Synowie Meghan Markle i Harry'ego nie zostaną książętami? Ale to córki będą miały jeszcze trudniej

Dzieci Meghan Markle i Harry'ego to plotkowy numer jeden nie tylko na Wyspach. Potomstwo książęcej pary nie odziedziczy jednak tytułów po rodzicach?

Jak informuje "The Independent", dzieci Meghan i Harry'ego nie zostaną ani księżniczkami, ani książętami brytyjskiej monarchii o takiej randze jak George, Charlotte i Louis. Być może uda się im zachować tytuł książąt Sussex, ale i na to zgodę będzie musiała wyrazić królowa. Oczywiście tylko w przypadku prawnuków.

Meghan Markle - czy jej dzieci odziedziczą tytuły?

Przypomnijmy, że księżniczką nie została także sama Meghan Markle. Jej oficjalny tytuł to właśnie księżna Sussex, którego nie przekaże córkom, bo zabrania tego królewskie prawo. To dlatego media spekulują, że świeżo upieczone małżeństwo wolałoby najpierw cieszyć się z syna. Harry miałby wtedy większą pewność, że tytuł książąt Sussex nie umrze wraz z nim i jego żoną.

Przepisy mimo wszystko da się modyfikować, co Elżbieta II pokazała w 2013 roku. Monarchini zmieniła zasady sukcesji w taki sposób, że miejsce w kolejce do tronu nie ma żadnego związku z płcią. Dzięki temu księżniczka Charlotte jest "ważniejsza" niż jej młodszy brat książę Louis. Szanse na kolejny dekret królowej nie są zatem przekreślone.

Meghan Markle i książę Harry - jak będą tytułowane ich dzieci?

Dzieci Meghan i Harry'ego na pewno będą tytułowane "lord" lub "lady". Ekspert ds. rodziny królewskiej Richard Fitzwilliams zauważa jednak, że książęcej parze przysługuje też możliwość zrezygnowania z tytulatury dla swoich dzieci.

BK

Więcej o:
Komentarze (40)
Dzieci Meghan i Harry'ego. Córki nigdy nie będą księżniczkami. Co z synami?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sepia1111

  Oceniono 42 razy 40

  Megan nie została księżniczką???? Księżniczka to córka księcia, więc nie mogła nią zostać. Ale została księżną wychodząc za księcia, " redaktorze"!

 • aria-pura

  Oceniono 29 razy 25

  Markle nie została księżniczką, bo nie miała szans. Księżniczka albowiem ponieważ to córka księcia, a ona takową nie jest. A poza tym zazdroszczę wam braku problemów.

 • Gość: mops

  Oceniono 13 razy 9

  Córka królowej, Anna też zrezygnowała z tytułów dla swoich dzieci. Jest Zara Tindall (dawniej Phillips) oraz Peter Phillips, a nie księżniczka Zara i książę Peter.

 • klarb

  Oceniono 7 razy 7

  cóż za nieszczęście ich spotkało, współczuję

 • Gość: Gh

  Oceniono 11 razy 3

  Bzdet. Dzieci Harry'ego będą mieć ten tytuł. Gdy tylko na tronie zasiądzie Karol, dzieci Harry'ego zyskają prawo do scedowania tytułu na swoje dzieci. One jednak już nie przekaza go dalej, gdy królem będzie William. Prawa do przekazania tytułu nie ma też Charlotte, bo jest dziewczynką. Jej dzieci będą tylko lord lub lady, chyba że dziewczynka wyprzedzi Georga w kolejce do tronu.

 • druzpoz

  Oceniono 1 raz 1

  Upor naszych przodkow w kwestii dziedziczenia wylacznie po mieczu nie okazal sie byc podejsciem pragmatycznym :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX