Są wstępne wyniki sekcji zwłok Tomasza Chady. Policja znalazła woreczek z zieloną substancją. "Mógł dostać to w prezencie od dwóch kolegów"

Tomasz Chada zmarł nagle w wieku 39 lat w skutek zatrzymania akcji serca. Sprawę jego śmierci bada prokuratura, która ma już wstępne wyniki sekcji zwłok rapera.

Tomasz Chada zmarł nagle 18 marca w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Katowickiej "Gazecie Wyborczej' udało się dotrzeć do wstępnych wyników sekcji zwłok rapera.

Wiadomo po niej tylko jedno: specjaliści wykluczyli, żeby muzyk zmarł w wyniku interwencji policjantów, którzy go obezwładnili. Nie użyli oni paralizatora, ani gazu, jedynym środkiem przymusu bezpośredniego były kajdanki - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

To Prokuratura Rejonowa w Rybniku zleciła sekcję zwłok rapera w ramach śledztwa, które wszczęła w sprawie niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali w Mysłowicach oraz Rybniku.

Kluczowe badania toksykologiczne

Wiadomo też, że w ramach śledztwa zlecono jeszcze dodatkowe badania: toksykologiczne oraz histopatologiczne niektórych tkanek, które mają pomóc odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do zatrzymania akcji serca rapera.

Na wyniki trzeba będzie poczekać od pięciu do sześciu tygodni – zdradził informator "Gazety Wyborczej".

Wyniki badań toksykologicznych mogą mieć tu kluczowe znaczenie. Z informacji zdobytych przez "Gazetę Wyborczą" wynika bowiem, że w koszu na śmieci w szpitalu, w którym leżał Tomasz Chada, odnaleziono woreczek ze śladowymi ilościami nieznanej, zielonej substancji, która obecnie poddawana jest badaniom.

Przypuszczamy, że Tomasz Ch. mógł dostać to w prezencie od dwóch kolegów, którzy odwiedzili go w szpitalu w sobotę. Teraz ich szukamy – poinformował jeden z oficerów policji.

Śmierć Tomasza Chady

14 marca Tomasza Chada wyskoczył z okna na trzecim piętrze hotelu pracowniczego, w którym mieszkał w Mysłowicach.

Z rozpoznaniem urazu kręgosłupa trafił na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej mysłowickiego szpitala. Okazało się, że był pod wpływem środków odurzających - poinformowała katowicka "Gazeta Wyborcza".

W szpitalu Tomasz Chada zaczął się awanturować, został więc obezwładniony i skuty przez policję, a następnie przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Tam zasłabł na izbie przyjęć i zmarł, pomimo trwającej pół godziny reanimacji.

W sprawie śmierci Tomasza Chady zabrała głos rzeczniczka prasowa szpitala psychiatrycznego w Rybniku, w którym zmarł raper. TUTAJ możecie przeczytać jej oficjalne oświadczenie.

TUTAJ możecie zobaczyć, jak bardzo ta niespodziewana śmierć Tomasza Chady wstrząsnęła jego kolegami ze sceny hip-hopowej i jak go pożegnali  w mediach społecznościowych.

AG

Więcej o:
Komentarze (106)
Tomasz Chada nie żyje. Są już wstępne wyniki sekcji zwłok rapera. Policja znalazła również woreczek z zieloną substancją
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 13f

  Oceniono 58 razy 24

  Wieloletni psychotyczny ćpun dobił się dopalaczami, proszę tu nie implikować marihuany jakimiś "zielonymi woreczkami"..

 • pandemonium234

  Oceniono 10 razy 10

  NA SKUTEK ale WSKUTEK.
  Kiedyś, żeby zostać dziennikarzem, trzeba było zdać przynajmniej maturę. Zdać, nie kupić.

 • mr.superlatywny

  Oceniono 16 razy 10

  Nie znalem faceta. Ale juz na tym zdjeciu wyglada starzej niz na 39 lat.

 • Gość: T.

  Oceniono 10 razy 8

  Na to wygląda,ze przyszło dwóch był na głodzie wziął coś i pomieszalo mu sie w głowie. Serce nie wydolilo moze zz lekami jakie przyjmował w szpitalu była to bomba wybuchowa. Najbardziej zal tej dziewczyny ktora ma po nim żałobę.

 • Ola Mańka

  Oceniono 9 razy 7

  Ludu dajcie spokój niech chłopak spoczywa w spokoju

 • rasta-mw

  Oceniono 11 razy 7

  Pojawienie się dopalaczy to wina rządów w naszym kraju, to posłowie są winni śmieci setek ludzi, którzy mogli by żyć gdyby nie chora polityka nienawiści.

 • kornel-1

  Oceniono 11 razy 7

  Pasta wasabi. Gorsza niż nowiczok.

 • mr.superlatywny

  Oceniono 7 razy 5

  Musial byc "trudny czlowiek" i z "ciezkim charakterem":

  Kara więzienia

  Od czerwca 2012 w Grodkowie[19] odbywał wyrok trzech lat pozbawienia wolności[20]. Raper został skazany za napaść i pobicie[21]. W międzyczasie zapadł wyrok w sprawie za kradzież oraz posłużenie się dokumentem innej osoby, za co skazany został na kolejne dwa lata[22]. Korzystając z przepustek w odbywaniu kary w zakładzie karnym rozpoczął pracę nad kolejną płytą[23]. 24 grudnia 2013 został udostępniony singel pt. „Syn Bogdana” z albumu pod tym samym tytułem, którego premiera odbyła się 25 kwietnia 2014[24]. W grudniu 2013 nie wrócił z przepustki do zakładu karnego[25][26]. W lipcu 2014 sąd wydał list gończy w celu doprowadzenia 36-latka do miejsca odbywania kary[22]. W lutym 2015 raper został zatrzymany w okolicach Żywca i doprowadzony do zakładu karnego. Zatrzymano go pod zarzutem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i zniszczenia mienia[27]. 9 sierpnia 2017 skończył odbywanie kary[28].
  Śmierć

  14 marca 2018[29][30] raper wyskoczył z okna mieszkania[31] na trzecim piętrze budynku i z urazem kręgosłupa został przewieziony na oddział ortopedyczny szpitala w Mysłowicach[29]. Dzień później władze wytwórni Step Records podały, że trasa koncertowa „Recydywista Tour” została odwołana, ponieważ Chada znalazł się w szpitalu[32]. 18 marca, ze względu na agresywne zachowywanie się, został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, w którym zmarł na izbie przyjęć w trakcie badań[29][30]. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach tego samego dnia wszczęła w sprawie śmierci rapera śledztwo[29][33].

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX