Była Miss Wielkopolski przegrała kolejny proces ze sponsorem konkursu. Oskarżała go o molestowanie, teraz musi zapłacić

Maja Nizio przegrała drugi proces ze sponsorem konkursu Miss Wielkopolski, który pozwał ją o naruszenie dóbr osobistych. Sąd uznał ją winną pomówienia i nałożył karę grzywny.

O Mai Nizo zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy w poście na Facebooku i serii wywiadów w mediach oskarżyła głównego sponsora konkursu Miss Wielkopolski, Sławomira Stopczyka, o molestowanie. Twierdziła, że w pakiecie z nagrodą główną w konkursie dostała "nocleg ze sponsorem", a dowodem miały być screeny konwersacji prowadzonej na Facebooku z organizatorem. Stopczyk pozwał ją o naruszenie dóbr osobistych i sprawę wygrał. W 2016 roku sąd uznał ją winną i skazał na karę grzywny w wysokości 50 tys. złotych. Na tym się nie skończyło.

Teraz Nizio przegrała kolejny proces, tym razem o naruszenie dóbr osobistych w serii wywiadów udzielonych między 29 a 30 kwietnia 2015 roku w "Dzień Dobry TVN", "Tak jest" oraz "Fakty TVN". W wymienionych programach była miss mówiła m.in., że była szantażowana, a potem "przez cały rok odsunięta od konkursu przez to, że nie przespała się z głównym sponsorem".

Działaniem tym poniżyła oskarżyciela prywatnego Sławomira Stopczyka w opinii publicznej i naraziła na utratę zaufania potrzebnego do prowadzonej przez niego działalności artystycznej - czytamy w uzasadnieniu wyroku. 

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi uznał ją winną pomówienia i skazał na karę grzywny w wysokości 2 tys. złotych. 

Polskie WAGs to dziś prawdziwe piękności, a jak wyglądały kiedyś? Czasami trudno je poznać

WJ

Więcej o:
Komentarze (83)
Maja Nizio, była Miss Wielkopolski, przegrała kolejny proces ze sponsorem konkursu. Oskarżała go o molestowanie, teraz musi zapłacić
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: wujowypandomu

  Oceniono 57 razy 49

  Ze dwadzieścia lat temu pracowałem z gościem, który po sąsiedzku miał dom z organizatorem takiego konkursu. Patrzył na półnagie, atrakcyjne dziewczyny, lepiące się do obleśnych zgredów organizujących ten przegląd i zastanawiał się, co one w głowie mają. Tu trudno ocenić, czy dziewczyna mówi prawdę czy leci na kasę. Jedyne czego powinny być świadome to to, że mają dużą szansę na sukces w tej dziedzinie, ale w połączeniu z takimi akcjami. A jako, że rynek ładnych panien jest duży, nie ona, to inna się zgodzi.

 • 6nine9

  Oceniono 48 razy 38

  Podobno to nieprawda że chciał się z nią przespać. Skłamała, bo wcale nie zamierzał spać w trakcie.

 • Gość: Olk

  Oceniono 65 razy 37

  W sądach nie ma sprawiedliwości, zostałem uderzony,próbowałem się bronić, mam świadka i okazało się,że sprawca mnie oskarżył o pobicie,ech...brak słów

 • felicjan.dulski

  Oceniono 48 razy 20

  Jeżeli zasady jakiejś gry ci nie odpowiadają, to w nią nie grasz.
  A zasady gry "wybory miss" są z góry wiadome. Mniej lub więcej oficjalnie.
  Taka wolska!

 • Gość: Pinat

  Oceniono 58 razy 20

  On ma Kase I kontakty a ona "tylko" Jakies dowody.nie rozumiem dziewczyn ,ktore pchaja sie w te konkursy ,ale wyrok powinien by sprawiedliwy a na pewno nie jest.

 • onduma

  Oceniono 19 razy 17

  Nic dziwnego sponsor mial wiecej kasy na kancelarie prawna. To, ze im drozsza kacelaria wygrywa z tansza i z oskarzonym sprawia, ze nie mam najmniejszego szacunku do prawa. Gdyby prawo mialo cokolwiek wspolnego ze sprawiedliwoscia to wygalby biedak nawet bez adwokata z najdozsze kancelaria. Jak to mawiano dawniej "Prawo jest jak pajeczyna bąk sie przebije ugrzęźnie muszyna"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX