Fanka Popka straciła wzrok przez tatuaż oczu. Jest jednak nadzieja. Pomoże jej polski lekarz

Dla Oli, która traci wzrok po wykonaniu tatuażu oczu, pojawił się właśnie cień nadziei na częściowe zahamowanie tego procesu.

W październiku tego roku pisaliśmy o 22-letniej Oli z Wrocławia (Anoxi_Cime), która chciała wyglądać jak Popek. Idąc w ślady swojego idola, wytatuowała sobie oczy. Po tak inwazyjnym i niebezpiecznym zabiegu, zaczęła tracić wzrok. Niedawno w dramatycznej rozmowie wyznała, przez co przeszła. Teraz jednak pojawiła się dla niej szansa. Znany polski okulista, prof. Jerzy Szaflik podjął się trudnemu zadaniu, jakim jest częściowe przywrócenie wzroku Oli.

Fanka Popka zabieg przeszła rok temu. W jednym oku już straciła wzrok. W drugim zaś zmiany są nieodwracalne i w przyszłości też może przestać na nie widzieć. Prof. Jerzy Szaflik zaoferował dziewczynie pomoc: bezpłatne wykonanie zabiegu okulistycznego, który jest szansą na częściowego odzyskania wzroku. Okulista już zaprosił dziewczynę na konsultację i badania. Jak sam twierdzi, są jeszcze szanse na zatrzymanie procesu degeneracji oczu Oli.

To tragiczna sprawa. Wzroku powinniśmy strzec jak przysłowiowego oka w głowie – czytamy w oświadczeniu prof. J. Szaflika.

Przy okazji okulista ostrzega przed tego typu zabiegami i apeluje o rozsądek.

W przypadku gałek ocznych nie wolno dokonywać żadnych eksperymentów kosmetycznych czy jakichkolwiek innych. Trzeba nieustannie kontrolować wzrok i leczyć oczy, jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości. Oczy są naszym największym skarbem. Zawsze trzeba o tym pamiętać.

Trzymamy kciuki!

AG

Więcej o:
Komentarze (101)
Anoxi Cime, Fanka Popka ma szansę na odzyskanie wzroku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bnb

  Oceniono 114 razy 92

  Ludzie z powodu choroby tracą wzrok, dzieci czekają na operacje a tej idiotce ktoś pomaga ! może ten lekarz zainteresowałby się jakimś małym pacjentem, który wymaga pomocy

 • 162tony

  Oceniono 64 razy 58

  W sumie to nie wiem czy one jest bardziej głupia czy ten tatuażysta jest większym baranem...

 • Gość: Ewa

  Oceniono 61 razy 55

  Tatuaż oczu to straszna głupota. Ci którzy go wykonują powinni być skazani z artykułu o przestępstwo na zdrowiu i życiu ludzkim !

 • usmiech_nocy

  Oceniono 63 razy 49

  Na tym polega dobór naturalny. Ktoś się sam oślepia, traci życie, nie przekazuje dalej swoich kiepskich genów. Proponuję zgłosić do nagrody Darwina :)

 • Gość: margot452

  Oceniono 45 razy 39

  To polscy lekarze potrafią już leczyć z głupoty???

 • drakaina

  Oceniono 37 razy 27

  Bardzo ładny gest pana profesora, ale dlaczego ludzie, którzy tracą wzrok ze zwykłych przyczyn losowych - choroba, wypadek itd. - nie dostają takiej szansy na darmowy ratunek, tylko czekają na swoją kolejkę w NFZ albo płacą z własnej kieszeni za zabieg? Każdemu należy się pomoc lekarska, oczywiście, ale tu akurat mamy przypadek taki, że skoro ta pani mogła wyłożyć pieniądze na zniszczenie sobie wzroku, to czemu ma nie zapłacić za próbę jego odzyskania??? Sorry, ale to jest pokłosie promowania w mediach pseudocelebrytów.

 • Harald Wessling

  Oceniono 29 razy 23

  "podjął się trudnemu zadaniu" ..."który jest szansą na częściowego odzyskania wzroku" ... - Przez chwilę siliłem się, żeby napisać coś dowcipnego. Ale w sumie… nie jest mi do śmiechu. Jesteście zwykłe NIECHLUJNE SKU...SYNY. Brudasy, nieuki, nieroby niedouczone, pracując w ten sposób uwłaczacie swoim czytelnikom. . :(

 • Aram Paszlowski

  Oceniono 19 razy 17

  Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

  1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,

  2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 • kocurxtr

  Oceniono 17 razy 13

  jeszcze niech się da wysterylizować - dla dobra ludzkości
  i dostanie jako pierwsza Nagrodę Darwina za życia ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX