Kraśko poprowadził wywiad z Bralczykiem i zaliczył wpadkę! Ale gafa przed językowym guru. Reakcja profesora była do przewidzenia

Piotr Kraśko przeprowadził wywiad z Jerzym Bralczykiem. Niestety, zaliczył wpadkę i błędnie odmienił słowo "popadać".

W weekendowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" pojawił się Jerzy Bralczyk i jego małżonka, Lucyna Kirwil. Rozmowę z nimi poprowadziła Kinga Rusin i Piotr Kraśko

Językoznawca został zaproszony do studia, aby porozmawiać z dziennikarzami o swojej najnowszej książce, "Pokochawszy", nad którą pracował razem z żoną. W trakcie wywiadu Kraśko zaliczył wpadkę. Źle wypowiedział jedno ze słów. Czujny profesor natychmiast z uśmiechem poprawił dziennikarza. 

'DD TVN''DD TVN' X-news

Trudno grubą książkę napisać o języku miłości i trochę nie popadnąć w infantylność - mówił Kraśko. 

Nie popaść - poprawił szybko Bralczyk.

Ta gafa dziennikarza wywołała uśmiech na twarzach zgromadzonych w studiu. Szybko jednak wrócili do głównego tematu rozmowy.

Co myślicie o tej wpadce? Każdemu może się zdarzyć? A może to wstyd przed takim językowym guru?

MT

Więcej o:
Komentarze (91)
Kraśko poprowadził wywiad z Bralczykiem i zaliczył wpadkę! Ale gafa przed językowym guru. Reakcja profesora była do przewidzenia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • forfiter_jr

  Oceniono 73 razy 57

  Wielkie mi halo. Też trochę bałbym się rozmawiać z Bralczykiem, czy Miodkiem, ryzykując jakiś błąd. Nobody's perfect:D

 • dyskootantka

  Oceniono 35 razy 29

  Sposób, w jaki zmuszacie do oglądania reklam, jest żenująco prostacki. Lubiłam gazetę, ale zmuszacie mnie do rezygnacji z czytania.

 • Gość: Gary

  Oceniono 28 razy 26

  Popadnąć? To aż Bralczyk musi poprawić?

 • Gość: jolanta sobik

  Oceniono 26 razy 16

  Po pierwsze: prof Bralczyk przestał dla mnie być guru gdy w rozmowie z dziennikarzem czy dziennikarzami ok. pół roku temu, powiedział, ze niepoprawna polszczyzna wśród dziennikarzy to nic złego. Zamurowało mnie. To tak, jakby nauczyciel matematyki nie znał tabliczki mnożenia. Poza tym dziennikarze we wszystkich mediach robią błędy na poziomie nawet ELEMENTARZA FALSKIEGO: mielić, pielić, ubrać buty/czapkę...,w cudzysłowiu, Jasiu, Krzysiu, Tadziu... w 1 os. l. poj. !.

 • muckal

  Oceniono 19 razy 15

  Kraśko akurat najrzadziej miewa wpadki językowe. Świetny prowadzący, z klasa. Politycy to istny koszmar, jak ludzie źle mówiący w ojczystym języku zdobyli np. tytuły profesorskie? Siara. I jak wytłumaczyć to dziecku?

 • Gość: Borubaroth 666

  Oceniono 19 razy 15

  "A może to wstyd przed takim językowym guru?"
  A może zatrudnicie tego guru jako korektora w gazeta.pl?

 • pinio1012

  Oceniono 15 razy 13

  Każdemu się może zdarzyć gafa. Zwłaszcza gdy ktoś jest na afiszu. Bralczyk dobrze zareagował z racji funkcji jakiś pełni. Wszystko w dobrej atmosferze. Inteligentni ludzie to zrozumieją.

 • Gość: Marian

  Oceniono 15 razy 9

  błędy popełniane przez dziennikarzy , chodzi mi o wymowę , są rażące .
  Jest to smutna codzienność.
  Wczoraj jedna z dziennikarek , tych z górnej półki , powiedziała , że Ona kiedyś ,, woliła " , zamiast ,, wolała ".
  Tego się nie da słuchać.

 • ebom

  Oceniono 13 razy 9

  Kraśko i tak jeszcze daje radę językowo, niektórych prezenterów, szczególnie śniadaniówek i innych programów na żywo, kompletnie nie da się słuchać... przykro mówić, bo nie znoszę najeżdżania na "tę dzisiejszą młodzież", ale problem jest głównie właśnie z młodszymi, celebrytami puszczonymi na antenę bez przygotowania, tylko za ładną buzię/popularnego Instagrama...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX