Zwyciężczyni Eurowizji straci tytuł? Piosenka Netty może być plagiatem znanego hitu

Zwycięzca piosenka tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji może okazać się plagiatem. Jeśli przypuszczenia zostaną potwierdzone, wokalistka Netta Barzilai i Izrael zostaną ukarani.

Netta Barzilai z Izraela ze swoją piosnkę "Toy" zwyciężyła tegoroczny Konkursu Piosenki Eurowizji. Teraz do wokalistki i do autorów zwycięskiego utworu odezwał się koncern Universal Media Group , który zarzuca artystce, że jej piosenka jest plagiatem. 

 

Piosenka Izraela z Eurowizji plagiatem "Seven Nation Army"?

Utwór "Toy" ma być zbyt podobny do "Seven Nation Army" zespołu The White Stripes, a prawa autorskie do tego drugiego utworu należą właśnie do koncernu Universal.

 

Póki co sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Autorzy piosenki, Doron Medalie i Stav Beger, dostali na razie list ostrzegawczy, w którym zauważono, że utwór "Toy" może być plagiatem. Jeśli okaże się, że tak właśnie jest, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Piosenka "Toy" plagiatem? Zostaną wyciągnięte konsekwencje 

Netta Barzilai może zostać pozbawiona tytułu zwyciężczyni Eurowizji, a Izrael straci prawa do organizacji przyszłorocznego konkursu Eurowizji w Jerozolimie. 

Oczywiście obie piosenki zostaną dokładnie przeanalizowane tak, by zbadać, czy doszło w tym wypadku do plagiatu.

Słyszycie podobieństwo? 

AG

Więcej o:
Komentarze (62)
Zwyciężczyni Eurowizji straci tytuł? Piosenka, która wygrała może być plagiatem znanego hitu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • szuna12

  Oceniono 20 razy 18

  The White Strips nie jest z mojej bajki ale przy tym g..nie z Eurowizji to ich piosenka jawi się jako arcydzieło. Wracając do meritum to oczywiście czysty plagiat!!!

 • Gość: wariat

  Oceniono 17 razy 13

  Jeżeli plagiat oznacza cholernie podobne , to jest to niewątpliwie plagiat

 • Gość: muchy trel

  Oceniono 11 razy 9

  Ojej, ależ tak Bjork spuchła :o

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  Na moje niewprawne ucho to Nefta zaspiewała dwa razy szybciej to co (dośc nudno) grają White Stripes.
  Zreszta imitacji jest nieco więcej, także w obrazie.
  U Nefty w tle machaja łapkami misie pozłacane. W White Stripes - machaja łapkami w tle szkielety. Niby róznica machających, ale chodzi o motyw....
  Przypadek?
  Byc moze ekipie od "Toy" zabrakło inwencji nie tylko w sferze muzycznej, ale i rezyserskiej, więc: "A co tam, jak juz podebralismy koncept muzyczny, to i popiraćmy sobie na motywach wizualnych... JAk się bawić , to na całego."

  Ale: White Stripes tez nie sa wolni od ściągactwa.
  Cała grafika ich klipu (poszczególne obrazy ukazuja sie w trójkątnym obramowaniu) jest kopią logo/znaku Amerykanskiej Akademii Filmowej (AMPAS)/Oscara - postać w trójkącie.
  No i co?

 • Gość: NaródWybrany

  Oceniono 6 razy 6

  Plagiat. Bez dwóch zdań...

 • Gość: kk

  Oceniono 10 razy 6

  Kurcze, faktycznie!
  Ale nie tylko utwór, ale nawet aranżacja układu scenografii na scenie. Wokalista zespołuł The White Stripes ma przed sobą biały romb, w którego środku widoczne są jego nogi, a Netta Barzilai z Izraela ma przed sobą jasny stół w kształcie trapezu, przez którego środek widać jej nogi.Tu raczej całość zerżnęli. Szkoda, bo dziewczyna była dobra, z biglem, taka urodzona na scenę, do tego z świetnym wokalem. Szkoda jej na plagiat.

 • alexcomp

  Oceniono 10 razy 6

  okropne to coś......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX