Manuela Gretkowska z mroczną wizją Polski w noworocznych "nieżyczeniach". Nie zostawiła suchej nitki na Rydzyku i Kaczyńskim

Manuela Gretkowska dodała na Facebooka długi wpis z "nieżyczeniami", w których odniosła się do aktualnie panującej sytuacji w Polsce.

Manuela Gretkowska znana jest z tego, że otwarcie mówi to, co myśli. Teraz w najnowszym wpisie na Facebooku skomentowała sytuację polityczną w Polsce i przedstawiła bardzo pesymistyczną wizję przyszłości kraju. Pisarka nie zostawiła suchej nitki na Kaczyńskim, Rydzyku, czy prezydencie Andrzeju Dudzie.

Obudziliście się w kraju rządzonym przez dwóch najmniej męskich mężczyzn. Nie dlatego, że jeden ubiera się w małą czarną do kostek. A drugi, może co najwyżej dla przyjemności, włożyć palec w tyłek kota. Jak ktoś chce celibatu czy lubi sodomię, jego sprawa.

Odniosła się do prawa kobiet o decydowaniu o sobie.

Mizoginia pozbawia kobiety szacunku. Jeżeli ktoś na szacunek nie zasługuje, nie zasługuje też na traktowanie jak człowiek. Można go pozbawić ludzkich praw. Pozbawić decydowania o sobie. O macierzyństwie - decyzji zmieniającej życie na wiele lat.

Skomentowała też walkę o wolne sądy. Tutaj oberwało się Andrzejowi Dudzie, któremu Gretkowska zarzuciła bezrefleksyjne i odruchowe podpisywanie ustaw.

Rozwalono sądy, więc niebawem obudzimy się po pracowitej w sejmie i senacie nocy, z nową ustawą przeciwko kobietom. Czasu by wyjść na ulice nie będzie, bo prezydent podpisze, odruchowo przez sen.

Wpis pisarki zakończony jest czarną wizją ojca Tadeusza Rydzyka jako papieża. Gretkowska zwraca uwagę na to, że jest on "dobrze nastawiony na fale średniowiecza" i doprowadził do stworzenia państwa religijnego.

Tylko fajerwerki zwycięstwa odpalą nad Toruniem. I cieszmy się, że nie biały dym. Papieżem może być każdy katolik, niekoniecznie kardynał. Jeżeli następne konklawe zasadą wahadła zawróci z "lewicującego” kursu, mają idealnego kandydata. W środku Europy zbudował imperium finansowe, więc dogada się z włoską mafią. Doprowadził do stworzenia państwa religijnego. Tego nie ma nawet w katolickich krajach Afryki. Nie życzę światu, a najbardziej nam, Jana Pawła Marii Radyja Pierwszego, tak dobrze nastawionego na fale średniowiecza.

W komentarzach internauci zgadzają się z Gretkowską i chwalą ją za jej szczerość, chociaż większość zgodnie przyznaje, że ta wizja jest co najmniej przykra.

Z całym szacunkiem dla tekstu, śmieję się, bo ta wizja zalęgła mi się też w głowie. Będzie się działo.
Karnawał idiotów.
Przykre, ale w 'samo sedno tarczy'...
A ludzie pytają: jak to jest, że wyratowaliśmy z komunizmu kawal Europy a siebie pozwoliliśmy zniewolić?
Także tego nie życzę ani sobie ani nikomu... Ale obawiam się, że niestety jest to tak trafne i tak będzie trafione, że nie uda się nie przegrać.

My życzymy wszystkim tego, żeby ponura wizja pisarki nigdy się nie spełniła.

OG

Więcej o:
Komentarze (174)
Manuela Gretkowska o Kaczyńskim i Rydzyku. Mroczna wizja przyszłości Polski
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 120 razy 66

  Niestety diagnoza Pani Manueli Gretkowskiej jest trafna. Od siebie dodam, że pis chce zniszczyć elity (słowo "elity" w sensie pozytywnym), ale nie ma kim tych elit zastąpić. Zrobi w takim razie jak robią zazwyczaj komuniści - zastąpi elity g***em. I pis już tak właśnie robi, co widać, słychać i czuć.

 • justas32

  Oceniono 111 razy 61

  Brawo Manuela - przynajmniej się tak nie boisz, jak cała reszta towarzystwa, która podkuliła ogony pod siebie i udaje że nic się nie dzieje ...

 • pyffello114

  Oceniono 64 razy 54

  Dla zrozumienia motywów wypowiedzi i działania Jarosława Kaczyńskigo trzeba koniecznie zapoznać się z charakterystyką pana prezesa, którą naszkicował .... Jarosław Gowin !! w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w lipcu 2012 roku ,:
  "To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on".
  Tak, to ten sam Jarosław Gowin, który dzisiaj łasi się do Kaczyńskiego,patrzy mu z psią pokorą w oczy i licytuje się z Kaczyńskim w nienawiści do Tuska,
  przechwala się wobec wszystkich tym, że to on wymyślił Saryusza Wolskiego jako kontrkandydata Tuska.
  Za co Gowin tak nienawidzi Tuska? Czy za to że Tusk zrobił go ministrem sprawiedliwości w swoim rządzie? Chyba za to, że Tusk pokonał go w wyborach przewodniczącego Platformy. Widać z tego, jak mali są ludzie występujący przeciwko Tuskowi!!!
  Do partii Gowina powinien wstapić Saryusz Wolski. Obu panów łączy nienawiść do Tuska za przegrane wybory.

 • Gość: sławek

  Oceniono 87 razy 49

  kaczofaszyzm czy pisofaszyzm to stan umysłu wielu Polaków, Gretkowska jest zbyt delikatna w swej diagnozie. Taki głupiutki kraj i naród, że Gombrowicz się śmieje zza grobu.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 57 razy 37

  "A ludzie pytają: jak to jest, że wyratowaliśmy z komunizmu kawal Europy a siebie pozwoliliśmy zniewolić?"
  Bo wśród tych którzy walczyli z komunizmem była tylko garstka demokratów. Więcej tam było: nacjonalistów, zwykłych pieniaczy i oszołomów, klerykałów, dewotów, monarchistów, anarchistów, także trochę zwolenników rządów autorytarnych, tylko prawicowych. W Niemczech w latach 30-tych największymi wrogami komunistów byli faszyści.

 • leoleo

  Oceniono 46 razy 28

  gnojkowi który w pysk nam rzucił "zdradzieckie mordy" nie zaszkodzi żadne chamstwo

 • pandzik

  Oceniono 43 razy 27

  nic dodać nic ująć... ajednak dodam, że katolicka Argentyna właśnie wypiepppprza religie ze szkół

 • bateaux-mouches

  Oceniono 26 razy 24

  Mamy takich politykow rzadzacych czy opozycyjnych, jakimi sami jestesmy. Takie tez mamy elity a moze ich brak. Jestesmy w naszym przekonaniu zbawicielem swiata a nie dajemy sobie rady z polskim burdelem i powalajacym smrodem. Nie umiemy sie rzadzic u siebie, bo mamy inteligencje, mentalnosc i dojrzalosc nastolatka z tzw.Europy zachodniej. Zabobony i slepa wiara zatlukly w nas resztki rozsadku a w relacjach spolecznych dominuje zazdrosc, nieufnosc, wymadrzanie sie, nieomylnosc, buta, chamstwo, nieprzychylnosc, wrogosc. Narod z dominacja takich cech dlugo nie przetrwa. Wyspianski i inni doskonale odnalezli by swoje przeslania w obecnej polskiej, stechlej rzeczywistosci.

 • Gość: Racjonalista

  Oceniono 41 razy 23

  Wspaniały tekst a mało jest osób które potrafią pisać .A co , miała pogłaskać pisiorów po główce i powiedzieć , cacy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX