Wiemy, ile kosztuje utrzymanie rodziny królewskiej. Brytyjczycy muszą ciężko pracować na ich luksusy

Bajkowe życie monarchii sporo kosztuje obywateli Wielkiej Brytanii. Jednak pieniądze Brytyjczyków nie są jedynym źródłem utrzymania rodziny królewskiej.

Rodzina królewska ma życie godne pozazdroszczenia. Podróże w najbardziej odległe zakątki świata, luksusowy pałac, wystawne uroczystości, drogie kreacje. Istna bajka. Tymczasem, aby monarchia mogła żyć na takim poziomie, Brytyjczycy muszą się sporo napracować.

Ile kosztuje utrzymanie rodziny królewskiej?

W Wielkiej Brytanii nie brakuje osób, które są przeciwne temu, aby rodzina królewska utrzymywała się za pieniądze zwykłych obywateli. Powód? Życie monarchii sporo ich kosztuje. Budżet przekazany na utrzymanie monarchii to 45,6 mln funtów, czyli ok. 225 mln złotych. Jednak to nie wszystko. Do tego dochodzą wydatki takie jak ochrona, czy też te przeznaczone na działania, które mają miejsce poza Wielką Brytanią. Zdarza się, że cały budżet sięga nawet 1 miliarda 600 tysięcy złotych!

Monarchia zaznacza jednak, że sporą część wydatków pokrywa "ukryty portfel". Wpływają na niego fundusze właśnie z wynajmu nieruchomości.

Skąd rodzina królewska ma pieniądze?

Rodzina królewska nie utrzymuje się wyłącznie z pieniędzy obywateli. Przypomnijmy, że królowa Elżbieta jest posiadaczką licznych inwestycji i ziem. Księstwa Lancaster i Kornwalii dają jej miesięcznie 35 mln funtów.

Ile zarabia rodzina królewska?

Przeciwnicy istnienia współczesnych rodów powinni jednak pamiętać, że koszty utrzymania to jedno, a pieniądze, jakie zarabia rodzina królewska to drugie. Jak donosi superbiz.se.pl, monarchia dostarcza rocznie Wielkiej Brytanii 1,8 mld funtów.

KS

Książę Harry i Meghan Markle nie podpisali intercyzy. Są tak zakochani, że nie biorą pod uwagę rozstania

Więcej o:
Komentarze (12)
Ile kosztuje utrzymanie rodziny królewskiej? Jak zarabia rodzina królewska?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Izka

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli summa summarum nie wydaja na nich złamanego pensa.

 • gazeta1960

  Oceniono 2 razy 2

  Aj waj! Nawet jeśli są to opisane kwoty (nawet bez dochodów generowanych przez rodzinę królewską), to i tak na przeciętnego Brytyjczyka przypada nie więcej niż 1 funt miesięcznie - czyli wielkie NIC!
  Wolę "składać się" na taką TRADYCJĘ, niż na ochronę kulawego i szczerbatego gnoma, który nienawidzi ludzi myślących inaczej niż on.

 • minkat

  Oceniono 2 razy 2

  PAD i jego woskowa zona kosztuja polskiego podatnika ponad 200 milionow rocznie. polowe tego co cala rodzina krolewska. na do0kladke facet nic nie robi poza podpisywaniem rzeczy, ktorych nie rozumie i ogolnym robieniem z siebie idioty.

 • roso102

  Oceniono 1 raz 1

  Prezesa przebili???

 • Gość: fff

  Oceniono 1 raz 1

  Chodzi chyba o sam fakt nagłego zainteresowania się rodziną królewską oraz pokazania, ile to brytyjczycy kasy z podatków nie tracą w przełożeniu na pln (bo przecież dla nas, Polaków to kupa forsy) :) I jakiej to bajki w Anglii nie ma :)

 • cerebral.palsy

  0

  Pałac Buckingham ma swoje biuro PR, czy propagandy. Pracują tam kreatorzy wizerunku. Pałac nigdy nie ujawnił ilości zatrudnionych ani swojego budżetu, który przeznacza na opłacanie gazet, TV, itp mediów. Duże sumy idą na dziennik Daily Mail, który nie przepuści dni ani okazji, aby w bałwochwalczych słowach wychwalać rodzinę królewską. Królowa to, księżniczka tamto, syn królowej spotkał się z tym, jego żona poleciała prywatnym samolotem tam, prawnuk królowej chodzi do takiej a takiej szkoły, och, jakie to piękne i inteligentne dziecko....
  W jakis cudowny i niewyjaśniony sposób kreatorzy wyliczyli, że rodzina zarabia na siebie, że podatnik płaci tylko 67 pensów na nich, itp, itd. Wszystko po to, aby wąskiej grupce uprzywilejowanych żyło się bardzo dobrze. Wiele lat temu zawarto porozumienie z mediami, że nigdy nie będą krytykowali królowej ani pisali nieprzychylnie, nawet gdyby puściła bąka, albo jej mąż powiedział coś niestosownego ( co wielokrotnie się zdarzało)....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX