To oni zarobili najwięcej pieniędzy dla swoich stacji w 2017 roku. Pierwsza trójka nie dziwi, dalsze miejsca mniej oczywiste

Dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował ranking najbardziej dochodowych gwiazd TV w 2017. Kto przyniósł swojej stacji najwięcej pieniędzy?

Autorski raport nt. gwiazd TV, które zarobiły dla swojej stacji najwięcej pieniędzy, pokazuje, kto cieszy się największą popularnością. W tym roku ponownie zwyciężyła bezkonkurencyjna Magda Gessler i jej "Kuchenne rewolucje", zarabiając dla stacji TVN 196,7 mln zł.

Dobry wynik liderki rankingu jest m. in. wynikiem "primetime'owej" pory powtórek (soboty, 18.00) - mówił Michał Bakalarczyk, ekspert ds. TV w MullenLowe MediaHub. 

Kuchenne rewolucjeKuchenne rewolucje X News

Na drugim miejscu zamieszał Hubert Urbański, który powrócił z teleturniejem "Milionerzy". Zarobił on dla TVN-u 127,1 mln zł, deklasując tym samym Katarzynę Dowbor i program "Nasz nowy dom" (3. miejsce - 109,9 mln. zł).

Odświeżony przez TVN format "Milionerzy" stał się w minionym roku sporym hitem. Na jego korzyść zadziałała pora emisji oraz częstotliwość - od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Dzięki temu ma oglądalność na wysokim poziomie - wśród wszystkich analizowanych przez nas programów ma największą średnią oglądalność spotu - tłumaczył Bakalarczyk.

Czwarte miejsce zajął program "Twoja twarz brzmi znajomo", który przyniósł Polsatowi 91,2 mln. zł. O ile do tej pory nie było zaskoczeń, to piąte miejsce nie jest już tak oczywiste.Uplasował się na nim serial kryminalny "Malanowski&Partnerzy" z Bronisławem Cieślakiem na czele.

'Malanowski&Partnerzy''Malanowski&Partnerzy' AKPA

Gwiazdy Polsatu i TVN-u górą

Kolejne miejsca należą kolejno do: Roberta Janowskiego i programu "Jaka to melodia" (73,8 mln zł), Tadeusza Sznuka i teleturnieju "Jeden z dziesięciu" (65,1 mln zł), programu kulinarnego "MasterChef" (56,4 mln zł), programu rozrywkowego "Mam talent!" (56,3 mln zł). Pierwszą dziesiątkę zamyka program "The Brain. Genialny umysł", który przyniósł Polsatowi dochód w wysokości 54,9 mln zł.

Jesteście zaskoczeni?

Sylwestrowy film Magdy Gessler podbija sieć. Ten uwodzicielski taniec do "Freed from desire" po prostu trzeba zobaczyć!

AW

Więcej o:
Komentarze (27)
To oni zarobili najwięcej pieniędzy dla swojej stacji w 2017 roku. Pierwsze miejsce wiadome, nieźle zaskoczył serial "Malanowski&Partnerzy"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Aspa

  Oceniono 53 razy 49

  Pomyśleć, że są kraje, w których w takich rankingach na czołowych miejscach plasuje się David Attenborough...

 • kemotkemot

  Oceniono 41 razy 31

  Im wieksza chamówa i debilizm w tv tym wieksze przychody dla tv. To duzo mowi o widzach jednak.... ps odswiezona formula teleturnieju Milionerzy oolega na tym ze pytania popularno-naukowe zastapiono pytaniami z pudelka typu co Lewandowska je na sniafanie i jaki kolor szczyn wydala Wojewodzki

 • jd07

  Oceniono 24 razy 24

  Czasy się zmieniają a Porucznik Magister Sławomir Borewicz ciągle na topie..

 • forfiter_jr

  Oceniono 33 razy 23

  Na TVP podadzą, że najwięcej kasy zarobiły dla nich transmisje z przemówień prezesa na miesięcznicach:D

 • Gość: pppp

  Oceniono 20 razy 18

  Kazimierza Sznuka? Naprawde? Kiedy zmienił imię i dlaczego o tym nie poinformowaliście? :)

 • Gość: wuj wszystkich wujów

  Oceniono 19 razy 17

  - Funkcjonariusz milicji, na wódkę? W biały dzień, w godzinach pracy?! ...Z największą przyjemnością!

 • Gość: h2o

  Oceniono 15 razy 11

  zasmucające to zestawienie...

 • cucurucu

  Oceniono 16 razy 8

  Wynika z tego zestawienia niezbicie, ze przcietna IQ Polakow obnizyla sie o jakies 10 punktow, moze wiecej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX