2-letnia księżniczka Charlotte idzie do przedszkola. Kwota czesnego robi wrażenie!

Pałac Kensington poinformował o wyborze przedszkola dla księżniczki Charlotte. Kwota czesnego jest powalająca.

W poniedziałek na oficjalnym profilu Pałacu Kensington na Instagramie zaprezentowano tegoroczną świąteczną kartę rodziny królewskiej. Na uroczym zdjęciu uśmiechają się do nas księżna Kate i książę William z dziećmi. Przy okazji prezentacji zdjęcia został również przekazany ważny komunikat. Rodzina Królewska ogłosiła, iż od stycznia 2018 roku 2-letnia księżniczka Charlotte zacznie uczęszczać do przedszkola Willcocks w Londynie. Zajęcia w nim będą się odbywały 5 dni w tygodniu po 3 godziny. Koszt to bagatela 3 050 funtów czyli prawie 15 000 złotych za semestr.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że rodzina królewska wybrała właśnie nasze przedszkole dla księżniczki Charlotte. Już nie możemy się doczekać, aż ją w styczniu powitamy w naszych progach - cytuje słowa przedstawiciela przedszkola Willcocks Pałac Kensington.

We wrześniu tego roku zaś pierwszy raz do szkoły poszedł 4-letni książę George. Chłopiec został zapisany do prestiżowej prywatnej szkoły Thomas's w dzielnicy Battersea w południowym Londynie. Rodzice za rok nauki muszą zapłacić ok. 20 000 funtów, czyli ok. 96 000 zł. W tej cenie George będzie uczestniczył m.in. w klubie dyskusyjnym, zajęciach z filozofii i języka włoskiego.

AG

Księżna Kate to mistrzyni "modowego recyklingu". Niektóre kreacje miała na sobie 3 razy! Oto jej ulubione zestawy

Więcej o:
Komentarze (57)
Księżniczka Charlotte idzie do przedszkola Willcocks w Londynie. Kwota czesnego robi wrażenie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • thegreatmongo

  Oceniono 21 razy 17

  eee 15 000 za semestr, a wawie przedszkola spokojnie moga kosztowac po 1500 za miesiac czyli 9000 za semestr. wiec jak na londyn to chyba bardzo ok

 • Gość: Thx

  Oceniono 6 razy 4

  A ja jestem nauczycielem w Polskim przedszkolu i po świętach planuję złożyć na biurko moje wypowiedzenie. To samo zrobily juz moje kolezanki -6 w przeciagu kilku miesiecy. Słabe wynagrodzenie, brak możliwości dysponowania własnym urlopem, rodzice wpisując swoje latorosle na 12 miesięcy do przedszkola bo muszą zarobić na najnowszy model IPhone i mamy, które zamiast zajmować się swoimi pociechami, gdy mają urlop wybierają kosmetyczkę, fryzjerke lub galerię. Nie po to ciągle się szkolę, żeby tkwić w takim układzie. A pracę juz mam i to taką, że będę mogła wreszcie spędzać więcej czasu z własnym dzieckiem niż z obcymi. Jestem szczęśliwa a mina właścicielki przedszkola, która będzie musiała musiała wypłacić mi ekwiwalent za 50 dni zaległego urlopu będzie bezcenna.

 • wino0000006

  Oceniono 3 razy 3

  3000 funtów w UK? No rzeczywiście sensacja - szczególnie dla klasy średniej, w której każdy zarabia ok. 50.000 - 70.000 funtów rocznie. Kolejny artykuł Dżesiki z Koziej Wólki.

 • zenon8228

  Oceniono 3 razy 3

  To nie tak dużo, na pónocy w Szkocji płace prawie 1000 funtów miesięcznie za przedszkole. To dobre przedszkole, ale nie jest jakaś niezwykle drogie.

  Tak musi być, by dzieci miały opiekę mądrych, wykształconych opiekunów którzy lubią swoją prace i są za nią cenione.

 • camel_3d

  Oceniono 2 razy 2

  15.000 to okolo 4.000€ - w Belrinie prywatna szkola kosztuje 6000€ za semestr.

 • przyjezdna1

  Oceniono 2 razy 2

  Eee, 15000 za semestr? To dużo?

 • PK Carr-Pinskey

  Oceniono 2 razy 2

  Uniwersytet Dublinski, Kolegium Trojcy, siostrzany Oxfordu i Cambridge: czesne ok. 8500 euro za rok w zaleznosci od wydzialu. Zycie - czynsz i jedzenie ok 25000 euro za rok. Licencjat 4-5 lat, rozne stopnie wyzsze od 1 do 8 lat ( troche tansze). Dlatego zawsze powtarzam rodzicom, ze jesli chca wyslac dziecko na prestizowa uczelnie, powinni zaczac odkladac zanim sie urodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX