Na chrzest księcia Louisa sprowadzono wodę prosto z rzeki Jordan. Ale to nie koniec królewskich tradycji

Chrzest księcia Louisa, najmłodszego dziecka księżnej Kate i księcia Williama, rozpocznie się już dziś o godzinie 16 czasu polskiego. Na ceremonii nie zabraknie kilku ważnych królewskich tradycji.

Już dziś odbędzie się chrzest najmłodszego dziecka księżnej Kate i księcia Williama, księcia Louisa. Ceremonia odbędzie się o godzinie 16 polskiego czasu w Chapel Royal w St James’s Palace w Londynie, w tej samej kaplicy, gdzie niedawno odbył się chrzest Meghan Markle. Na ceremonii nie zabraknie kilku ważnych królewskich tradycji.

Chrzest księcia Louisa - królewska misa

Jedną z tradycji będzie użycie tzw. Lily Font, czyli srebrnej misy do chrzczenia, która używana jest w rodzinie królewskiej od 178 lat. Od tamtej pory wszyscy członkowie rodziny królewskiej chrzczeni są w wodzie przechowywanej właśnie w tej misie.

Lily Font należy do Klejnotów Koronnych i wykonana jest ze srebra i złota. Została zaprojektowana przez księcia Alberta w 1840 roku, a obecnie jej wartość to ponad 45 tysięcy złotych.

Chrzest księcia Louisa - woda z rzeki Jordan

Specjalnie na tę okazję rodzina królewska sprowadziła wodę z rzeki Jordan. Mówi się, że książę William podczas ostatniej wizyty w Jordanii samodzielnie nabrał wody dla swojego syna. Ta tradycja jest ukłonem w stronę wiary i rzeki, w której ochrzczony został Jezus.

Chrzest księcia Louisa - szata do chrztu

Zgodnie z tradycją, książę Louis będzie ubrany do chrztu w tę samą kremową szatę co jego rodzeństwo. Koronkowa szata to replika tej stworzonej dla najstarszej córki królowej Victorii w 1841 roku, która była zakładana do chrztu do 2008 roku, ale została zastąpiona podobną, ponieważ tamta stała się zbyt delikatna.

Chrzest księcia Louisa - wózek Louisa

Podczas chrztu zostanie też użyty zabytkowy granatowy wózek na dużych kółkach od Millsona. W tym samym do chrztu księżna Kate wiozła rodzeństwo Louisa, a wcześniej był on środkiem transportu dla dzieci królowej Elżbiety II.

Ceremonia odbędzie się już dziś o godzinie 16 polskiego czasu. Nie możemy się doczekać oficjalnych zdjęć!

OG

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (6)
Już dziś chrzest księcia Louisa. Na ceremonii nie zabraknie ważnych królewskich tradycji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mk

  Oceniono 3 razy 1

  phi, woda jak woda...ta z Jordanu nawet bardziej zanieczyszczona. Głupota, w czym mały książę jest lepszy niż moje dzieci chrzczone normalną wodą?

 • Gość: gosc

  Oceniono 3 razy 1

  sa swietni, cudowna, normalna rodzina mowcie co chcecie nikt im nie dorównuje .....

 • krynolinka

  Oceniono 9 razy 1

  Zabobon zabobonem goni. Może jeszcze pieluszki Elki wyeksponują w muzeum.

 • Gość: Kolorowa

  Oceniono 2 razy 0

  W tej kaplicy niedawno odbył się chrzest Megan Markle?! A to Ci wiadomość. 😂😂

 • Gość: siostra

  Oceniono 2 razy -2

  i tak zrodzi się nowa tradycja w Polsce - na chrzest będziemy sprowadzać wodę z Jordanu - pomysł na biznes! kto chce niech skorzysta, a zarobi na głupkach kasę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX