Elżbieta Słoboda zmarła w wieku 59 lat w wyniku choroby nowotworowej. Pamiętacie jej wszystkie role?

Elżbieta Słoboda, Labirynt świadomości (2017), reż. Konrad Niewolski

Elżbieta Słoboda, Labirynt świadomości (2017), reż. Konrad Niewolski (Elżbieta Słoboda, Labirynt świadomości (2017), reż. Konrad Niewolski)

Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 59 lat w wyniku choroby nowotworowej. Kim była i w jakich serialach grała?

Elżbieta Słoboda zmarła w wieku 59 lat. Aktorka przez wiele lat zmagała się z chorobą nowotworową. O śmierci poinformował Zbigniew Hołdys.

Kim była Elżbieta Słoboda?

Elżbieta Słoboda urodziła się w 1959 roku, a początki jej kariery sięgają przełomu lat 70. i 80., kiedy występowała w Teatrze Pantomimy we Wrocławiu. W latach 90. mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Słoboda była absolwentką Actors Studio Drama School w Nowym Jorku, gdzie otrzymała tytuł magistra sztuk pięknych. Była wykładowcą techniki aktorskiej w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Nie żyje Elżbieta SłobodaNie żyje Elżbieta Słoboda fot.Facebook/Marek Salamon

W jakich serialach grała Elżbieta Słoboda?

Elżbieta Słoboda ma na koncie role w wielu serialach. Widzowie mogą ją kojarzyć z roli profesor Anny Zamenhoff w "Na dobre i na złe", gdzie grała w latach 2013-2014. Jej wątek był związany z badaniami klinicznymi, które prowadził profesor Andrzej Falkowicz (w tej roli Michał Żebrowski).

Elżbieta Słoboda, Michał Żebrowski, 'Na dobre i na złe'Elżbieta Słoboda, Michał Żebrowski, 'Na dobre i na złe' mat. promocyjne

Grała też w serialach "I kto tu rządzi" (rola Barbary Zamojskiej), "Samo życie", "Szpilki na Giewoncie", "Prawo Agaty" czy "Pensjonat pod Różą".

Zadebiutowała w 1984 roku w serialu "07 zgłoś się".

Ostatnia rola Elżbiety Słobody

Ostatnim filmem, w którym zagrała był "Labirynt świadomości" z 2017 roku w reżyserii Konrada Niewolskiego.

Śmierć Elżbiety Słobody

O śmierci Elżbiety Słobody poinformował w sobotę na Facebooku Zbigniew Hołdys, który był bardzo blisko z aktorką.

Słoboda zmarła trzy tygodnie temu. Chorowała na nowotwór, jednak odrzuciła pomoc medyczną  i wybrała drogę holistyczną. Niestety, nie uratowało to jej życia. 

Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów - wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu. ELA SŁOBODA. Salut, Elu! -napisał Hołdys.

OG

Dzisiejsza młodzież pewnie nie zrozumie. A ty? Pamiętasz te słowa?
1/11Dziadek wysyła cię na cepeen. Gdzie pójdziesz?
Zobacz także
  • Ogrody gwiazd Ogród Sztaby jest bajeczny, ale to u Szelągowskiej można się rozpłynąć [OGRODY GWIAZD]
  • Doda i Emil Stępień Doda pokazała całą suknię ślubną. Wyglądała przepięknie! Jest już też bajkowa sesja zdjęciowa
  • Elżbieta Słoboda Nie żyje aktorka Elżbieta Słoboda. Miała 59 lat. O jej śmierci poinformował Zbigniew Hołdys