Koroniewska dodała post o glutenie i... zaczęło się. Eksperci nie zostawili na niej suchej nitki. "Palnęła głupotę"

Joanna Koroniewska przeszła na dietę bezglutenową. Uargumentowała to na Instagramie, ale - jak twierdzą eksperci - "pomyliła wątki i palnęła głupotę, pisząc z pozycji ekspertki."

Joanna Koroniewska jakiś czas temu przeszła na modną dietę bezglutenową. Jej zdaniem jest to dobry sposób na zdrowie. Niestety, mimo że czuje się dzięki niej lepiej to nie potrafi uargumentować, dlaczego gluten jest szkodliwy. Jedną jej wypowiedź wyśmiali eksperci. Teraz grozi jej tytuł "Biologicznej bzdury roku".

Kiedyś gluten miał naście chromosomów, a dziś ponad 50, co oznacza, że jest bardzo przetworzony i dla zdrowia warto go po prostu ograniczać - tłumaczyła fanom Koroniewska pod swoim zdjęciem na Instagramie.

Do tej niefortunnej wypowiedzi odniósł się doktorant Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Łukasz Sakowski.

Nie da się policzyć, ile chromosomów posiada gluten, ponieważ nie ma ich wcale. Gluten to białkowy kompleks gluteniny i gliadyny. Nie jest to organizm. Aktorka myślała być może o pszenicy, ale pomyliła wątki i palnęła głupotę, pisząc z pozycji ekspertki - oznajmił Sakowski.

Organizatorzy nietypowego plebiscytu "Biologiczna bzdura roku" nie dadzą Koroniewskiej tak łatwo zapomnieć, jaką popełniła gafę. Została nominowana do i chyba ma spore szanse na "wygraną".

Plebiscyt został zorganizowany przez Łukasza Sakowskiego, autora bloga "To tylko teoria". W zeszłym roku 2. miejsce zajęła Anna Lewandowska. Wszystko za sprawą wypowiedzi na temat smalcu z gęsi. Trenerka stwierdziła, że jest on bogatym źródło białka. Pisała też, że masło klarowane przyspiesza metabolizm i obniża cholesterol, a olej kokosowy zawiera duże ilości średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

PC

Więcej o:
Komentarze (99)
Joanna Koroniewska nominowana do "Biologicznej bzdury roku"! Eksperci ją wyśmiali. Wszystko przez jej "mądrości" o glutenie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • panbies

  Oceniono 34 razy 26

  "Zdrowe" ruchy", antyszepionkowcy, "zielone sklepy", zdrowe żywienie na wszystkim zarabia a głównie na wyjaławianiu mózgu.

 • achaszwerosz

  Oceniono 24 razy 22

  Tym wszystkim trenerkom brak elementarnej wiedzy z biologii, czegoś co jeszcze w latach osiemdziesiątych było na lekcjach w podstawówce. Wypłaca się reforma szkolnictwa i ograniczenie programu z biologii, fizyki i chemii kosztem 500+ godzin religii.

 • Gość: Marta

  Oceniono 20 razy 16

  Aby się wypromować trzeba coś wymyśleć lub wynaleźć.
  W przypadku "celebrytów" wymyślają zalety diety bezglutenowej albo wynajdują np. owoce goji itd.
  Nikt nie wie czy to działa i cze te "wynalazki" z całego świata nie świecą od pestycydów czy konserwantów...

 • Gość: live haddaway

  Oceniono 13 razy 13

  Następna trzpiotka - idiotka, próbująca wymądrzać się w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia?

 • Gość: expert

  Oceniono 10 razy 10

  idiotka

 • jami88

  Oceniono 9 razy 9

  Dawniej się mówiło, że papier wszystko zniesie - niestety internet jeszcze więcej.

 • Gość: Phi

  Oceniono 13 razy 9

  Żeby pisać i opiniować to jeszcze trzeba wiedzieć co....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX