Księżna Kate urodzi syna? Wprowadzono też zmianę w prawie, która może to sugerować

Już za kilka dni na świecie pojawi się trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Do tej pory nie zdradzili jednak płci. Ale wszystko wskazuje na to, że urodzi się im syn.

To jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic na brytyjskim dworze królewskim. Przez 9 miesięcy nie udało się dowiedzieć, jakiej płci będzie trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Jednak wszystko wskazuje, że książę George i księżniczka Charlotte będą mieli brata.

Księżna Kate i książę William z dziećmiKsiężna Kate i książę William z dziećmi Andrew Matthews / AP / AP

Takie spekulacje pojawiły się po ostatniej wypowiedzi przyszłego ojca oraz po zmianie prawa, którego niedawno dokonano w Wielkiej Brytanii.

Po pierwsze - książę William zapytany o imię dziecka odpowiedział:

Nazwiemy dziecko Jack.
Albo Jackie - dodał po chwili.

Natomiast nowa regulacja dotyczy sukcesji do tronu. Do tej pory prawo do niego mieli tylko mężczyźni. Zdarzały się wyjątki, kiedy władca nie miał męskiego potomka, tak jak Jerzy VI, po którym władzę objęła Elżbieta II. Teraz to prawo zostało zmienione i korona będzie mogła trafić do każdego potomka, bez względu na płeć, a najważniejsza będzie kolejność urodzin. W ten sposób księżniczka Charlotte nie utraci miejsca w kolejce. 

Czyżby to oznaczało, że księżna Kate urodzi chłopca, a prawo zostało zmienione, żeby Charlotte nie czuła się pokrzywdzona?

Księżniczka CharlotteKsiężniczka Charlotte Screen: Twitter/KensingtonRoyal

Wielka Brytania w gotowości

Jak widać, dwór prawdopodobnie przygotowuje się do powitania męskiego potomka. Czy tak będzie? Dowiemy się za niedługo, gdyż oprócz płci nie zdradzono także dokładnej daty narodzin dziecka. W Londynie już pojawiają się zabezpieczenia ulic. Także personel szpitala St. Mary's, gdzie księżna Kate będzie rodzić, jest w pełnej gotowości. Zadbano już o iście królewskie warunki, w których przebywać będzie przyszła mama. O luksusach, jakie na nią czekają, pisaliśmy TUTAJ.

Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

AW

Więcej o:
Komentarze (7)
Księżna Kate urodzi syna? Wprowadzono też zmianę w prawie, która może to sugerować
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Oceniono 33 razy 33

  Prawo zmieniono przed narodzinami Georga, by dziedziczenie było niezależne od płci, co miało wskazywać na narodziny dziewczynki. uniaeuropejska. org/zmiana-zasad-dziedziczenia-brytyjskiego-tronu/

 • joankb

  Oceniono 28 razy 28

  Niedawno..
  Succession to the Crown Act z 2013 roku.
  Oczywiście w skali stuleci to niedawno, ale chyba nie to Plociuch miał na myśli.

 • dorry

  Oceniono 13 razy 11

  Jeszcze niedawno pisaliście, że będzie rodzić "w domu" tzn w pałacu.
  Tyle są warte wasze "informacje"

 • marianna89

  Oceniono 8 razy 8

  znow idiotyzmypisane przez balwanow - czytc sie tych glupot nie da nawet w rodzimym jezyku.

 • marianna89

  Oceniono 6 razy 6

  aha, jeszcze brak pytania do czytelnikow - wa wy co na ten temat sadzicie?

 • adam3407

  Oceniono 10 razy -10

  Bedzie chlopiec albo aborcja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX