Cezary Żak odpowiada przeciwnikom WOŚP. Wystosował bardzo mocny wpis. "Święte słowa!"

Cezary Żak na Facebooku wystosował mocny wpis skierowany do przeciwników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie jest tajemnicą, że Cezary Żak chętnie udziela pomocy charytatywnej. Aktor wystosował ostatnio ostry wpis skierowany do przeciwników WOŚP. Nawiązał do artykułu, w którym wyjaśniono, na czym polega świat "odwróconego serca", czyli symbolu wykorzystywanego przez przeciwników działań Jurka Owsiaka.

Pierwszy raz "odwrócone serce" zobaczyłem kilka lat temu. Zawiesił je na FB jakiś internauta, który nawoływał do bojkotu WOŚP. Było to czerwone serduszko, tylko odwrócone, z napisem: "nie daję Owsiakowi". (...) "Odwrócone serce" nie jest tylko czystą negacją dobrej woli. Zawiera też sugestywną wizję. Przede wszystkim, przekonuje, że świat bez podziałów jest fałszywy i nienaturalny. Nie jest więc dziełem boskim. "Odwrócone serce" ma też swoje miłosierdzie. Też może organizować akcje pomocowe. Ale już tylko na dzieci wybrane np. z rodzin katolickich, z rodzin smoleńskich albo pod warunkiem, że rodzice należą do takiej albo innej partii politycznej, są prawdziwymi Polakami, a nie udawanymi - pisze Dariusz Wiśniewski, autor artykułu na stronie progressforpoland.com.

Artykuł ten udostępnił Cezary Żak i dodał do niego mocny komentarz. 

Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy - napisał, cytując marszałka Piłsudskiego. 

Post Cezarego ŻakaPost Cezarego Żaka Facebook.com/cezaryzakofficial

Post do tej pory skomentowano prawie 200 razy. W większości obserwatorzy zachwalają postawę Żaka.

Brawo, panie Cezary. Brawo!
Święte słowa!
Krótko powiedziane, dobrze powiedziane.

Przypominamy, że 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

JT

Więcej o:
Komentarze (114)
Cezary Żak odpowiada przeciwnikom WOŚP. Aktor wystosował mocny wpis
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mopsek

  Oceniono 46 razy 34

  Gdyby nie pan Owsiak, tysiace polskich dzieci byloby skazanych na kalectwo albo smierc. Tego katolski falszywy narod nie moze jemu darowac, ze ratuje zycie i daje aparature tam , gdzie jest potrzebna. Jeden przyklad, niedaleko Kartuz jest szpital dla chorych, nikt tam nie zaglada, biedny na uboczu.Nawet klecha nie zaglada, bo nic nie da sie srobnac, od pana Owsiaka przyszla pomoc, ktos pamietal i dal. Jak slysze Caritas dba cos dal, a skad dostal na to cos pieniadze, bo caritas swoich nie wydaje. W Polsce masz cierpiec bo Jezus za ciebie cierpial, tak mawiala teraz swieta jest Matka Teresa z Kalkuty i do niej ma sie modlic a paszol ty. Brawo Panie Owsiak, moze kiedys dostanie pan Nobla, ale nie w tej Polsce, pelnej nienawisci i pogardy dla zycia.

 • uoni

  Oceniono 32 razy 30

  Polska święta, zapita, sku...ona, sprzedajna, z gęba wypchaną frazesem, antysemicka, antyniemiecka, antyrosyjska, antyludzka. Pod obrazkiem Najświętszej Panienki. Pod stopami młodych oenerowców i starych pułkowników. Pod dachem Belwederu. Pod mostem. Święta polskość pod knajpą i kasą. Tępe pyski granatowych policjantów. Lisie mordy szmalcowników. Okrutne twarze stalinowców. Chamskie gęby Marca. Przerażone gęby Sierpnia. Pyszałkowate gęby Grudnia. Święta polskość bluźniercza, która się ośmieliła nazywać Polskę Chrystusem Narodów, a hodowała szpiclów i donosicieli, karierowiczów i ciemniaków, oprawców i łapowników, ksenofobię podniosła do rangi patriotyzmu, u obcych klamek się wieszała, składała wiernopoddańcze pocałunki na dłoniach tyranów. Ta ostatnia próba była potrzebna! Nieodzowna. Błogosławiona. Może wreszcie teraz Polska zrozumie, że łajdactwa i świętość w jednym stoją domu, także i tutaj, nad Wisłą, jak wszędzie na całym bożym świecie.
  Andrzej Szczypiorski

 • justas32

  Oceniono 31 razy 29

  Nienawiść do WOŚP ma proste korzenie. Jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze. Po pierwsze WOŚP jest zagrożeniem dla finansów Kościoła i monopolu na czynienie "dobra". Kościół naiwnie myśli że jak ludzie nie dadzą Owsiakowi - to dadzą na tacę. O zagrożeniu kościelnego monopolu na "dobro" nie będę się wypowiadał - bo polega on głównie na modleniu się do ściany za pieniądze wiernych. No i najważniejsze - pisowski suweren nie lubi oddawać swoich pieniędzy. Więc aby móc nie dawać z czystym sumieniem - woli oskarżać Owsiaka o obławianie się przez WOŚP i przekręty. Dzięki temu sam nie czuje się jak świnia - tylko świnią robi Owsiaka. Tyle w temacie przyczyn nienawiści do WOŚP...

 • wooki74

  Oceniono 27 razy 27

  Dam na WOSP dwa razy tyle co rok temu. Pozdrawiam tych co nie dadzą. I nie życzę Wam, żebyście miusieli podpinać np.: dziecko do respiratora zakupionego z pieniędzy WOSP. Zamiast to robić, nie róbcie nic. Jak Bóg da to przeżyje. Pomódlcie się lepiej.

 • justas32

  Oceniono 27 razy 27

  Gdyby te słowa powiedział Tusk - to by go narodowcy zniszczyli. A że powiedział je Piłsudski - to mu się wszystko wybacza. Oczywiście miał rację - ludzie są u nas wyjątkowo paskudni, zawistni i nic nie rozumiejący. Nie wszyscy oczywiście - tylko ta najbardziej hałaśliwa horda ...

 • andrzej.ablaze

  Oceniono 22 razy 22

  do roku 2015, co niedziela, w czasie mszy św. dawaliśmy wraz z żoną po 10 zł, dawało to w roku 520 zł na osobę. Po zblatowaniu się kleru z pisem, postanowiliśmy, że na tacę nie dajemy, a uzbierane pieniążki oddajemy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przynajmniej wiemy, że pieniądze idą na szczytny cel.

 • e-mv

  Oceniono 26 razy 22

  Wspaniały człowiek, wspaniały cytat!

 • niebozaoknem

  Oceniono 21 razy 19

  Matko, ile się nożyc odezwało. Kochani rodacy, Polacy, chrześcijanie! Nie dawajcie, jeśli nie chcecie, plujcie jeśli chcecie, skoro taki wasz wybór i potrzeba serca. Ja dam, ile mogę i powiem dobre słowo i za siebie, i za was. Szczęśliwego Nowego Roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX