Natalie Portman nie potrzebowała wiele. Tych pięć niepozornych słów wprawiło wybitnych reżyserów w osłupienie

Natalie Portman i Ron Howard podczas 75. gali rozdania Złotych Globów wręczyli statuetkę w kategorii "Najlepsza reżyseria". Aktorka pozwoliła sobie na dwuznaczny komentarz.

Tegoroczne Złote Globy były nie tylko ceremonią wręczenia nagród filmowych, ale także manifestem wielu kobiet. Ubrane na czarno poparły akcję #TimesUp, która jest związana ze skandalem seksualnym w branży filmowej. Poruszające przemówienie na ten temat wygłosiła na gali Oprah Winfrey, ale to nie jedyny społeczny wątek z uroczystości, którym dziś żyje cały świat. 

Statuetkę w kategorii "Najlepszy reżyser" wręczali Natalie Portman i Ron Howard. Szczególne zainteresowanie wzbudził nie sam zwycięzca, Guillermo del Toro za film "Kształt wody", a krótka przedmowa Portman. Aktorka nie mogła się powstrzymać, by nie podkreślić, kto zaginął w tej kategorii. 

A oto wszyscy mężczyźni nominowani - podwiedziała podkreślając słowo "mężczyźni", czym wprawiła publiczność w konsternację. 
embed

Spieszymy z wyjaśnieniem. W tym roku w kategorii "Najlepsza reżyseria" nominowani zostali sami mężczyźni: Guillermo del Toro za film "Kształt wody"(zwycięzca), Martin McDonagh za "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", Christopher Nolan za "Dunkierkę, Ridley Scott za "Wszystkie pieniądze świata" i Steven Spielberg za film "Czwarta władza".

Przedmowa Portman nominowanych reżyserów wprawiła w osłupienie. 

Reakcja internautów była natychmiastowa.

"A oto wszyscy mężczyźni nominowani." Natalie Portman nazywa to tym, czym jest - czytamy na Twitterze.
Natalie Portman o najlepszej reżyserii: "A oto wszyscy mężczyźni nominowani". Umarłam. 

Niektórzy przypuszczają, że chodzi tu o pominięcie Grety Gerwig i jej pracy nad filmem "Lady Bird".

Zresztą... sami zobaczcie:

 

MM

Więcej o:
Komentarze (79)
Natalie Portman na gali Złotych Globów wypowiedziała pieć niepozornych słów, a wprawiła wszystkich w osłupienie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • aleksandrapt

  Oceniono 14 razy 12

  And here are the all male nominees nie oznacza 'A oto wszyscy mężczyźni nominowani.' (swoją drogą składnia tego zdania po polsku pozostawia wiele do życzenia). Chodzi tu bardziej o "A oto nominacje wyłącznie dla mężczyzn". Niby drobiazg, ale coraz częściej mam wrażenie, że czytam bełkot z Google translatora.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 19 razy 9

  Nic prostszego. Wystarczy konsekwentnie odmawiać gry u panów.
  A ileż to młodych aktorek czeka na takie akcje starszych koleżanek?
  ;-)

 • ant777

  Oceniono 16 razy 8

  Ciekawe jakby wsród wygranych byli Wachowscy...

 • kac

  Oceniono 23 razy 3

  Tak jest, najlepiej wprowadzić parytety, nie ważne czy ktoś jest dobrym w reżyserii,
  ważne jest żeby miał cycki nie ?

 • Gość: HalfDome

  Oceniono 25 razy 3

  Zaczynam mieć trochę dość tych parytetów i równouprawnienia w każdym możliwym elemencie życia publicznego i nie tylko. Drogie Panie, proszę, nie zrozumcie mnie źle. Dla mnie cały Sejm, Senat, Oscary i Noble mogą być zdominowane przez Was. Jednak czasami bywa, że w danej dyscyplinie lepszy jest facet, czy powinien zostać zastąpiony przy gorszą - w tym jednym aspekcie - kobietę? Uważam, że jakość, profesjonalizm, wiedza i umiejętności powinny być ponad wszelkie parytety. W końcu, czy znajdzie się lepszy od was facet, w kwestii tak podstawowej jak ciąża, macierzyństwo i posiadania racji? Nie wydaje mi się. Tak samo, nie znajdzie się kobiety lepszej od nas facetów, w kwestii bekania, puszczania bąków i sikania na stojąco... Utrzymajmy zdrowy rozsądek. Pozdrawiam Was drogie Panie, i życzę aby w następny rok Natalie Portman mogła rozpocząć swą mowę od 'And here are the All female Nomiees'.

 • Gość: Hmm

  Oceniono 14 razy 2

  A oto wszyscy Żydzi nominowani w każdej kategorii

 • owrank

  Oceniono 58 razy 2

  hmmm ciekawe jakby zrobiła parytet przy pięciu nominacjach ? dwóch mężczyzn ? dwie kobiety ? a piąty dżender ??? a może rozwińsmy i oczekujmy, że w tej piątce musi się znaleźć Murzyn, Indianin, Żyd, Homoseksualista, Cyklista ???

 • kaktus1a

  Oceniono 34 razy 2

  Aby parytetów stało się zadość położnych i położników powinno być po 50%. Górników i górniczek również!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX