Monika Kuszyńska stanęła na nogi. Jej mąż szczerze o kosztownej rehabilitacji. "Jest zmotywowana do dalszej walki"

Monika Kuszyńska po 11 latach stanęła nogi. Wszystko za sprawą specjalnego egzoszkieletu, w który jest zaopatrzony ośrodek w Busku-Zdroju. Mąż piosenkarki opowiedział teraz o jej kosztownej rehabilitacji.

Monika Kuszyńska 11 lat temu w wyniku złamania kręgosłupa podczas wypadku samochodowego trafiła na wózek inwalidzki. Teraz pojawiła się dla niej szansa i piosenkarce udało się stanąć na nogi. Przeszła nawet kilka kroków. Jej mąż, Kuba Raczyński, opowiedział w rozmowie z WP Gwiazdy o kosztownej rehabilitacji, którą przechodzi.

Rehabilitacja mojej żony jest sprawą prywatną i nie chciałbym za bardzo wdawać się w szczegóły - zaznaczył Raczyński w rozmowie z WP Gwiazdy. - Rzeczywiście Monika skorzystała z pomocy egzoszkieletu i dzięki temu mogła się pionizować.

Monika KuszyńskaMonika Kuszyńska Fot. monika_kuszynska_official/Instagram

Kuszyńska jest teraz zmotywowana do dalszej walki. Świadomość, że może stanąć na własnych nogach pozytywnie wpłynęła na jej psychikę. Kuba Raczyński podkreślił też, że na pewno skorzystają jeszcze z urządzenia, jeśli tylko będą mieć taką możliwość.

Jeżeli pojawi się taka możliwość, z pewnością znów z tego skorzystamy. To urządzenie służy nie do leczenia, ale właśnie do rehabilitacji. Świadomość, że staje się na własne nogi bardzo dobrze wpływa na psychikę osoby rehabilitowanej i motywuje do dalszej walki - powiedział. 

Egzoszkielet

Egzoszkielet to powłoka mocowana na zewnątrz ciała. Jej celem jest wzmocnienie siły mięśni użytkownika. Może wzmacniać wszystkie partie mięśni lub tylko niektóre. Ruch jest nadzorowany zazwyczaj poprzez sterownik w postaci komputera.

Niestety, dostęp do urządzenia jest w Polsce ograniczony i bardzo kosztowny. Jednak Raczyński wierzy, że kiedyś każda osoba po urazie rdzenia kręgowego będzie mieć możliwość skorzystania z egzoszkieletu.

Ubolewamy nad tym, że dostęp do tego urządzenia w Polsce jest ograniczony i kosztowny - dodał. - Na Zachodzie tego typu rehabilitacje są dużo bardziej powszechne. Moim zdaniem, każda osoba po urazie rdzenia kręgowego powinna mieć taką możliwość. Mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdzie - powiedział.

Życie po wypadku

Monika Kuszyńska jeździ na wózku od 2006 roku. Samochód, który prowadził Robert Janson, w drodze koło Milicza zjechał na lewy pas i uderzył w drzewo. W środku znajdowali się muzycy z zespołu Varius Manx. Najbardziej ucierpiała wokalistka, Monika Kuszyńska, która do końca życia pozostanie sparaliżowana. W 2011 roku wyszła za mąż za Kubę Raczyńskiego, w lutym przyszedł na świat ich syn, Jeremi.

AW

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
 • Monika Kuszyńska Monika Kuszyńska stanęła na nogi! To pierwszy raz od czasu wypadku
 • W środę wieczorem w Soho Factory odbył się pokaz Roberta Kupisza. Projektant przedstawiał swoją kolekcję 'Crown' na zimę 2018. Jak zwykle pojawił się tłum gwiazd, wśród których królowała czerń i błyszczące kreacje. Kto wyglądał najlepiej? Zobaczcie. Gwiazdy na pokazie Kupisza. Siwiec cała w kratkę i Horodyńska w fioletowych skarpetach
 • Alicja Bachleda Curus w Zakopanem. Deszczowa pogoda nie przeszkodzila Alicji Bachledzie - Curus przywitac publicznosci i oficjalnie otworzyc Festiwal Visa Kino Letnie. Na otwarciu Alicji towarzyszyl Marcin Gortat. n/z Marcin Gortat i Alicja Bachleda - Marcin Gortat pierwszy raz o związku z Alicją Bachledą-Curuś. Wyznał, jakie ma plany. Tak szczery jeszcze nie był
Komentarze (17)
Monika Kuszyńska stanęła na nogi. Jej mąż opowiedział o kosztownej rehabilitacji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ola

  Oceniono 33 razy 29

  powodzenia, dziewczyno! trzymam kciuki

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 15 razy 13

  Tak czy tak, nie mam watpliwosci,
  ze bedzie chodzic.
  Albo przy pomocy
  coraz doskonalszych egzoszkieletow,
  albo neurochirurgii.

 • aa1000

  Oceniono 17 razy 11

  A rząd RP finansuje KK i jego agendy.
  Za te miliardy rocznie [religia w szkole, fundusz kościelny, wydziały teologiczne, zrzutka komisji majątkowej] można by w każdej gminie takie urządzenie zainstalować.

 • Jacek Mucha

  Oceniono 8 razy 8

  "Monika Kuszyńska została sparaliżowana" chyba w tym miejscu należało postawić kropke. Myślcie jak już coś piszecie. Pani Moniko szybkiego powrotu do zdrowia.

 • Gość: Mar

  Oceniono 6 razy 4

  Nauka działa na Twoją korzyść. Trzymaj sie. Jeszcze będziesz chodziła.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  To może, pokazalibyście chociaż jedno zdjęcie, jak stoi...1!!!

 • Gość: kaka

  Oceniono 1 raz 1

  Monika życzę Ci duzi sily i wytrwałości jesteś piękną dziewczyną, mądrą dasz radę!!!!

 • Gość: Obserwator

  0

  Pani Moniko, panie Kubo, jestem od lat pod wrażeniem waszej miłości i determinacji w walce o najlepsze na świecie życie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX