Eurowizja 2018. Poznaliśmy zwycięzcę. "Jestem taka szczęśliwa. Dziękuję za to, że szanujecie różnorodność"

W tym roku zwycięzcą 63. Konkursu Piosenki Eurowizji została przedstawicielka Izraela. Do końca toczyła się walka między nią, a reprezentantką Cypru.

Niestety, Polacy w tym roku nie dostali się do finału. Gromee i Lukas Maijer odpadli w 2. półfinale. Jednak pomimo braku naszego reprezentanta, emocji nie brakowało. Poziom był wysoki i wiele z utworów ma szansę stać się radiowymi hitami na całym świecie. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

Przed finałem bukmacherzy typowali, że największe szanse na zwycięstwo mają Cypr, Izrael i Irlandia. Ich typy były dobre. O ile Irlandia szybko odpadła z walki o 1. miejsce, o tyle rywalizacja pomiędzy Cyprem, a Izraelem toczyła się do samego końca.

Po zsumowaniu głosów jurorów i widzów najlepsza okazała się Netta, przedstawicielka Izraela.  

Jestem taka szczęśliwa. Dziękuję za to, że szanujecie różnorodność. W następnym roku widzimy się w Jerozolimie - mówiła szczęśliwa.

Relacjonowaliśmy dla was na żywo cały finał Eurowizji 2018. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegł, możecie przeczytać o tym TUTAJ.

Gromee  i Lukas Meijer

Gromee i Lukas Meijer odpadli w 2. półfinale. Od samego początku ich notowania były niskie, o czym pisaliśmy. Internauci zarzucali wokaliście, że mocno fałszował i to było główną przyczyną ich niepowodzenia. Okazało się też, że Polska w ogóle nie miała szans na finał i uplasowała się wtedy na 14. miejscu.

Kibicowaliście Izraelowi? Czy jesteście zawiedzeni?

AW

Więcej o:
Komentarze (244)
Netta z Izraela wygrała Eurowizję 2018. "Jestem taka szczęśliwa. Dziękuję za to, że szanujecie różnorodność"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mariusz

  Oceniono 94 razy 72

  Czy tylko mnie ten utwór kompletnie nie przypadł do gustu? Nawet bym go nie nazwał piosenką. Było o wiele lepszych

 • rogan

  Oceniono 132 razy 54

  Obleśna nieatrakcyjna feminiSStka gdacze jak kura w kurniku powtarzajac w kółko 10 słów! Na oficjalnym kanale YT ten utwór ma więcej łapek w dół niż w górę, w komentarzach z całego świata ludzie się pytają jak taki gniot mógł wygrać!

 • Gość: Sekles

  Oceniono 54 razy 48

  Kurła, w 2012 trzeba było Koko Koko Euro Spoko wysłać. Wiedziałem, że ta piosenka wyprzedzała swoje czasy :(

 • racionalist

  Oceniono 101 razy 45

  Nigdy nie bylkem w stanie tego pojac: Eurowizja jest konkursem europejskim - co do cholery robi tam Izrael?

 • Gość: Michu.

  Oceniono 86 razy 44

  Ta piosenka była najgorszą że wszystkich. Zero głosu, muzyki. Wycie jak w remizie idiotycznej feministycznej poprawnie politycznie piosenki. Orzech byś się wstydził, bałeś się chłopie skrytykować tą tandetę. Ubiegłoroczny zwycięsca genialny piosenkarz z Portugalii, powiedział, że jest okropna i to powinno wystarczyć za komentarz. Pozdrawiam wszystkich zniesmaczony laureatką z Izraela.

 • janbar22

  Oceniono 93 razy 37

  Jeśli nie masz brody (kobieto), nie jesteś otyłym gejem, albo niewidomym z zajęczą wargą, to nie licz na zwycięstwo w Eurowizji.
  Biedni Taco i QebonaFide nie mieli by szans, bo tu nie idzie o muzykę, a o politykę.

 • 5andrzejm

  Oceniono 45 razy 35

  Moim faworytem była piosenka z Austrii. Typowa piosenka tradycyjnie zaśpiewana z dobrą melodią i interpretacją.Wygraną piosenkarki z Izraela traktuję jako żenadę i największą chyba pomyłkę w historii tego konkursu. Tego gdakania i wykonania nie dało się słuchać. Natomiast ubiegłoroczny zwycięzca Portugalczyk jak najbardziej zasłużenie wygrał przed rokiem i fajnie,że się zaprezentował po roku w świetnej formie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX