Anja Rubik pozwie TVP za oszczerstwo, zniesławienie i naruszenie dobrego imienia. Chodzi o materiał na temat reprywatyzacji

Zdaniem reportera TVP Anja Rubik jest zamieszana w sprawę dzikiej reprywatyzacji. Modelka wydała oświadczenie na Instagramie i zapowiedziała proces.

Kilka dni temu na antenie TVP został wyemitowany odcinek programu interwencyjnego TVP "Alarm!". Temat reportaży dotyczył dzikiej reprywatyzacji, a konkretnie kamienicy  w centrum Warszawy. Przed wojną mieszkali tam generałowie marszałka Józefa Piłsudskiego, a w PRL-u Władysław Gomułka. Obecnie właścicielką jednego z tamtejszych apartamentów jest Anja Rubik.

Modelka na swoim profilu na Instagramie opublikowała obszerny komentarz, w którym tłumaczy, dlaczego chce pozwać stację Kurskiego.

W związku z bezprawnymi, karygodnymi i nieprawdziwymi oskarżeniami ze strony stacji TVP Info oraz TVP1 zdecydowałam się podjąć działania prawne w celu ochrony mojego dobrego imienia oraz mojej prywatności - oświadczyła Rubik.

Dalej tłumaczy bezpodstawność oskarżeń i zapewnia, że swój apartament nabyła w pełni legalnie.

Osób wymienionych przez TVP w oszczerczym materiale nie znam, ani nigdy o nich nie słyszałam. Są one mi całkowicie obce. Dwa lata temu zgodnie z wszelkimi przepisami prawa nabyłam na wolnym rynku mieszkanie w kamienicy w Warszawie. Zapłaciłam za nie cenę zgodną z jego rynkową wartością.

Modelka wytłumaczyła, że reportaż jest nie tylko bezpośrednim atakiem na nią, ale przede wszystkim jest częścią propagandy.

Stanowczo oświadczam, że działania TVP oraz TVP Info wymierzone we mnie stanowią oszczerstwo, mające na celu zniesławienie oraz naruszenie mojego dobrego imienia. W moim mniemaniu wpisują się one w systematyczną akcję dezawuowania osób, które publicznie występują przeciwko działaniom obecnej władzy politycznej.

Rubik jasno zaznaczyła, czego oczekuje od stacji.

Oczekuję ze strony TVP natychmiastowego zaprzestania takich działań, publicznych przeprosin oraz naprawienia zaistniałej szkody.

Oprócz Anji Rubik właścicielami mieszkań w tej kamienicy są m.in. Monika Olejnik i Piotr Schramm, były partner Edyty Górniak. Obydwoje, tak jak modelka, publicznie zareagowali na "oszczerstwa".

PC

Więcej o:
Komentarze (70)
Anja Rubik pozwie TVP za: oszczerstwo, zniesławienie i naruszenie dobrego imienia. Chodzi o materiał o repywatyzacji
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 78 razy 50

  Prawidłowe podejście. Skoro to oszczerstwa to kazdy Obywatel RP ma pełne prawo bronić swego dobrego imienia. Nawet w sądzie, jeśli to konieczne.

 • dorot.ka

  Oceniono 59 razy 41

  A ponadto powinna wystąpić o zamieszczenie przeprosin i sprostowania na początku głównego wydania wiadomości. Niech zwolennicy pisiorstwa dowiedzą się, jak prawdomówne są programy rządowej tuby.

 • Asia Krol

  Oceniono 40 razy 22

  TVpis świadomie kłamie. Wysyła falłsxywy przekaz,który ma trafić do konkretnych odbiorców bezwarunkowo wierzących w to co usłyszą.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 25 razy 13

  Proponuję iść do sądu ale w sądzie nie ma sprawiedliwości. W sądzie są wyroki.

 • tomtg123

  Oceniono 28 razy 12

  1) Już od kilku od lat nie oglądam tej stacji, mogę oceniać obecną TVP tylko pod kątem korzyści (lub jej braku) dla partii rządzącej PiS.

  i

  2) nie wydaje mi się zeby TVP Jacka Kur(w)skiego zrobiło w tym wypadku dla PiSu dobrą robotę. Gadzinówka ma nieść korzyść właścicielowi gadzinówki.Sądzę, że tu będzie efekt przeciwny.

 • Arnold Miller

  Oceniono 18 razy 8

  Pisowska komunistyczna partia powoli robi z Polski Koreę.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 7

  A co na to minister W., najlepszy ziomal brata głównego oskarżonego w aferze reprywatyzacyjnej?

 • Gość: wujowypandomu

  Oceniono 8 razy 4

  A co się dzieje z samochodem kupionym w dobrej wierze, gdy się okaże, że był kradziony?

 • wk-19

  Oceniono 3 razy 3

  Kto sprzedawał? Kamiński z wąsikiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX