"Zaskoczył mnie Pan, Panie Prezydencie". Joanna Racewicz pisze o wyjątkowym spotkaniu z Andrzejem Dudą

W sobotę odbył się bieg ku pamięci zmarłego w katastrofie smoleńskiej Pawła Janeczka. Jego żona, Joanna Racewicz, nie kryła zaskoczenia, gdy na wydarzeniu pojawił się Andrzej Duda.

Dla Joanny Racewicz sobotni poranek był bardzo wyjątkowy. Prezenterka spędziła go w warszawskim Parku Skaryszewskim, gdzie - jak co roku - odbył się bieg "Urodziny Janosika". Impreza organizowana jest w hołdzie Pawłowi Janeczkowi, mężowi Joanny Racewicz, który zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

W biegu wziął udział szczególny gość, Andrzej Duda. Dumna i wzruszona Joanna Racewicz pochwaliła się tym na swoim Instagramie, publikując wspólne zdjęcie swoje i swojego syna z prezydentem.

Bieg Janosika, jak co roku. Tuż po rocznicy śmierci, krótko przed urodzinami. Na starcie z numerem „1” Prezydent Andrzej Duda. Zaskoczył mnie Pan, Panie Prezydencie. Tym, że Pan był, pobiegł, a po wszystkim tak ciepło mówił o Pawle i cierpliwie pozował do zdjęć. Mówię jako żona, nie jako dziennikarka: od dziś wiem na pewno, że wśród polityków, których znam i którzy obojętnie mijali mnie i mojego syna na Powązkach - jest Pan jedynym człowiekiem, któremu chodzi o pamięć. Pamięć Janosika z BOR-u, który kochał życie, swoją pracę i wcale nie miał być na pokładzie tego koszmarnego samolotu  - podpisała fotografie prezenterka, nie kryjąc przy tym wzruszenia i wdzięczności.

Internauci również byli pod wrażeniem postawy prezydenta, czego wyraz dali w swoich pochlebnych komentarzach pod postem Joanny Racewicz.

Postawa godna naśladowania.
Bo najważniejsze w tym wszystkim to pozostać człowiekiem.
I o to w tym wszystkim chodzi. O pamięć. Wielki szacunek!
Pan prezydent, bardzo Go szanuję. Piękny gest.

Bieg "Urodziny Janosika"

Bieg "Urodziny Janosika" organizowany jest co roku przez bliskich zmarłego w katastrofie smoleńskiej Pawła "Janosika" Janeczka. Był on oficerem Biura Ochrony Rządu. Trasa biegu sięga 5 km. Paweł Janeczek sam regularnie brał udział w tego typu zawodach. Nazwa "Urodziny Janosika" nawiązuje do urodzin zmarłego oficera BOR-u, które przypadają na 16 kwietnia.

AG

Joanna Racewicz zachwyca naturalnym wyglądem na wakacjach. "Piękna!"

Więcej o:
Komentarze (65)
Andrzej Duda pojawił się na biegu "Urodziny Janosika" w hołdzie Pałowi Janeczkowi. Joanna Racewicz nie kryła wzruszenia!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 62 razy 28

  Królowa botoksu uwielbia króla plastiku... Przypadek, nie sądzę

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 79 razy 27

  Czy Pani Joanna Racewicz podziękowała Panu Andrzejowi Dudzie za organizację lotu, w którym zginął jej mąż?

 • szaja25

  Oceniono 41 razy 25

  Pani Racewicz, już chyba wszystkim obrzydziliście życie waszą żałobą. Wszyscy novmalni ludzie przeżywają odejści bliskich około roku, jedni mniej inni więcej ale pisowcy ustawowo majązagwarantowane dożywotnie coerpienie i konieczni w formie"celebrity"

 • pyziaczeklaura

  Oceniono 59 razy 21

  Wiedziałam, że tak będzie. Z roboty pogonili, to zaczynaja się jęki i płacze nad zmarłym mężem i tak od 8 lat. " Biedna wdówka" w leksusie, w apartamencie w Wilanowie, z dzieciakiem w prywatnej szkole. A co mają inne wdowy powiedzieć, które żyją w biedzie z nędznymi rentami a ich dzieci nie dostały gigantycznych odszkodowań od Macierewicza? Zatem zamiknij już cwana babo.

 • art_102

  Oceniono 67 razy 15

  Kim trzeba być, żeby napisać o Dudzie - "Pan prezydent, bardzo Go szanuję. "

 • wal_sie_pisie

  Oceniono 34 razy 14

  Pani Joanno... a już myślałem, że z lepszym sortem Pani już się nie zadaje. Porażka... Kiedyś tego zdjęcia będzie się Pani wstydzić. Pewnie dlatego te czarne okulary.

 • arcanuss86

  Oceniono 28 razy 14

  Zdjęcie z przestępcą konstytucyjnym, bezcenne...

 • 99venus

  Oceniono 35 razy 13

  Ustawka propagandowa..Ten człowiek wielokrotnie łamał Konstytucję.

 • justas32

  Oceniono 33 razy 13

  Towarzystwo wzajemnej adoracji - skupione wokół wyciągania pieniędzy z "biznesu smoleńskiego" ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX