.

Sama poprosiłam agentkę, żeby się do niego odezwała. Umówiliśmy się na rozmowę. Była zaskakująco szczera, jak na rozmowę z kimś, kogo widzi się pierwszy raz. Powiedział, że ma wiele projektów i jeśli coś będzie dla mnie, odezwie się - wspomina Kożuchowska w "Zwierciadle".

To, że dostała główną rolę było pewnym zaskoczeniem:

Po dwóch tygodniach dostałam kolejny SMS: Uwaga, zmiana, proponuję ci główniaka.

Jak widać, Małgorzata Kożuchowska nie boi się zawodowych wyzwań i wcieli się z przyjemnością w kolejne postacie, które zupełnie nie pasują do jej prywatnego wizerunku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

 JAB

Więcej o:
Komentarze (202)
Małgorzata Kożuchowska jest nazywana w branży ''katolką''. Nie kryje zażenowania
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kk

  Oceniono 225 razy 195

  To ona jest aż tak niekumata, czy próbuje w tak żenujący sposób robić z nas durniów?
  Znam sporo bardzo wierzących, mocno praktykujących, bardzo przyzwoitych i porządnych ludzi, którzy nie godzą się na zmarnowanie naszego kraju przez pisowską bandę i brzydziliby się czerpać profity od takich ludzi. A Kożuchowska, jedna z "dam" dobrej zmiany, korzystająca z tego koryta w najlepsze, tak jak cała jej rodzina, zdziwiona, że nazywają ją katolką. Niech nie rżnie głupa, bo na bank śledzi komentarze na swój temat, poza tym dobrze wie, co robi, żyjąc przy pisowskim korycie. Zresztą wyniosła to z domu. Ojciec od lat pracuje na rydzkowej uczelni i zasiada w jej radzie , ma też swoją audycję w Radio Maryja, w radiu, którego ona też regularnie słucha, ja sama deklaruje. Jak tylko Duda został prezydentem, od razu tej serialowej aktoreczce jednej miny, walnął dwa medale za wybitne osiągnięcia. 6 sierpnia 2015 złożył swoje krzywoprzysięstwo, a już w październiku odznaczał Kożuchowską, i to czym!!!!!
  2015: Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
  a rok później
  2016: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej)

  Pytana o to przez dziennikarz, stwierdziła, że "widocznie zasłużyła". Normalnie jak Szydło i cała "dobra zmiana".

  Takie osoby powinny zniknąć z normalnych mediów, bo nie zasługują na żadną promocję. Zresztą z większości reklam już zniknęła, to musi wyrównać budżet "w dobrej zmianie".

 • Gość: Bernard

  Oceniono 146 razy 128

  aktorka ? za duże słowo, grała w Killerach i to wszystko, ktoś kto występuje w serialach nie jest aktorem, tylko celebrytą, aktor to Gajos, WIęcławski, Stuhr, a aktorka to Janda

 • cezar85

  Oceniono 150 razy 112

  każda religia jest sektą, więc jesteś sekciarą

  a po wypowiedziach widać, że również oszołomem

 • Gość: Tamburyn

  Oceniono 123 razy 111

  Myslę, że katolicyzm ma w Polsce coraz gorsza opinię.

  Wielu Polaków podróżuje i widzi, że można żyć inaczej i religia, taka jak w Polsce jest w ogole niepotrzebna. A czasem szkodliwa gdy jakiś kościół rządzi de facto państwem i robi z niego swoje państwo wyznaniowe.

 • Gość: Boddoxx

  Oceniono 92 razy 88

  Ja jestem niewierzący, a orientacja religijna innej osoby mnie nie interesuje. W przypadku Kożuchowskiej interesuje mnie, czy jest dobra aktorką. Uważam, że jest przeciętna.

 • Gość: Sec

  Oceniono 101 razy 85

  Katol to katolik, który epatuje wszystkich swoją wiarą w celu jej narzucenia lub pokazania że jest lepszy.

 • 12345a65

  Oceniono 107 razy 83

  Ona nawet nie rozumie, że nie chodzi o to, w co ona wierzy i że wierzy, ale o to, że przyjęła medal od obłudników, kłamców i faszyzujących destruktorów kultury i sztuki, którzy wręczyli jej ten medal nie za to, co osiągnęła, ale za to, że zadeklarowała, że wierzy. Szkoda słów. Na film z nią nie zamierzam iść. Choćby Tarantino nakręcił.

 • Gość: jak

  Oceniono 75 razy 61

  ona jest sekciara rydzyka

 • jacmenos

  Oceniono 68 razy 60

  Pietrzak tez się skarżył , skomlał , łasił do władzy aż te parę groszy mu skapnęło ! Kożuchowska popłacze , ponarzeka na swój los katoliczki to dostanie 3-ci medal od Dudy i może jakąś fuchę w spółce !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX