Minister Zalewska zaprosiła Rubik na spotkanie. Modelka kontruje: Nie ma powodu, abym trwoniła czas na jałowe pogadanki

Anja Rubik dostała zaproszenie na spotkanie z Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej. Odmówiła i dokładnie wyjaśniła na Instagramie, dlaczego.

Anja Rubik pochwaliła się na Instagramie treścią zaproszenia od Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej. Miało to być spotkanie w cztery oczy, bez obecności mediów i osób trzecich, podczas którego obie panie będą rozmawiać o edukacji seksualnej w polskich szkołach.

Szanowna Pani, w nawiązaniu do zaproszenia Minister Edukacji Narodowej, zapraszam serdecznie Panią Anję Rubik na spotkanie z Minister Anną Zalewską w piątek, 12 stycznia br. o godzinie 13:30 w gmachu MEN (Al. Szucha 25). Formuła spotkania zakłada indywidualną rozmowę obu Pań na temat podstawy programowej przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, bez udziału mediów i osób trzecich - brzmiała treść zaproszenia.

Niestety odpowiedź modelki, którą dodała na Instagramie, wskazuje na to, że do spotkania nie dojdzie. A przynajmniej nie w takiej formie, jaka została zaproponowana.

Dziękuję uprzejmie za zaproszenie od Pani Minister Anny Zalewskiej. Traktuję je jako potwierdzenie, że mamy do czynienia z sytuacją kryzysową, wymagającą pilnych działań. Szanując cenny czas Pani Minister, jestem jednak zmuszona odmówić przyjęcia zaproszenia w zaproponowanej formule.

Rubik zaznacza, że problem edukacji seksualnej w Polsce (a raczej jej braku) wymaga poważnej debaty z udziałem ekspertów. 

Nie ma powodu, abym trwoniła czas Pani Minister na jałowe pogadanki w cztery oczy. Nic z tego nie wyniknie. Znamy swoje stanowisko. Obowiązkiem rządzących w demokratycznym państwie jest jednak słuchanie głosu obywateli, zwłaszcza tych, którzy prezentują poglądy różniące się od ideologii obozu władzy.

Dalej modelka podkreśla, że nieodpowiednia edukacja seksualna niesie za sobą duże ryzyko zdrowotne i prosi Zalewską o otwartą dyskusję z udziałem specjalistów.

Ryzyko zdrowotne związane z brakiem edukacji seksualnej dotyka nas bowiem w równym stopniu, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Dlatego, biorąc pod uwagę masowy odzew na naszą akcję, ponownie wzywam Panią Minister do otwartej dyskusji, w której oprócz nas wezmą udział niezależni specjaliści.

W komentarzach fani popierają apel Rubik.

Wspaniale! Co za odwaga! Respect!
Szanuję, że jasno określasz swoje miejsce w tej akcji i to miejsce nie jest na prywatnych spotkaniach z panią minister za zamkniętymi drzwiami.
Piękna odpowiedz - trafna w 100 procentach. Światowa klasa.

Czy minister zmieni zdanie i zgodzi się na spotkanie w zaproponowanej przez Rubik formie? Czas pokaże.

Akcja #sexedpl Anji Rubik

Anja Rubik w październiku 2017 roku wystartowała z akcją "sexedpl". Razem z gwiazdami promowała edukację seksualną i pokazywała, że tematy związane z seksem nadal są w Polsce w sferze tabu. W kampanii wzięli udział m.im. Maciej Stuhr, Monika Brodka, Magdalena Cielecka, Rober Biedroń, Sebastian Fabijański czy Maffashion. Nagrali krótkie spoty, w których mówili m.in. o antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową, edukacji seksualnej dzieci oraz "pierwszym razie". Akcja odbiła się szerokim echem i dotarła do minister Anny Zalewskiej, która w jednym z wywiadów powiedziała, że chętnie zaprosi Rubik na rozmowę. Mimo pozytywnego wydźwięku kampanii znalazły się też głosy krytyki. Marta Kaczyńska zarzucała modelce jej zbyt powierzchowne i wręcz infantylne podejście do seksualności.

OG

Pamiętacie aferę, kiedy Gessler obraziła Rubik? Korwin Piotrowska zdecydowanie stanęła po stronie modelki. "Słabe to jest. Magdzie brakuje fejmu?"

Więcej o:
Komentarze (100)
Minister Zalewska zaprosiła Anję Rubik na spotkanie. Modelka kontruje: Nie ma powodu, abym trwoniła czas na jałowe pogadanki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kuń

  Oceniono 113 razy 73

  bez mediów? podziwiam samokrytycyzm zalewskiej która wie, że jest wiejskim, zacofanym kołtunem i tak w mediach wypadnie.

 • y.woodoo

  Oceniono 60 razy 28

  Pani ministerowej z wrazenia dwa patyki z doopy wypadly. Szok ze obatel moze miec w takim powazaniu tak (nie)wazna osobke.

 • Gość: Nowy23567

  Oceniono 46 razy 26

  W 100% Anja ma rację. Popieram, akcja petarda. A jak ktoś chce tłumaczyć dzieciom, że dzieci z kapusty się biorą to życzę powodzenia XXI wieku. Może jeszcze czarownice zacznijmy palić na stosach wracając do chrześcijańskich korzeni.

 • stenrw

  Oceniono 49 razy 21

  Popieram! Jedyna możliwa odpowiedź!

 • Oceniono 29 razy 19

  Brawo Anno, chce dyskutować, niech dyskutuje otwarcie. Niestety, ale nikogo już nie przekona, że chce dyskutować, raczej stwarza pozory.....wg. planu kaczyńskiego, zwykłego posła.
  PiSie, przestań mydlić oczy gorszemu sortowi, już NIKT nie wierzy w prawo i sprawiedliwość. Pojął?

 • shtalman

  Oceniono 30 razy 18

  W jakim zacofanym yebanym kraju pozwala się żeby 2-3 osoby decydowały o tym czemu 40 milionów ludzi ma się podporządkować, szczególnie w sferze zdrowotnej, to po co się wydaje tyle miliardów na szkolnictwo i badania naukowe, niech wystarczą dwie PiSdy z Świebodzic i Rzeszowa za 500+, a nam obniżcie podatki

 • state77

  Oceniono 26 razy 16

  BraVo Anja! Precz z ciemnotą!!!

 • Rob ROY

  Oceniono 23 razy 13

  Z innej beczki: wyjątkowy wysyp pisowskich trolli dzisiaj. No ale cóż - Święto Trzech Króli, więc pseudokatolicy i pożałowania godni wszechpolacy muszą jakoś je uczcić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX