Dlaczego Filip jest ''tylko'' księciem, a księżna Kate zostanie królową? Nie wszyscy o tym wiedzą

Książę Filip mimo tego, że jest mężem królowej Elżbiety, nie jest królem. Za to żona króla zawsze jest królową, dlatego księżna Kate dostanie tytuł królewski. To wszystko ma prawne uzasadnienie.

Książę Filip oficjalnie jest nazywany ''księciem małżonkiem'', księżna Kate będzie ''królową''.

Dlaczego książę Filip nie jest królem?

Mąż królowej Elżbiety nie mógł zostać królem, bo ten tytuł stoi wyżej w hierarchii niż ''królowa''. Ponieważ to Elżbieta była następczynią tronu i pochodziła z rodu królewskiego, Filip nie mógł być ważniejszy od niej.

Dlatego zwyczajowo przyjęto, że kiedy kobieta z tytułem bierze ślub z kimś, kto jest mniej utytułowany od niej, ona zostaje przy swojej wyższej pozycji - czytamy na stronie Royal Central.

Młoda księżniczka Elżbieta więc po koronacji została przy swoim tytule, a jej mąż został tylko ''księciem małżonkiem''. Inaczej królowa Elżbieta straciłaby swój status i musiałaby być nazywana ''Lady Laurence'' po mężu, nie zaś ''Jej Wysokość'' po tacie. 

Dlaczego księżna Kate zostanie królową?

W brytyjskim prawie przyjęto, że żona przejmuje tytuł po mężu, zupełnie jak nazwisko. Ponieważ tytuł ''królowej'' stoi w hierarchii niżej niż ''króla'', to po koronacji Williama nie będzie żadnych przeszkód, by nazwać Kate ''królową''. To w jakiś sposób chyba niesprawiedliwe.

Książę Filip stracił cierpliwość na sesji zdjęciowej. Nakrzyczał na fotografa: Pie***e zdjęcie

JAB

Więcej o:
Komentarze (68)
Dlaczego Filip jest ''tylko'' księciem, a księżna Kate zostanie królową?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: dogo

  Oceniono 44 razy 42

  Nie, nie będzie żadną królową!!! Co to za brednie!
  Nie będzie queen, tylko jedynie queen consort - po prostu królewska małżonka, żona króla, królowa małzonka - jak zwał tak zwał, ale z królowaniem to nie ma nic wspólnego, a z małżonkiem.

 • boo-boo

  Oceniono 26 razy 24

  "Za to żona króla zawsze jest królową"
  Już większych debilizmów nie mogliście napisać. Nie- nie zostanie automatycznie królową. Królową z automatu to by została księżniczka - jej córka.
  Dokształcie się gazeciuchy co to jest za tytuł "Queen consort" i czym się rożni od "Queen".

 • Gość: Niedzielny

  Oceniono 25 razy 19

  To zupełnie jak Adrian i pani Basia. Pani Basia u prezesa stoi wyżej w hierarchii od prezydenta Adriana.

 • pit1

  Oceniono 14 razy 12

  U nas żeby nie było burżuazyjnych tytułów dla żon władcy typu: queen, queen consort itp na wszelki wypadek monarchia preferuje stan kawalerski.

 • roland garros

  Oceniono 12 razy 10

  najpierw królem zostanie Karolek a dopiero po nim Wiliam a jeśli okaże się tak samo dlugowieczny jak jego mamusia to Księżna Kate będzie musiała jeszcze sporo poczekać.

 • Gość: Bez króla najlepi

  Oceniono 8 razy 8

  Tylko król Jezusek!!! w zaścianku naszym polskim, władze państwowe, w tym prezydent wszystkich Polaków, oficjalnie przyznały, że królem państwa i ich zwierzchnikiem, są Jezus król i Maryja królowa. Bardzo to dziwne, bo tak z matką królują? Wszak jego partnerką była raczej Maria Magdalena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX