Eurowizja 2018. Znamy wyniki drugiego półfinału. Niestety w finale nie zobaczymy Polski

Eurowizja 2018. Za nami drugi półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Znamy już wszystkie kraje, które wystąpią w sobotę. Niestety zabrakło wśród nich Polski.

Za nami drugi półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpiło 18 wykonawców, ale tylko 10 awansowało do sobotniego finału. Te kraje to:

 • Serbia
 • Mołdawia
 • Węgry
 • Ukraina
 • Szwecja
 • Australia
 • Norwegia
 • Dania
 • Słowenia
 • Holandia

Eurowizja 2018Eurowizja 2018 Screen z eurowizja.tvp.pl

Niestety, w tym roku do finału nie zakwalifikowała się Polska reprezentowała przez Gromeego i Lukasa Meijera. Ich występ możecie już zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube konkursu.

 

Czwartkowy finał konkursu był bardzo różnorodny i zdecydowanie ciekawszy niż wtorkowy. Nie zabrakło ballad, tanecznych utworów popowych czy też mocniejszego brzmienia, takiego jak metalowy utwór reprezentacji Węgier. 

 

Wśród faworytów tegorocznej Eurowizji wymieniana jest Norwegia z Alexandrem Rybakiem na czele. Skrzypek ma na koncie już jedną wygraną w konkursie - w 2009 roku skradł serca Europejczyków utworem "Fairytale". W tym roku trochę zmienił styl piosenki - mniej skrzypiec, więcej popu i tańca.

 

Ciekawą propozycją jest Mołdawia. Musicalowy utwór nie był typowany na mocnego kandydata, ale Eurowizja już niejednokrotnie udowodniła, że jest nieprzewidywalna.

 

Całą naszą relację z czwartkowego półfinału możecie przeczytać TUTAJ.

Australia w Eurowizji

Część z Was może sobie zadawać pytanie, dlaczego w Eurowizji występuje Australia. Od kilkudziesięciu lat konkurs cieszy się tam ogromną popularnością mimo dużej różnicy czasowej (Australijczycy oglądają Eurowizję do śniadania). Ich debiut w 2015 miał być nagrodą za ogromne wsparcie i zaangażowanie fanów. Występ okazał się tak wielkim sukcesem, że skłonił organizatorów do ponownego zapraszania Australii do rywalizacji.

 

Zgodnie z zasadami zwycięzca Eurowizji zostaje organizatorem kolejnego konkursu. Inaczej byłoby w przypadku Australii - wtedy publiczny nadawca z tego kraju będzie współorganizował konkurs w jednym z europejskich miast.

Finał Eurowizji

Finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji zobaczymy już w sobotę o godzinie 21:00 na TVP1 oraz TVP Polonia. W sumie wystąpi 26 artystów - 20 wybranych w półfinałach oraz 6 zakwalifikowanych automatycznie: tegoroczny gospodarz, Portugalia, oraz tak zwana wielka piątka założycieli konkursu: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy oraz Hiszpania. Bukmacherzy najwyżej oceniają szanse reprezentantki Cypru oraz Izraela. Ich występy z wtorkowego półfinału możecie zobaczyć poniżej.

 
 

OG

Więcej o:
Komentarze (271)
Eurowizja 2018. Wyniki drugiego półfinału. Finał niestety bez Polski
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dert4

  Oceniono 81 razy 75

  jak w dzisiejszych Wiadomościach usłyszałem, że Polska należy do faworytów, to mało nie pękłem ze śmiechu. Po czym zraz stwierdziłem, że Kurski przegina z propagandą.

 • Oceniono 87 razy 75

  Melodia nawet niezla ale banalny tekścik i fatalne wykonanie. Wokalista wyraznie nie radzil sobie z wysokimi tonami albo z trema. Albo z jednym i z drugim. A poza tym ostatnio jakby mniej nas lubia na świecie.

 • Gość: Suweren 500-

  Oceniono 74 razy 48

  Z czym do ludzi. Ta badziewna piosenka w badziewnym wykonaniu to może być co najwyżej konkurencją dla Zenka Martyniuka.

 • starosta

  Oceniono 44 razy 38

  Ale gość (Meijer bodajże) fałszował okropnie. To jak mieli wejść? Może nie ma głosu, a może się spalił na żywo.... Who knows? Na teledysku śpiewa znacznie bardziej czysto. Cóż, w dobie auto-tune, korekcji dźwięku itp. da się zrobić wszystko...

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 39 razy 31

  nie znam ich, ale dzisiejszy występ był po prostu fatalny, więc nie dziwię się, że tak zagłosowali ci, którzy ich słuchali

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 37 razy 29

  znów światowy spisek żydowsko-pederastyczny przeciw Najjaśniejszej.

  Trzeba było Sławomira wysłać

 • balubalu1

  Oceniono 36 razy 28

  muza Gromee`ego ok,ale ten wokalista....w studio z kawałka drewna można zrobić tenora...ale na żywo to już wyższa szkoła jazdy..a Meijer do tej szkoły ma jeszcze dłuuuuga drogę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX