Figura wyprzedała majątek po rozstaniu z mężem. "Martwiłam się, czy poradzę sobie finansowo". Pierwszy raz mówi o nowym życiu

Katarzyna Figura ostatnio nie udzielała się medialnie. Pierwszy raz od dawna udzieliła obszernego wywiadu, w którym opowiedziała, jak musiała zacząć życie od nowa.

Katarzyna Figura ma za sobą trudne rozstanie z Kaiem Schoenhalsem. Aktorka kilka lat temu odeszła od męża, który miał znęcać się nad nią fizycznie i psychicznie. Wtedy postanowiła zmienić swoje życie i odciąć się od bolesnej przeszłości. Pierwszym krokiem była przeprowadzka z rodzinnej Warszawy do Gdyni, o czym opowiedziała w wywiadzie dla miesięcznika "Pani". 

Nowe otoczenie, zbudowanie całkiem nowej przestrzeni życiowej zajęło moją głowę i dało mi energię.

Decyzja nie była łatwa. Aktorka miała dwie córki na utrzymaniu i brak stałych dochodów. Zaczęła starać się o etat w teatrze, ale by zachować płynność finansową była zmuszona sprzedać warszawski dom na Saskiej Kępie, a potem również mieszkanie matki, którą sprowadziła do Trójmiasta. 

Martwiłam się, czy poradzę sobie finansowo.Wtedy wdrożyłam kolejny plan, czyli sprzedałam dom na Saskiej Kępie. Niedawno sprzedałyśmy też warszawskie mieszkanie mamy. Z pełną świadomością odcięłam wszystkie korzenie. 

W nowym miejscu Figurze łatwiej było odciąć się od złych wspomnień. Dziś wizyty w Warszawie, gdzie dorastała i gdzie mieszkała z mężem, są dla niej bolesne. 

Z wielkim bólem serca wracam na Saską Kępę, gdzie mieszkałam przez wiele lat. Nie lubię jeździć też na starą Ochotę, skąd pochodzę. Nie spaceruję po Warszawie. Nie ma już we mnie ciekawości poznawania tego miasta,  ja je doskonale znam. 

Kai Schoenhals i Katarzyna FiguraKai Schoenhals i Katarzyna Figura KAPIF.pl

Figurę ostatnio rzadko można zobaczyć na dużym ekranie. Przyznaje, że nie dostaje żadnych ciekawych propozycji zawodowych. 

Kino absolutnie nie ma na  mnie pomysłu. Przyjęłam to do wiadomości. Byłoby śmieszne, gdybym, teraz bazowała na tym, że 30 lat temu zagrałam w "Kingsajz" i dlatego bardzo proszę na podstawie tego proponować mi dziś role. To już przeszłość. 

Ostatnio Katarzynę Figurę można było zobaczyć w drugoplanowej roli Rudej w kryminale "Ach śpij kochanie", a od 2013 roku jest związana Teatrem Wybrzeże. 

WJ

Więcej o:
Komentarze (30)
Katarzyna Figura wyprzedała majątek po rozstaniu z mężem. "Martwiłam się, czy poradzę sobie finansowo"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • amorvertical

  Oceniono 58 razy 52

  Trzymaj się Kaśka! I nie daj się! Walcz

 • Gość: J71

  Oceniono 43 razy 35

  Lubię Cię Katarzyno.
  Jesteś fajna babka i jako nieliczna w showbiznesie ngidneie się starzejesz.Wszystkie pseudo gwiazdki mogą się od Ciebie uczyć....

 • Gość: GdzieWesele.pl poleca

  Oceniono 37 razy 31

  Pani Kasiu! Dużo siły życzymy! <3

 • elenem

  Oceniono 25 razy 21

  Ja tez nie lubie wracać w miejsca związane z przeszłością, choc nie mam tak bolesnych doświadczeń jak Kasia, na szczęście. Bardzo dobrze jesli ktoś ma możliwość zeby sie tak definitywnie odciąć. Głowa do góry ! Teraz juz moze być tylko lepiej. Powodzenia życzę. :)

 • Gość: tvpis

  Oceniono 19 razy 15

  Wczoraj widziałem K.Figurę na "Kulturze" jako Arycję w "Fedrze" Racine`a.

 • dodosdontquack

  Oceniono 2 razy 2

  Size jest nadal King. Szkoda taka ikone trzymac na drugim planie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX