Złote Globy 2018. Takiego czerwonego dywanu jeszcze nie było. Te stroje to nie przypadek

W nocy z niedzieli na poniedziałek po raz 75. wręczono Złote Globy. Tegoroczna ceremonia była wielkim manifestem kobiet, które pojawiły się w czarnych strojach.

Tegoroczna edycja Złotych Globów przejdzie do historii ze względu na swój społeczny wydźwięk. Czerwony dywan zdominowały czarne kreacje. Gwiazdy w ten sposób poparły akcję #TimesUp, która jest związana ze skandalem seksualnym w branży filmowej. Ubierając się na czarno dały wyraz tego, że jednoczą się ze wszystkimi kobietami, które były ofiarami molestowania i nie zgadzają się na nadużycia ze strony mężczyzn.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Na czerwonym dywanie pojawiły się takie gwiazdy jak Angelina Jolie czy Salma Hayek, które wcześniej przyznały, że doświadczyły niemoralnych propozycji od producenta Harveya Weinsteina. Oprócz nich mogliśmy zobaczyć także m.in. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Michelle Pfeiffer czy Catherine Zeta-Jones. Zobaczcie naszą galerię.

Akcja #TimesUp

Inicjatywę #TimesUp zorganizowały artystki z Hollywood. „Koniec z napaściami seksualnymi, molestowaniem i nierównościami w miejscu pracy. Czas coś z tym zrobić” - czytamy na oficjalnej stronie akcji. Wśród aktorek, które wzięły udział znajdują się m.in. Reese Whiterspoon, Emma Stone, Natalie Portman, Meryl Streep, Eva Longoria czy Cate Blanchett. To kolejna próba walki z molestowaniem.

Skandal w Hollywood wybuchł po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez producenta Harveya Weinsteina. Narodziła się wtedy akcja społeczna #Metoo. Rozpoczęła ją aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęca wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania.

Tutaj pełna lista zwycięzców.

AW

Więcej o:
Komentarze (68)
Złote Globy 2018. Takiego czerwonego dywanu jeszcze nie było. Te stroje to nie przypadek
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • iguassu

  Oceniono 66 razy 38

  Do tych wszystkich kretynów, którzy wiedzą lepiej (no bo za pewne mieli szansę być w podobnej sytuacji), którzy dziwią się, dlaczego kobieta prosto po gwałcie, bądź próbie gwałtu, bądź innej próbie molestowania jej...nie pędzi prosto na policję. Otóż, "drodzy" durni panowie. Osobiście NIE ZNAM ŻADNEJ kobiety, dziewczyny, dziewczynki, nastolatki która NIE DOŚWIADCZYŁABY w życiu chociaż RAZ, chamstwa, poniżenia; nie usłyszała seksistwowskiej uwagi, wulgarnego komentarza ..OD WAS! Gdyby każda z nich miała za każdym razem zgłaszać taki czyn na policję, to obawiam się że skala przybrałaby absurdalne rozmiary. Nigdy nie byliście i nigdy nie bedziecie w sytuacji, gdzie idąc zwykłą ulica słyszysz pod swoim adresem chamskie , niewybredne komentarze i jesli myslisz, że to nam sprawia frajdę, to się grubo mylicie. I nie musisz być w mini, nie musisz mieć dużych cycków, nie musisz "prowokować"...możesz iśc zwyczajnie do sklepu po bułki, albo na trening, masz tylko tego pecha...że jesteś kobietą. I nie wrzucajcie wszystkiego do jednego wora, w celu usprawiedliwienia swoich prymitywnych instynktów, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o...gwałt, czy jednoznaczne propozycje natury łóżkowej. Bo to zaczyna się niewinnie, od zupełnie drobnych "rzeczy".

 • Gość: Hamster8

  Oceniono 12 razy 12

  Dawno nie było tak eleganckiego czerwonego dywanu! Niezależnie od intencji...

 • Gość: Puotka

  Oceniono 19 razy 3

  Wieloletnia przyjaciółka Weinsteina w czarnej sukience, to jest niesmaczne pani Streep. Cała ta akcja zakrawa na kpinę z prawdziwych ofiar przemocy seksualnej. Czy po gwałcie, molestowaniu nadal przyjmujesz oferty od zwyrodnialca czy uciekasz jak najdalej od niego, żeby sytuacja się nie powtórzyła? Bardzo chciałabym wierzyć paniom aktorkom, ale te stare wyjadaczki wiedziały jak pokierować swoją karierą by być na szczycie. Teraz głupio wyjść na łatwą i przypominają sobie o gwałtach. Nawet Courtney Love przestrzegała przed tlusciochem, nikt nie traktował jej poważnie, a ona miała rację! Teraz zakładają czarne sukienki z wielkimi dekoltami na znak solidarności, żałosne.

 • japka_putina

  Oceniono 27 razy 3

  Teraz powinny zacząć się naprawdę obawiać, gdy zamiast kolejnej fali talentów przyjętych przez łóżko pojawią się talenty przyjęte z powodu urody i talentu.

 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 1

  Nawet ładny ten czarny kolor !

 • Gość: chbbh

  0

  Strata bliskiej osoby jest gorsza glupie baby same są sobie winne.

 • Gość: m

  0

  O rany, Ashley Judd była taką piękną kobietą, a teraz to kolejny potwór spod skalpela.

 • Gość: Halina

  Oceniono 12 razy 0

  Noooo skromnością nie grzeszą .....im bardziej molestowana tym większy dekolt?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX