Kora w kwietniu udzieliła ostatniego wywiadu. "Gdybym miała żyć tak jak teraz, to mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat"

Kora w czasie choroby usunęła się z życia publicznego. Ostatniego wywiadu udzieliła w kwietniu bieżącego roku. Wspomniała w nim, że zaczyna nabierać sił.

Kora przez ostanie miesiące życia zrezygnowała z życia publicznego. Wokalistka spędzała czas w domu na Roztoczu, gdzie zmarła. Tam też udzieliła swojego ostatniego wywiadu, który został wyemitowany w kwietniu tego roku.

Kora w "Kulisach sławy"

Kora była bohaterką reportażu "Kulisy sławy" programu "Uwaga" TVN-u. Zdradziła tam, jak się wówczas czuła oraz czy planowała trasę koncertową.

Piosenkarka, która od 5 lat nie koncertowała i nie śpiewała z powodu genetycznym raka jajników. Przeszła skuteczną chemioterapię i w programie mówiła, że czuje się znacznie lepiej i jest silniejsza.

Gdybym miała żyć tak jak teraz, to mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat. Rok temu byłam jeszcze bardzo słaba. Dziś jestem dużo silniejsza. Taki rok jak ten jest cudowny. Takiego roku nie pamiętam. Zupełnie jak u Mickiewicza - mówiła.
Dzięki temu, że jestem w remisji, mogę robić to, to i to, a nawet myślę o pracy, o której w ogóle nie myślałam, że powstanie taka idea - kontynuowała.

Kora podczas koncertu w Rzeszowie, 2009 r.Kora podczas koncertu w Rzeszowie, 2009 r. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Piosenkarka mówiła wtedy, że nie planuje wielkiej trasy koncertowej. To wymagałoby od niej za dużo pracy i wysiłku.

To jest wielkie wyzwanie. Ale oczywiście, gdyby cokolwiek było robione, to tylko i wyłącznie taki projekt. Bo czy ja się przygotuję do jednej piosenki, czy ja się przygotuję do trasy, to tyle samo pracy.

Rozmowa z reporterem skłoniła ją do refleksji, że ludzie za dużo pracują.

Doprowadziłam się do takiego stanu, do wykończenia totalnego, szczerze mówiąc. Za mało odpoczywałam, za mało korzystałam ze świata, za mało korzystałam z tych pieniędzy, które zarabiałam. Żyłam za mało luksusowo - mówiła z uśmiechem.

Podczas spotkania autorskiego, które było pokazane na początku reportażu wyznała fance, że gdyby miała zaśpiewać, to zrobiłaby to dla swojego 6-letniego wnuka, który jest na etapie odkrywania jej muzyki.

MT

Drodzy Czytelnicy!

A jakie są Wasze wspomnienia związane z Korą i jej piosenkami? Która z nich ma dla Was największe znaczenie i dlaczego? W jakich momentach życia Wam towarzyszyły? Opiszcie nam swoje wspomnienia i wyślijcie na redakcja@plotek.pl. Razem oddajmy cześć legendarnej artystce.

Więcej o:
Komentarze (16)
Kora w ostatnim swoim wywiadzie. "Mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Kasia M

  Oceniono 26 razy 24

  Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • szarlej12

  Oceniono 34 razy 12

  W tej, aktualnej, Polsce ja bym nie chciał zyc nawet 5 minut. Niestety w miarę stary jestem, nigdzie się juz nie wyniose i tu zdechnę.Od kaczego pomiotu jestem jednak sporo młodszy i mam nadzieję, doczekać jego pogrzebu. Mam flache i to nie jedna na tę okazje.

 • Gość: Boxx

  Oceniono 9 razy 7

  Zatańczymy kiedyś tango po ciemnej stronie księżyca.

 • kroliklesny

  Oceniono 9 razy 7

  Kora, pust` Vam zemlja puhom budjet! Amin!

 • Gość: ~~~~~~

  Oceniono 3 razy 1

  Tysiąc lat żyć? Tak, ale nie w takim świecie jaki mamy dzisiaj. W początkach opisanych w Biblii ludzie tyle właśnie żyli - do tysiąca lat.

 • Gość: Igi

  Oceniono 12 razy -10

  Była dobra ale sa lepsze

 • zgniot

  Oceniono 12 razy -12

  To ten piesek zamawiał narkotyki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX