Ślub księcia Harry'ego i Meghan bez polityków. Zamiast nich zaproszenie dostali wyjątkowi goście

Na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle nie będzie czołowych światowych polityków. Zamiast nich zaproszenie dostali "zwykli" ludzie m.in. 12-latka, która przeżyła zamach terrorystyczny w Manchesterze.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już 19 maja. Duże emocje budzi też lista zaproszonych gości. Jak donoszą media, czołowi politycy nie zostali zaproszeni na to wydarzenie. Na liście gości nie ma brytyjskiej premier Theresy May, prezydenta USA Donalda Trumpa, a także Baracka i Michelle Obamów. 

Zdecydowano, że oficjalna lista przywódców politycznych, zarówno brytyjskich jak i zagranicznych, nie jest wymagana z okazji ślubu księcia z Meghan Markle. W sprawie tej konsultowano się z rządem Jej Królewskiej Wysokości, a decyzję podjął Dom Królewski – powiedział rzecznik księcia Harry'ego.

Zaproszenie na ślub dostały tylko osoby utrzymujące bezpośrednie kontakty z parą. Taka decyzja została podjęta z dwóch powodów: kaplica świętego Jerzego jest dosyć mała, a książę Harry, w przeciwieństwie do swojego brata Williama, ma małe prawdopodobieństwo zostania królem.

W uroczystości wezmą też udział specjalni goście. Pałac Kensington podaje, że para zaprosiła 1200 członków społeczeństwa, w tym "młodych ludzi, którzy wykazali się przywództwem" oraz "tych, którzy przysłużyli się swoim społecznościom".

Na tej liście znajdują się m.in. 12-letnia Amelia Thompson, która przeżyła zamach w Manchesterze, weteran Philip Gillespie, który stracił nogę w Afganistanie, czy niesłyszący 14-latek, Reuben Litherland, który uczy swoich kolegów w szkole języka migowego.

Pamela Anomneze, dyrektorka studia kreatywnego pomagającego osobom odzyskać zdrowie psychiczne przez sztukę, nie kryła ekscytacji, że została zaproszona.

Kiedy dostałam maila z zaproszeniem pomyślałam, że to spóźniony primaaprilisowy żart - powiedziała "Daily Mailowi".

Warto zauważyć, że nie będą oni częścią 600 gości, którzy wezmą udział w ceremonii, ale zostaną zaproszeni na teren zamku Windsor, aby dołączyć do uroczystości. Będą mieć doskonały punkt, żeby obserwować rodzinę królewską przybywającą do kaplicy i procesję powozów po ceremonii zaślubin.

Jak podaje BBC, goście zostali zachęceni do zrobienia pikniku na terenie zamku, a każdy z nich może przyjść z osobą towarzyszącą.

OG

Więcej o:
Komentarze (13)
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle bez polityków. Zamiast nich zaproszenie dostali wyjątkowi goście
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dunajec1

  Oceniono 7 razy 7

  "Ze zes przyszedl to ci rad, jak sobie przyniosles bedziesz jadl" No!

 • ja5569

  Oceniono 3 razy 1

  A po co tam mieliby byc Obama albo Trump?

 • mamusia5754

  Oceniono 17 razy 1

  dobrze,ze pozwolono im przyniesc jedzenie i zrobic sobie picnik,bo musieliby tylko popatrzec ,co inni jedza :) ,co nie stac bylo jasnie panstwa na jedzenie dla zaproszonych ?

 • forumologin

  Oceniono 3 razy -3

  podoba mi sie taki ruch. zadnych politykow, nawet brytyjskich. tylko po co w takim razie tzw mlodych ludzi ktorzy wykazalu sue przywodztwem? dlaczego teraz sa ok a jak dorosna i zostana politykami to juz nie ok?

 • valla

  Oceniono 23 razy -7

  Nie rozumiem ślubów rozwodników. Już raz przysięgali.... Tyle.warte te ich przysiegi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX