Ogrodnik o Vedze: Jego filmy są dla mnie na ŻENUJĄCYM poziomie mentalnym. Oberwało się też Fabijańskiemu. Niezła szpila!

Dawid Ogrodnik w wywiadzie dla TVN24 ostro podsumował polski show-biznes. Najbardziej "oberwał" kolega po fachu, Sebastian Fabijański i reżyser Patryk Vega.

Dawid Ogrodnik to jeden z najlepszych polskich aktorów młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku aktor może pochwalić się całkiem pokaźnym dorobkiem zawodowym. Choć mógłby brylować na ściankach i warszawskich salonach, rzadko go tam widujemy. 31-latek niechętnie udziela także wywiadów. Ostatnio zrobił jednak wyjątek i w rozmowie z TVN24 opowiedział o swoim krytycznym stosunku do "celebryctwa".

W rozmowie tej Ogrodnik nie szczędził gorzkich słów swoim rówieśnikom, którym "odbiła sodówa" i nie mają w sobie grama pokory. Mimo że aktor nie podał konkretnego nazwiska, nie sposób nie wywnioskować, że miał na myśli Sebastiana Fabijańskiego

Nie rozumiem niekiedy swoich kolegów, gdy ktoś nakręci jeden duży film i nagle staje się najmądrzejszy w tej branży. Ten brak pokory w nich mnie dość mocno frustruje tak bardzo, że nie mam ochoty z nimi rozmawiać, spotykać się. Uważam po prostu, że niektórym ostro odpier*oliło po jakichś tam botoksach, sroksach i innych rzeczach - mówił Dawid Ogrodnik.
Nie rozumiem bezczelnej postawy niektórych kolegów wobec czegoś, co jest bardzo delikatne – mam na myśli samo życie, jak i obcowanie z ludźmi o wiele bogatszym dorobku. Nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach, ale ten brak pokory i głupia nonszalancja w różnych wypowiedziach czasami mnie śmieszą, czasami wprawiają w zażenowanie - kontynuował

RAFAŁ MALKO

Jak można powiedzieć, że Leonardo DiCaprio nie jest aktorem dramatycznym. I mówi to aktor, który zasłynął tym, że zagrał jakiegoś "Cukra" w czymś, czego tytułu już nie pamiętam. To jest słabe. Zwłaszcza w zderzeniu z takimi aktorami, z jakimi miało się możliwość zagrać – na przykład Mają Ostaszewską. Powinni z tego czerpać, a nie pokazywać: my też jesteśmy ważni. To jest forma egoizmu – podsumował swą wypowiedź Ogrodnik.

Ale oberwało się nie tylko Fabijańskiemu. Ogrodnik ostro "pojechał" także po Patryku Vedze. Na pytanie, w jaki sposób selekcjonuje scenariusze oraz czy automatycznie odrzuca filmy klasy B, odpowiedział dość wymownie.

Nawet ostatnio ktoś do mnie napisał, że jest casting do nowego filmu Patryka Vegi. Bez szczegółów. Odpisałem, że chcę przeczytać scenariusz. Pomimo że nie podobają mi się filmy Vegi, są dla mnie na żenującym poziomie mentalnym – napisałem do niego, bo byłem ciekawy. Chciałem przeczytać ten tekst. Zawsze staram się czytać scenariusze, rozmawiać z ludźmi, jeśli mają coś ciekawego do powiedzenia. Wspólnie analizujemy, bo może zdarzyć się tak, że w swojej ocenie się mylę. Nie wszystko przecież wiem – zapewnił Ogrodnik.

Wywiad aktora przypadł do gustu Karolinie Korwin Piotrowskiej, która krótko skomentowała go na swoim fanpage'u na Facebooku.

I jak go nie lubić? - napisała Korwin Piotrowska.

Fani dziennikarki dopatrzyli się jednak pewnych nieścisłości. Wcześniej pochlebnie wypowiadała się na temat Sebastiana Fabijańskiego.

Pani Karolino, przecież bardzo się Pani podobał Sebastian Fabjański jako "Cukier" - zauważyła jedna z internautek.

Na odpowiedź Korwin Piotrowskiej nie trzeba było długo czekać. 

Ale niestety zobaczyłam "Botoks" i żenujący "Ultraviolet" - odpisała.

A wy co o nich myślicie?

MM

Więcej o:
Komentarze (28)
Dawid Ogrodnik w wywiadzie dla TVN24 krytykuje Vegę: Jego filmy są dla mnie na ŻENUJĄCYM poziomie mentalnym. Oberwało się też Fabijańskiemu. Niezła szpila!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ola

  Oceniono 43 razy 31

  Ogrodnik jest super, po prostu super, gość, uwielbiam go za Disco Polo, za Jestem Bogiem, za rolę Beksińskiego, zawsze jest świetny, to aktor przez duże A, z czasem może zastąpić odchodzące pokolenie Gajosów i innych wielkich aktorów,
  powodzenia, chłopie!

 • justas32

  Oceniono 35 razy 27

  Patryk Vega - kino polskiego motłochu święci triumfy ...

 • Gość: Dzidka

  Oceniono 29 razy 23

  Dlatego Dawid Ogrodnik bedzie gral w swietnych, ambitnych produkcjach. A panstwo o ktorym pisze bedzie grupka etatowych aktorow pana Vegi.

 • nietyp

  Oceniono 27 razy 21

  Vega, to typowy kasiarz... Robi na zamówienie pospólstwa, a tam musi być trup, bluzg, cios w szczękę... Coś na wzór Tarantino, tylko opakowane w szary papier opakowaniowy. Można i tak... Zwłaszcza, że ludzie chętnie to oglądają po latach tzw. "Polskiego ambitnego kina"...

 • cucurucu

  Oceniono 15 razy 9

  Nie znam Ogrodnika ale ma wlasciwe podejscie do swojego zawodu no i jesli robi jazde z ta celebrycka holota to ma wielki plus.

 • kitciwoko

  Oceniono 10 razy 6

  Vega to jest ANUS polskiego kina. Kto ma z nim styczność, zarówno aktorzy jak widzowie, kończy ubabrany kałem. Omijać z daleka!

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 7 razy 5

  Samych krytyków sztuki tu widzie film mial byc denny bo jak by wyszło coś dobrego nikt by tego nie zrozumiał a tak uciecha dla plebsu jest popatrzcie na te śmieszne seriale w tv i spróbujcie oderwać swoją matkę od tv jak przyklejona niestety głupich ludzi jest więcej i dla nich są filmy wegi

 • Zenon Komender

  Oceniono 11 razy 5

  :Ola Akurat Tomka Beksińskiego "przerysował" nieco... Ale aktor jest świetny. Nie oglądałem z żadnych "dzieł" Pana Vegi więc nie mogę się wypowiedzieć co do ich poziomu.

 • Asia Krol

  Oceniono 4 razy 4

  Filmy Patryka Vegi kojarzą mi się przede wszystkim z tym że w kazdej kwesti wypowiadanej przez aktora musi być k....a,ch.j, pier...e i takie tam. Dlatego nie patrzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX