Księżna Kate zignorowała dress code na gali BAFTA. Ludzie oburzeni. "Jak nie czuła wstydu? Mogła zostać w domu"

Księżna Kate na rozdanie nagród BAFTA założyła zieloną, a nie czarną suknię. Ludzie skrytykowali ją za to, że nie wsparła akcji "Time's Up".

W niedzielę odbyła się 71. gala rozdania nagród BAFTA. Gwiazdy, które były zaproszone na galę miały pojawić się w czarnych kreacjach, aby po raz kolejny wesprzeć akcję "Time's Up". Księżna Kate, której protokół królewski nie pozwala na publiczne wygłaszanie swoich poglądów ani utożsamianie się z organizacjami, zjawiła się w zielonej sukience. Aby wybrnąć, dobrała do niej czarne dodatki, żeby w niewielkim stopniu zsolidaryzować się z innymi kobietami. Wielu osobom nie spodobał się taki strój.

Księżna Kate BAFTA 2018Księżna Kate BAFTA 2018 AP

Na Twitterze pojawiły się negatywne reakcje internautów.

Jestem rozczarowana tym, że Kate Middleton nie założyła czarnej sukni na galę BAFTA. To nie jest nic politycznego. To kobiecie sprawy!
Jak Kate nie czuła wstydu siedząc z przodu w zielonej sukience, podczas gdy każda inna kobieta założyła czarną. Szczerze mówiąc mogła zostać w domu, skoro nie chciała wyrazić wsparcia dla innych kobiet.
Wiem, że rodzina królewska nie może angażować się w protesty czy cokolwiek podobnego, ale naprawdę było tak źle, gdyby Kate Middleton założyła coś czarnego? - dołączyła się dziennikarka Rachel McGrath

Pałac Kensington, jak na razie odmówił komentarza. Nie potwierdzili tym samym, czy czarna szarfa i torba miały być ukłonem w stronę ruchu przeciwko nierówności płci i molestowaniu seksualnemu.

Wydaje nam się, że opinie internautów są nieco przesadzone. To nie pierwsza impreza, na której nie wszystkie gwiazdy dostosowały się do dress codu. Księżna Kate miała utrudnione zadanie przez panujący w Pałacu protokół, a mimo wszystko starała się jednak zjednoczyć z innymi kobietami. Według nas bardzo dobrze wybrnęła z sytuacji.

Akcja #Metoo i kampania "Time's Up"
Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez producenta, Harveya Weinsteina1, narodziła się akcja społeczna #Metoo. Rozpoczęła ją aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęca wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Kampania "Time's Up", która narodziła się po oskarżeniu Weinsteina, ma na celu przeciwdziałanie molestowaniu i pomoc jego ofiarom.

MT

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o:
Komentarze (81)
Księżna Kate zignorowała dress code na gali BAFTA. Ludzie oburzeni: Jak nie czuła wstydu?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mor

  Oceniono 123 razy 95

  zieleń zieleni nierówna !!!! ten CIEMNY odcień idealnie pasował do sytuacji, do królewskiego protokołu i jej możliwości wyrażenia solidarności sprawie !!!

 • Gość: Tf

  Oceniono 84 razy 58

  Pięknie była ubrana i kolor też idealne pasował do gali

 • Gość: gość

  Oceniono 73 razy 57

  Protokół zakazuje księżnej angażowania się i otwartego stawania po jakiejś konkretnej stronie - stąd zielona suknia, jedynie z dyskretnym czarnym akcentem, który był ukłonem w stronę całej akcji

 • aga04041

  Oceniono 78 razy 54

  Solidarność aktorek z Hollywood nie istnieje i żadna akcja z czarnymi kieckami tego nie zmieni.

 • Gość: molly

  Oceniono 69 razy 39

  Zanim się coś napisze to trzeba wszystko sprawdzić!Suknia miała ciemnozielony kolor z czarną szarfą pod biustem,co doskonale widać na wielu zdjęciach.Najlepiej mleć ozorem nie mając o niczym pojęcia.

 • fernandotorres123

  Oceniono 64 razy 38

  Powaliło juz ludzi totalnie. Chciała zieleń, założyła zieleń. Juz nie można bedzie innego koloru założyć bo metoo?

 • lukamipisze

  Oceniono 50 razy 34

  Kazdy kraj ma swoje Graże i Januszy.
  Księzna zachowala sie bardzo dobrze.

 • bel874

  Oceniono 45 razy 31

  Jestem kobietą i żadnym moherem.Zawsze staram się zachowywać się wg. zasady tzw. "babskiej solidarności", nawet jeśli nie ze wszystkimi poglądami się zgadzam.Ale w tej sytuacji jestem strasznie wkurzona na te "gwiazdeczki". Pomijając gwałt, który jest poza wszelka dyskusją.te wszelkie przejawy molestowania, które miały miejsce na przestrzeni wielu lat wstecz, powinny być również zgłaszane natychmiast. Chyba że Panie godziły się na takie zachowanie by uzyskać rolę, pieniądze, wyrobić sobie pozycję w tzw. show biznesie.Żeby była pełna jasność w żadnym razie nie aprobuję takich zachowań "pseudo facetów", bo tylko tak można nazwać te zwierzęta. Ale powtarzam jeśli kobieta godzi się na takie zachowanie i w imię "wyższych celów" idzie do łóżka z takim wieprzem, to trudno to nazwać inaczej jak swego rodzaju pro....ją. O ich poziomie świadczy też czas po jakim nagle wszystkie okazały się być molestowane, nowa moda czy co. Wcześniej przez lata nie przeszkadzało to poczuciu godności dla siebie samej. Nie trzeba było patrzeć na kasę tylko takiego zwyrola zgłosić na policję , może nie byłoby tylu przepadków. A teraz wielkie współczucie , idiotyczne akcje i czepianie się,że ktoś nie popiera tych idiotyzmów,.Gdyby kiedyś zachowały się jak kobiety z klasą to dziś nie musiałyby robić przedstawienia, a te zboki siedziałyby gdzie ich miejsce. Przeczytajcie sobie wypowiedz Sharon Stone na ten temat.

 • Gość: ganzegal

  Oceniono 40 razy 18

  Głupie te "gwiozdy", mój ty smutku, wymyślają z nudów - jakby tu z rozkoszy na bide zejść.
  I czego się przyczepiły do Kate ? Niech się sobie przyglądają, na swoje golizny i dupy na wierzchu.
  Fuj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX