Lorde odwołała koncert w Izraelu przez falę hejtu. Teraz dostało się jej jeszcze mocniej. "Zbojkotujcie tę świętoszkę"

Lorde, piosenkarka znana na całym świecie, właśnie odwołała swój koncert w Izraelu z powodu krytyki, która na nią spadła. Jej kontrowersyjna decyzja nie przeszła bez echa.

Kilka dni temu Lorde oficjalnie odwołała swój występ w Tel Awiwie, który planowany był na początek czerwca 2018 roku. Powód? Fala hejtu, która na nią spadła. Teraz piosenkarka ponownie została skrytykowana, tym razem właśnie za swoją decyzję o odwołaniu koncertu. Artystce dostało się od Roseanne Barr, aktorki znanej z popularnego w latach 90' serialu "Roseanne".

Zbojkotujcie tę świętoszkę. Lorde poddała się presji ze strony "BDS" i odwołała swój koncert w Izraelu - napisała aktorka na Twitterze.

BDS ro ruch nawołujący do międzynarodowego bojkotu polityki Izraela względem Palestyńczyków.

Lorde swój planowany występ w Izraelu odwołała zaledwie tydzień po tym, jak go ogłosiła. Piosenkarka otrzymała otwarty list od dwóch pisarzy ze swojej ojczyzny, Nowej Zelandii: Nadi Abu-Shahab i Justine Sachs, w której ci zaapelowali, żeby artystka zbojkotowała Izrael. Ich zdaniem występ w tym kraju byłby równoznaczny z wyrażeniem poparcia dla ich polityki.

Lorde wydała specjalne oświadczenie, w którym próbowała tłumaczyć swoją decyzję. Piosenkarka przyznała, że po wielu rozmowach z osobami o różnych poglądach postanowiła, że w tej sytuacji najbardziej słuszną decyzją będzie odwołanie koncertu. 

Koncert zaplanowany był na 5 czerwca 2018 roku i miał być częścią trasy koncertowej, promującej drugi album artystki pt. "Melodrama".

AG

Connie Talbot zauroczyła świat jako siedmiolatka. Dziś ma 15 i śpiewa nadal. Jak wyglądają dzieci z talent show po latach?

Więcej o:
Komentarze (14)
Lorde odwołała koncert w Izraelu. Wszystko przez ogromną falę hejtu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: humus

  Oceniono 13 razy 9

  oczywiście, nikt nie ma prawa krytykować izraela

 • Gość: m666

  Oceniono 10 razy 6

  Lorde jest super, jest bardzo znana na całym świecie, tylko polskie Janusze nie znajo. A jak nie znajo, to niech nie krytykujo hahaha. Szkoda, że w ogóle ogłoszono tam jej koncert, bo w takiej sytuacji co by nie zrobila, to i tak będzie źle. Strasznie mnie wk***ia jak najwięcej otwierają japę Ci, co tak naprawdę w ogóle nie znają tematu jak i piosenkarki. Ona ma dopiero 21 lat. Sama pisze teksty, które coś znaczą, ma na koncie dwie nagrody Grammy, na żywo brzmi tak jak na nagraniach studyjnych, sam David Bowie był nią wielce zachwycony. Dajcie jej kur** żyć.

 • Gość: malin

  Oceniono 27 razy 3

  Bardzo dobrze,ze zbojkotowała! Żydzi powinni dostać sankcje jak Korea Pn.

 • wiesscar

  Oceniono 9 razy -3

  Nie ma powodu do bojkotu. USA ma prawo przeniesc ambasade w Izraelu z Tel-Avivu do Jerozolimy.

 • Gość: gmfd

  Oceniono 8 razy -4

  nie znam, musi w innej wadze chodzić....

 • Gość: Ola

  Oceniono 18 razy -6

  nie rozumiem zachwytów nad tą gó...arą i jej muzyką, hit Royals był bardzo słaby, promowany na siłę, jeśli to był największy przebój, to innych nie chcę znać
  myślę, że Izraelczycy doskonale sobie bez tej "gwiazdy" poradzą

 • kitciwoko

  Oceniono 13 razy -7

  Lorde srolde dałbym w mordę. Dla tych, którzy nie znają - gó...ara, która wspinając się na górę dolarów spadła na łeb i narzeka, że nigdy nie będzie royals, rłajalls..., a na szyi dynda jej łańcuch wart kilka tysięcy. Kurde, jak ja takiego zakłamania nienawidzę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX