Ten szczegół w "Titanicu" mogliście przegapić. Pojawia się na samym końcu. Dzięki niemu ten film wzrusza jeszcze bardziej

Ten szczegół sprawi, że zupełnie inaczej spojrzycie na zakończenie filmu.

"Titanic", połączenie widowiskowego filmu katastroficznego z romansem, wzrusza już od ponad 20 lat. Jednak ten szczegół, jeżeli do tej pory go nie dostrzegliście, może wzruszyć Was na nowo.

Chodzi o samo zakończenie. Jak pamiętamy, grana przez Kate Winslet Rose przeżyła katastrofę i dożyła spokojnej starości. Kiedy umiera, "wraca" na statek, spotyka swojego zmarłego ukochanego Jacka (Leonardo DiCaprio) oraz pozostałych pasażerów. Spójrzcie jednak na godzinę, jaką pokazuje zegar:

TitanicTitanic Screen z Youtube.com/andrea motenai

To godzina 2:20. O tej właśnie godzinie "Titanic" nieodwołalnie zniknął w odmętach Oceanu Atlantyckiego. Rose po śmierci łączy się z Jackiem właśnie o tej godzinie. A Jack, zanim Rose podejdzie do niego i poda mu dłoń, wpatruje się właśnie w zegar. Piękna, symboliczna scena. Obejrzyjmy ją raz jeszcze.

 

JZ

Więcej o:
Komentarze (59)
Titanic. Ten szczegół mogliście przegapić. Pojawia się na samym końcu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kac

  Oceniono 81 razy 69

  Mnie ta scena "rozwala" za każdym razem na kawałki i choć jestem facetem to łzy mam w oczach. Jak ktoś chce się śmiać, to proszę bardzo a ja się cieszę bo znaczy to, że jeszcze coś czuję...

 • radek_sziwa

  Oceniono 31 razy 31

  Curva nie wiem co gorsze. To że jakiś stażysta JZ, który w momencie premiery tego filmu chodził w pieluchach teraz po latach "odkrył" to co było wiadome od lat, czy to że ja kliknąłem w ten "artykuł".

 • lukas.87

  Oceniono 37 razy 29

  A ja wciąż zastanawiam się, dlaczego nie pozwoliła mu wejść na tratwę z drzwi.

 • Gość: korekta

  Oceniono 24 razy 16

  "Ten szczegół w "Titanicu" mogliście przegapić" Nie, nie pracujemy w Agorze, nie robimy takich rzeczy.

 • Gość: Kamila

  Oceniono 10 razy 4

  Kocham ten film od jego premiery,czyli prawie od 20 lat. Omawiana scena jest jedną z najbardziej wzruszających w dziele Camerona. Ukazuje zwyciestwo prawdziwej miłości,gdzie Rose i Jack spotykają się ponownie w innym wymiarze. Odkrycie tego znaczącego szczegółu związanego z godziną ich ponownego spotkania jeszcze bardziej porusza emocje.

 • andy_1

  Oceniono 17 razy 3

  jest to ckliwe i pretensjonalne filmidlo, które można lubić, ale zachwyty to gruba przesada....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX