Wielki sukces Kingi Dudy. Para prezydencka może być dumna z córki

Kinga Duda przebywa obecnie w Wiedniu, gdzie odbędzie się finał prestiżowego konkursu dla studentów prawa. Córka prezydenckiej pary jest jedną z reprezentantek zespołu wystawionego przez Uniwersytet Jagielloński.

Kinga Duda jest studentką czwartego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a jej rodzice mają ogromne powody do dumy. Nie tylko została wyróżniona przez uczelnię jako jedna z czterech najlepszych studentek na uczelni, ale też osiąga coraz większe sukcesy naukowe.

Już w grudniu ubiegłego roku Uniwersytet Jagielloński ogłosił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że córka prezydenckiej pary została jedną z ich reprezentantek w konkursie Vis Moot, zaliczanego do najbardziej prestiżowych konkursów przeznaczonych dla studentów prawa. Konkurs ten poświęcony jest tematyce międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego oraz ogólnie międzynarodowego prawa handlowego. Odbywa się on co roku w Wiedniu i bierze w nim udział ponad 300 uniwersytetów z 60 krajów. 

Płynnie mówi po angielsku, obecnie uczy się niemieckiego. Tego lata Kinga rozwijała swoje umiejętności prawnicze na stażu w międzynarodowej firmie prawniczej w Warszawie. W wolnym czasie jeździ na nartach, podróżuje i czyta książki – czytamy w nocie.

Ostatnie tygodnie Duda wraz ze swoją drużyną spędziła na przygotowaniach do finału konkursu. Duda była na próbnych debatach m.in. w Warszawie, Paryżu czy w Berlinie.

Celem konkursu jest popularyzacja międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz Konwencji Wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów. Praca nad kazusem konkursowym w jak największym stopniu przypominać ma pracę profesjonalnych prawników i odbywa się w całości w języku angielskim. Dzięki konkursowi studenci mogą nawiązać pierwsze zawodowe kontakty. Oprócz tego uczestnictwo w nim stanowi niezapomnianą przygodę i doświadczenie kształtujące nierzadko całą przyszłą karierę – czytamy na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ze względu na rozgłos, który zyskała, gdy jej ojciec został prezydentem, Kinga Duda mogła pójść w zupełnie innym kierunku. Choć próbowano zrobić z niej celebrytkę, a jej nazwisko znalazło się nawet na liście najseksowniejszych Polek według magazynu "CKM", ona postawiła na naukę. Życzymy powodzenia w konkursie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naukowe.

Kingi Dudy nie było na spotkaniu z Trumpem i książęcą parą. Namówiła ją do tego Agata Duda. Dlaczego?

MM

Więcej o:
Komentarze (64)
Kinga Duda reprezentuje Uniwersytet Jagielloński w konkursie Vis Moot. To ogromne wyróżnienie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • stefan-50

  Oceniono 126 razy 94

  Za to córka nie może być dumna z tatusia.

 • roz_mak

  Oceniono 99 razy 87

  może pomoże tatusiowi we właściwej interpretacji konstytucji

 • me_on_gazeta

  Oceniono 68 razy 48

  Brzmi to wręcz złowieszczo, zważywszy poziom etyczny tatusia...

 • awm10

  Oceniono 57 razy 45

  "Para prezydencka może być dumna z córki"
  Szkoda że nie odwrotnie.

 • shawmut

  Oceniono 52 razy 44

  Konkurs jakich wiele, w drużynie z UJ 7 osób, Dudówna ani lepsza ani gorsza, trzymam kciuki za najlepszych, a nie za pochodzenie

 • Robert Yeter

  Oceniono 59 razy 41

  Oby była lepszym prawnikiem od jej niedouczonego tatusia

 • jndy

  Oceniono 39 razy 25

  Para prezydencka może być z córki dumna. Córka z pary prezydenckiej, zwłaszcza z tatusia, na pewno nie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX