Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr to prywatnie ojciec i syn, ale razem na scenie nie mają lekko. "To jest prawdziwa katorga"

Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr pracują razem w teatrze. Jak im się układa współpraca? Czy aktor może liczyć na taryfę ulgową u ojca, czy wręcz przeciwnie?

Pod koniec kwietnia w warszawskim Och-Teatrze premierę miał spektakl pt. "Bal manekinów". Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Jerzy Stuhr, zaś jedną z głównych ról gra jego syn, Maciej Stuhr. Obaj panowie gościli ostatnio w "Dzień dobry TVN", gdzie opowiedzieli, jak wygląda ich wspólna praca. Zdecydowanie łatwo nie jest!

Maciej Stuhr po raz pierwszy współpracuje ze swoim ojcem jako reżyserem w teatrze.

To była jedna z moich głównych motywacji, żeby się na tę pracę zapisać, żeby się spotkać z tatusiem w pracy, w teatrze - wyznał z uśmiechem Maciej Stuhr.

Co skłoniło Jerzego Stuhra, żeby zaangażować syna?

Jest w dobrym wieku do tej roli. Oglądał mnie od małości (...). Codziennie siedział na widowni jako mały chłopiec - tłumaczył swój wybór reżyser sztuki, który sam wiele lat temu grał w tym spektaklu we Włoszech.

To jedno z pierwszych przedstawień, jakie w życiu widziałem - przyznał Jerzy Stuhr.

Jerzy Stuhr podkreślał przy tym, że jego syn nie może liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową. Jak każdy aktor musi się mu podporządkować w 100% i wykonywać jego polecenia jako reżysera.

Czasami niestety z bólem serca muszę stwierdzić, że to co on proponuje, jest jednak lepsze od tego, co mi chodzi po głowie - przyznał otwarcie Maciej Stuhr.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to reżyser stwierdza, że pomysł aktora jest jednak godny uwagi.

Przychodzi na drugi dzień i może nie w 100 proc., ale w 40 proc. pozwala zrobić to, co mi chodzi też po głowie - wyznał z nieukrywaną radością Maciej Stuhr .

Na koniec rozmowy Maciej Stuhr przyznał otwarcie, ale i z uśmiechem, że praca z jego ojcem jako reżyserem do łatwych zdecydowanie nie należy:

Siedzi tam na tej widowni i mękoli, strasznie mękoli. Reżyserzy tak nie mękolą zazwyczaj. Praca z takim reżyserem to jest prawdziwa katorga. Mistrzuniu tam siedzi na widowni i wie, jak to zrobić. My jeszcze nie.

AG

Więcej o:
Komentarze (17)
Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr to prywatnie ojciec i syn, a jak wygląda ich współpraca przy spektaklu "Bal manekinów" w Och-Teatrze?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ta

  Oceniono 15 razy 7

  Dzień bez Stuhra dniem straconym.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 5 razy 3

  "Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr to prywatnie ojciec i syn.."
  Z tego wynika, że Maciej jest ojcem Jerzego.
  Kiedy wy wreszcie napiszecie coś bez błędu, matoły?

 • Gość: asdfghj

  Oceniono 12 razy 2

  Nepotyzm

 • Gość: AT

  Oceniono 16 razy 2

  Tatunio i synunio, synunio i tatunio, synunio o tatuniu, tatunio o synuniu - i tak bez końca. Synunio pisze o tatuniu, a tatunio wspomina synunia, a teraz i mamunia pisze o mężuniu i synuniu. Ludzie, czy to jest poważne??? Kogoś wykręciło psychicznie, ale czy my, odbiorcy, musimy to znosić???

 • doberrrman

  Oceniono 5 razy 1

  Oj jak trudno. Jaka katorga ze tata wziął syna. Za karę. Żałosne. Bucowate krygowanie sie.

 • brzmski

  Oceniono 1 raz 1

  "wyznał z uśmiechem"...
  "ale i z uśmiechem"...
  a... tak bez uśmiechu, poważnie???!...

 • 8gawiedz8

  0

  Latkowski? To ten, co się szarpał z komornikiem?

 • Gość: RR

  Oceniono 4 razy 0

  Ten materiał wideo to megalomania na poziomie totalnym. Szkoda, że o wystawianej sztuce nic się nie dowiedziałem.

 • Gość: maria

  Oceniono 7 razy -1

  wy od siedmiu bolesci komentatorzy. Wam to tylko odpowiada jak piec razy dziennie pisza o pannie kostrzewskiej prowmo voto Rozenek a na drugie Majdan. Jak to skrzypiace straszydlo gwaknie to rozplywacie sie w zachwytach. To przeciez corunia Stasia Kostrzewskiego Bylej prawej raczki Kaczynskiego. Jak pisza o kims madrym to trzeba to opluc bo nie zachwyca was krytyka wspanialca z Zoliborza, co to mieszkal na Lisa KUli a nagle okazalo sie, ze ma pol ulicy Mickiewicza do dyspozycji. Tfu szmatlawe to wasze krytykanctwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX