Wychował się w domu dziecka, teraz matka Wiśniewskiego udzieliła wywiadu. "Siedem razy się trułam. Nie mogłam tego przeżyć"

Grażyna Wiśniewska pierwszy raz udzieliła wywiadu. W rozmowie z Małgorzatą Ohme w programie "Oczami matki" opowiedziała o walce o Michała i o tym, czego żałuje.

Michał Wiśniewski nigdy nie ukrywał, że miał ciężkie dzieciństwo. Po rozwodzie rodziców i samobójstwie ojca trafił do domu dziecka i nie miał kontaktu z matką. Grażyna Wiśniewska miała problemy z alkoholem. W programie "Oczami matki" opowiedziała o ich trudnej relacji.

Walka o syna

Grażyna WiśniewskaGrażyna Wiśniewska Screen z programu 'Oczami matki'

Rodzice Michała Wiśniewskiego rozwiedli się, gdy miał 3 lata. Na sprawie rozwodowej podzielili się opieką nad synami: Michałem, który poszedł z ojcem, i Jakubem, który został z matką. Mimo wszystko pani Grażyna miała dobre relacje z byłym mężem, który przywoził do niej syna.

Ja byłam pozbawiona władzy rodzicielskiej. Pozbawili mnie jej, a ja nawet nie wiedziałam, że sprawa się odbyła - wyznała pani Grażyna.

Wtedy ojciec Michała trafił do więzienia. Marzyła, żeby odzyskać syna, ale siostra jej byłego męża utrudniała jej kontakt. Pani Grażyna chciała walczyć, ale nie miała środków.

Nie miałam jednak pieniędzy na adwokatów. Nie miałam na nic. To było straszne. Ja siedem razy się trułam. Nie mogłam tego przeżyć. Przeszłam gehennę, kiedy nie mogłam odebrać Michała - dodała.
Z perspektywy dopiero widać, jaką mama miała trudność dowiedzieć się czegokolwiek - stwierdził Michał Wiśniewski.

Kiedy były mąż pani Grażyny popełnił samobójstwo, straciła kontakt z synem.

Odbudowanie kontaktów

Grażyna i Michał WiśniewscyGrażyna i Michał Wiśniewscy Screen z programu 'Oczami matki'

Do ich spotkania doszło, gdy Michał miał 17 lat. Chciał zobaczyć się z braćmi, jednak nie był jeszcze gotowy, żeby odbudować relacje z matką.

Mamo, dla nas nie przyszedł jeszcze czas - powiedział wtedy.

Utracili kontakt na lata. Jednak pani Grażyna zawsze miała nadzieję, że w końcu porozmawiają. Piła. Michał odezwał się do niej i zaoferował pomoc. Kobieta trafiła na odwyk. Od 14 lat nie miała alkoholu w ustach. 

Czyli głównie była pani na terapii dla Michała? - zapytała Małgorzata Ohme.
Tak, głównie dla niego - odpowiedziała pani Grażyna.

Teraz matka Michała Wiśniewskiego mieszka z jego rodziną. Od dwóch lat żyją wspólnie. Teściowa nie może nachwalić się Dominiki, żony syna, z którą ma świetny kontakt. Mimo wszystko piosenkarz wie, że nie uda mu się odbudować tego, co stracili.

Jesteśmy spóźnieni o jakieś 46 lat - powiedział.

Pani Grażyna jest teraz szczęśliwa. Oboje mają nadzieję, że nie zmarnują tego, co mają.

AW

Więcej o:
Komentarze (32)
"Oczami matki". Grażyna Wiśniewska opowiedziała o walce o syna. Michał Wiśniewski uważa, że stracili 46 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • rikol

  Oceniono 32 razy 28

  Współczuję. Niestety, alkohol niszczy rodziny.

 • angelafanka_88

  Oceniono 20 razy 16

  Alkoholizm-Choroba ktora dotyka rowniez rodzine chorego. W ktorej niszczy wszystko do okola.

 • optymistaa43

  Oceniono 13 razy 11

  Fajnie ze sa razem.Dom Dziecka a pomimo to sukces.Mysle ze mial dobrych wychowawcow ktorzy Maja przeciez niebagatelny wplyw na wychowankow.

 • konrad8125

  Oceniono 11 razy 7

  rzadko się zdarza że ktoś pochodzący z patologicznej rodziny osiąga sukces w życiu........większość ludzi jak dorośnie to kończy .... na rakowieckiej....albo pod budką z piwem.......prosząc o 50gr...kierowniku.........więc podstawa to dobre wychowanie przez rodziców.....

 • lieft

  Oceniono 7 razy 5

  wóda + nie każdy powinien mieć dziecko, nawet mniej jest tych, którzy je powinni miec.

 • farsizm

  Oceniono 4 razy 4

  Zamiast pić alkohol lepiej idź na psychoterapię - najdroższą na jaką cię stać (jak cie nie stać, to w najbliższym psychiatryku są terapie indywidualne i grupowe - wciąż 100x lepsze niż picie, często lepsze niż prywatny gabinet). Terapia to droga do życia a alkohol do śmierci. Nie ma wyjątków.

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 3 razy 3

  Urodę odziedziczył po rodzicielce.

 • angelafanka_88

  Oceniono 11 razy 3

  A sam Michał popadl w alkoholizm. Jest mu o wiele trudniej gdyż jest dzieckiem DDA!!! Mimo to odniósł i tak duży sukces!!!

 • Irena Słonina

  Oceniono 6 razy 2

  Przykre ale i bardzo dziwne. Wychodzi z tego, że żadna matka nie była winna, a wszystkie skrzywdzone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX