Mariah Carey cierpi na poważną chorobę. Poruszające wyznanie gwiazdy: Żyłam w izolacji i strachu

Mariah Carey wyznała, że leczy się na chorobę afektywną dwubiegunową. Zanim postawiono diagnozę piosenkarka przez lata zmagała się z bezsennością i zmiennością nastrojów.

Mariah Carey w rozmowie z "People" zdobyła się na osobiste wyznanie. Wokalistka cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, która od lat utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Dopiero niedawno postawiono jej diagnozę i przepisano odpowiednie leczenie. 

Przez długi czas myślałam, że cierpię na zaburzenia snu. Ale to nie była typowa bezsenność, nie leżałam w łóżku, licząc owce. Bez przerwy pracowałam. Ciągle byłam poirytowana i przestraszona, że kogoś zawiodę - wyznaje Carey. 
Żyłam w zaprzeczeniu, izolacji i strachu, że ktoś mnie zdemaskuje. Ten ciężar mnie przygniatał.

Wahania nastrojów od euforii do nieopisanego smutku były wykańczające, ale lekarze nigdy nie diagnozowali u Carey choroby dwubiegunowej. Zamiast tego leczyli ją na depresję. 

Myślę, że moje epizody depresyjne były spowodowane spadkami energii. Czułam się taka samotna i smutna, a także winna, że zaniedbywałam karierę. 

Dziś Carey zapewnia, że jest w bardzo dobrym miejscu swojego życia. Leczenie przynosi pożądane efekty, a ona może w spokoju skupić się na rodzinie i muzyce. Obecnie pracuje nad materiałem na nową płytę.

Mariah Carey miała być gwiazdą wieczoru. Ale zabrała ze sobą DZIECI. I już nikt nie patrzył na nią

WJ

Więcej o:
Komentarze (32)
Mariah Carey cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Poruszające wyznanie gwiazdy: Żyłam w izolacji i strachu
Zaloguj się
 • usera

  Oceniono 19 razy 15

  Mówi o tym otwarcie. Na gazeta.pl nazwy chorób psychicznych służą jako obelgi, a osoby mające w dyskusji inne zdanie są wysyłane do Tworek, psychiatry itd.

 • alpepe

  Oceniono 11 razy 7

  Jednego nie rozumiem, przecież to było widać na pierwszy rzut oka, ci lekarze to jakieś ciołki, czekam tylko na wyznania niejakiej Edyty G. , że wreszcie wie, co jej dolega.

 • coelka

  Oceniono 4 razy 4

  Ma tyle pieniędzy ,że stać ją na najlepszych lekarzy i nie byli stanie jej prawidłowo zdiagnozowac.ożna tylko jej współczuć alekarzo pogratulować wyciągania pieniędzy z kasownego pacjenta.

 • lol76

  Oceniono 8 razy 4

  Niech sie cieszy... w Polsce mogliby jej podac pavulon... dopiero by byl problem...

 • longmanus1

  Oceniono 7 razy 3

  Co w żaden sposób nie przeszkadzało jej domagać się w umowie przedmałżeńskiej wypłacania jej przez (niedoszłego) męża "pensji" w kwocie 6 milionów dolarów rocznie, jak również kiedy chłop przejrzał na oczy i porzucił pomysł małżeństwa, panna Mariah Carey pozwała go o 50 milionów dolarów tytułem "poniesionych strat" w związku z nie zawarciem rzeczonego małżeństwa, ponieważ musiała "zacząć życie od nowa" (na pierścionek zaręczynowy za 7,5 mln $, "padł" bezpowrotnie ):-).
  Prawda jest taka, że jest 48 letnią kobietą której popularność muzyczna minęła bezapelacyjnie jakąś dekadę wstecz. Wystarczy popatrzeć na lokalne gwiazdy (Steczkowska, Górniak, etc.), przemnożyć dochody x100 i już mamy kryzys starzenia się i rozpaczliwe próby powrotu "napiszcie coś o MNIE !!!, cokolwiek !!". Jednego nie rozumiem - jakim cudem multimilionerzy (z założenia rozsądni i szybko myślący ludzie), wpadają na pomysł związku z nią ??, dla mnie czary/obłęd oraz dobrowolne szukanie kłopotów.

 • marcychna

  Oceniono 11 razy 3

  Jak mnie te pseudo-choroby gwiazd wku...ają!!!!. Człowiek zapie... od świtu do nocy. Coraz większe zmęczenie, obciążenia psychiczne, że terminy, że nie zdąże, że z zapaleniem płuc do roboty, w końcu żaden drobny urlop nie przynosi odprężenia i ulgi, wręcz męczy, waga drastycznie leci w dół - DEPRESJA. Leczenie gó... daje, tyje jak krowa na lekach. Efekt - człowiek jest zmuszony nauczyc się żyć z depresją. Lub się powiesić/zagazować. 4 psychiatów, co chwilę nowe leki. Stan ten sam. Jedynie waga wciąż w góre. Tak to wygląda u mnie. Tak to wygląda u przecietnego Polaczka - blokersa, zwłaszcza z małej mieściny. Więc niech mi już te wszystkie KFIAZDY przestaną pie...ć o jakichś depraesjach, chorobach dwubiegunowych, molestowaniu itp. W dupach sie kuźwa przewraca z nadmiaru kasy.

 • todeskult

  Oceniono 6 razy 2

  Myślałem że jest po prostu gruba, a tu proszę :V

 • cromio

  Oceniono 3 razy 1

  Jestem poruszony. Niesamowite! Szansonistka ma chorobę dwubiegunową. Jak świat sobie z tym poradzi?
  Nic tam Syria, ocieplenie klimatu, emigracja z Afryki i wiele innych niby-problemów. Carey to jest dopiero problem!!!

 • psi_zgryz

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno najlepsza na depresje jest skopolamina. Tania, latwo dostepna bez recepty, mozna ja nawet w ogrodku znalezc za darmo (jak sie wie czego sie szuka w bieluniu) i pomaga na depresje dwubiegunowa niezawodnie. Oczywiscie firmy farmaceutyczne jej nie polecaja, bo stracilyby wszystkie dochody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX