Ślub Meghan i Harry'ego już w sobotę. Goście dostali spis zasad obowiązujących na ceremonii. Aż 7 stron!

Goście weselni Meghan Markle i księcia Harry'ego dostali spis zasad, których muszą przestrzegać w trakcie ceremonii. Uzbierało się ich aż 7 stron!

19 maja odbędzie się długo wyczekiwany ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego. Na ceremonię jest zaproszonych aż 2640 gości! Weselnicy niestety nie będą mogli swobodnie bawić się na weselu, jak na większości takich przyjęć. Otrzymali długi spis zasad, do których muszą się zastosować w trakcie święta pary młodej.

Ubiór

Najwięcej zasad dotyczy ubioru. Mężczyźni, którzy chcą wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu powinni założyć garnitur. Kobiety natomiast dzienną sukienkę i obowiązkowo nakrycie głowy w postaci kapelusza.

Trzeba się legitymować

Przed wejściem do kaplicy każdy z gości będzie musiał się wylegitymować. Musi pokazać dowód tożsamości bądź paszport. Podczas całej ceremonii nikt z zaproszonych nie może robić zdjęć.

Transport na wesele

Goście proszeni są o zebranie się przed ceremonią w Windsor Farm Shop, by stamtąd wspólnie udać się na ślub. Nie jest wskazane, aby poruszać się autobusem czy pociągiem. Zaproszeni nie mogą też pojawić się z bagażami. Kobiety mogą mieć przy sobie jedynie torebkę.

Książę Harry i MeghanKsiążę Harry i Meghan Agencja Gazeta

Prezenty

Prezenty nie mogą być wniesione do kaplicy św. Jerzego ani do zamku Windsor. W sprawie jakichkolwiek podarunków instrukcja mówi, że na dniach zostaną podane szczegóły - jak i gdzie je przekazać.

Ponoć wśród reguł znalazł się też punkt, który mówi, że Meghan i Harry wcale nie chcą, aby goście przynosili im podarunki. Wszelkie datki, które planują ofiarować parze młodej maja przekazać na wskazaną przez nowożeńców organizację charytatywną.

Korzystanie z toalety

W weselnym regulaminie znalazł się także punkt dotyczący... korzystania z toalety. Toaleta w kaplicy św. Jerzego będzie otwarta od godziny 9 do godziny 11. Ponownie zostanie otwarta po godzinie 13. 

To tylko część nakazów obowiązujących na ślubie Meghan i Harry'ego, które mają na celu przede wszystkim bezpieczeństwo rodziny królewskiej. 

MT

Więcej o:
Komentarze (11)
Meghan i Harry pobierają się już w sobotę. Goście dostali spis zasad obowiązujących na ceremonii. Jest ich aż 7 stron!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • natter2

  Oceniono 18 razy 16

  Zasada pierwsza: Nieupubliczniaj tego dokumentu
  ;-)

 • Gość: Ania

  Oceniono 15 razy 13

  Zycze im szczęścia, fajna para. Miłego wieczorka wszystkim zyczę 😀

 • Gość: F.

  Oceniono 13 razy 13

  Ktoś chyba nie do końca miał wiedzę nt. tego, co tłumaczy. Czy Szanowny Autor pokusiłby się o przetłumaczenie dress code'u dla mężczyzn? Morning coat i lounge suit trudno określić jednym mianem - garnitur. Podpowiem ;) to żakiet i elegancki garnitur. Na zaproszeniu w dopiskach widnieje jeszcze "uniform" - czyli mundur. Wnioskuję o trochę więcej rzetelności dziennikarskiej :)

 • kinlej

  Oceniono 9 razy 9

  Już widzę jak Królowa Elżbieta się wylegitymowuje.

 • Gość: Mietek

  Oceniono 2 razy -2

  Biera ślub żeby narobić dzieciorow jak kroliki

 • Gość: yax

  Oceniono 15 razy -9

  ciekawe czy oni naprawdę są tacy szczęśliwi jak dla mnie to ich szczęście takie udawne ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX