Ekspert od mimiki przeanalizował zdjęcie rodziny królewskiej. Uśmiechają się wszyscy, ale szczęśliwy jest tylko George

Zdjęcie rodziny królewskiej z chrztu księcia Louisa wygląda zwyczajnie, ale można z niego wyczytać naprawdę dużo. Przynajmniej tak twierdzi Dan Hill, ekspert od czytania emocji z mimiki twarzy.

Kilka dni temu Pałac Buckingham opublikował oficjalne zdjęcia z chrztu księcia Louisa. Na rodzinnej fotografii wszyscy są tradycyjnie uśmiechnięci i na pierwszy rzut oka nie widać, żeby komukolwiek towarzyszyły negatywne emocje. Dan Hill, który zawodowo zajmuje się odczytywaniem emocji z mimiki twarzy i napisał na ten temat kilka książek, z pozornie niewinnego zdjęcia wyczytał więcej, niż można by się spodziewać. 

Księżna Camilla

Jego zdaniem najbardziej interesującą osobą na zdjęciu jest księżna Camilla.

Nie wiem, czy miała zły dzień czy była po prostu zmęczona pozowaniem, ale wydaje się najmniej zadowolona z całego towarzystwa. 

Co o tym świadczy? Sposób, w jaki układa usta w pozornym uśmiechu. Zdaniem Hilla jest nienaturalny i wymuszony. Ale inne osoby obecne na zdjęciu też do radosnych nie należą. 

Księżna Kate 

To nie jest najbardziej radosny uśmiech, jaki widziałem - mówi Hill, ale podkreśla też, że z osób dorosłych Kate jest na zdjęciu najszczęśliwsza. Zwraca uwagę na lekko uniesioną lewą brew księżnej. 

Uniesienie brwi to oznaka zdziwienia lub strachu. Ale Kate jednocześnie się miło uśmiecha, jakby chciała powiedzieć, że trzecie dziecko jest dla niej najprzyjemniejszą niespodzianką.

Meghan Markle

Zdaniem Hilla Meghan Markle wygląda na smutną i zatroskaną. 

Mogłoby się wydawać, że to uśmiech pełen entuzjazmu, ale wcale tak nie jest. Na zdjęciu lekko wytrzeszcza oczy, jakby była czymś zaalarmowana albo zaskoczona. 

Teoria ta wydaje się o tyle wiarygodna, że Meghan faktycznie ma trochę powodów do zmartwień: ojciec, który zarabia na udzielaniu wywiadów na jej temat jest na początku tej listy

Najradośniejszą osobą na zdjęciu jest oczywiście książę George, który ma najbardziej szczery uśmiech z całego towarzystwa. Jego dobry humor najwyraźniej nie udzielił się całej reszcie. 

WJ

Więcej o:
Komentarze (22)
Ekspert od mimiki przeanalizował zdjęcie rodziny królewskiej. Uśmiechają się wszyscy, ale szczęśliwy jest tylko George
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: koko szanel

  Oceniono 24 razy 24

  a co na to wróżbita Maciej?

 • Gość: m

  Oceniono 25 razy 21

  Ale bzdury.

 • azalia02

  Oceniono 19 razy 19

  Brednie. Oficjalne, pozowane zdjęcie, zero spontaniczności - i niby dlaczego mieliby to uważać za zdarzenie radosne? Przecież dla nich musi to być śmiertelna nuda. Może poza dzieckiem, które rzeczywiście akurat było zadowolone, niekoniecznie dlatego, że kazali mu uśmiechać się do fotografa.

 • minkat

  Oceniono 17 razy 17

  bez przesady, chyba nie ma nikogo, kto by sie na pozowanych zdjeciach usmiechal szczerze. raczej wszyscy sie szczerza bo chca júz przestac pozowac. to jest meczace, szczegolnie na zdjeciu z wieksza iloscia ludzi, jednego po drugim trzeba ustawic, a reszta czeka i jest coraz bardziej zniecierpliwiona.
  George byl zadowolony, ale on nie pozowal, widac.

 • sigit

  Oceniono 22 razy 12

  Ku..., zrzućcie te królewskie tematy do kibla. Rzygać się che. Kejt pierdnęła. Nie jesteśmy w UK - nie lansujcie królewskiej histerii.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 13 razy 9

  a przeanalizowal swoje jak siedzi na sedesie ?

 • Jan Winnicki

  Oceniono 4 razy 4

  Szczerzenie sztucznych zębów trudno nazwać uśmiechem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX